21.10.2017 TJ Sokol Nezvěstice 21:21 TJ Žatec (13:15)
Obránci: Jakub Fungáč, Jiří Habr, Michal Pavlas, Pavel Nociar,Tomáš Mařík
Útočníci: Daniel Nociar 8, Pavel Sýkora 12, Michal Janák, Peter Antol, Prokop Horník 1
Trenéři: Dub R. a M Janák
Rozhodčí: Kalčík Z.
Poslední podzimní zápas jsme odehráli na hřišti Nezvěstic, které měli v tabulce o jeden bod více. První poločas to byla nečekaná přestřelka, v útoku jsme ztratili pouze dva míče. Oba útoky se bez problémů prosazovali až do poločasových 13:15 pro hosty. V druhém poločase jsme změnili tempo hry a skoro v celém průběhu jsme trpělivou a postupnou házenou vedli. Zhruba deset minut před koncem hosté stáhli náš náskok a lepší útočnou hrou v závěru zápasu nás připravili o jeden bod. Podzimní část můžeme zřejmě hodnotit povedenou, sice jsme na devátém místě tabulky, ale na sestupové předposlední místo máme náskok šesti bodů a na šestou pozici zaručující play off ztrácíme jeden bod. Podzim jsme odehráli s bilancí pěti výher, jednou remízou a šesti prohrami. Pro srovnání, při naší první prvoligové sezóně v soutěžním ročníku 2015/2016 jsme byli na dělené poslední a předposlední příčce se třemi body.
D.Nociar

15.10.2017 TJ Žatec 17:15 Sokol Krčín(8:10)
Brankáři: Štěpán Horník, František Lukeš
Obránci: Jakub Fungáč, Jiří Habr, Michal Pavlas, Pavel Nociar, Zdeněk Beldík
Útočníci: Daniel Nociar 8, Pavel Sýkora 5, Michal Janák 1, Peter Antol, Prokop Horník 3
Rozhodčí: Váca
Za slunečného počasí jsme v neděli přivítali východočeský Sokol Krčín, tým který se nacházel na třetím nebo čtvrtém místě. Zápas jako přes kopírák se sobotním zápasem s výjímkou našeho výpadku v útoku v prvním poločase. První poločas jsme tahali za kratší konec, útoky převyšovali obrany. V poločase jsme opět padali o dvě branky a v druhém jsme trpělivou postupnou hrou dokázali hostující obranu přehrávat. Štěpán v bráně chytil dvě šestky, obrana v čele s Pavlem Nociarem na beku a Jakubem Fungáčem na halvu posbírala důležité míče. Po týmovém výkonu a po podpoře domácích diváků byl k vidění pěkný zápas, ve které jsme překvapili mírného favorita. Po vítězném dvojkole se nacházíme na osmé příčce tabulky, kdy na zatím sestupující Veselý nad Moravou máme náskok pěti bodů a na šestou příčku, zaručující play off ztrácíme jeden bod. Střet tabulky je velice vyrovnaný a rozhodovat bude každý bod. Poslední podzimní kolo odehrajeme na hřišti Nezvěstic.
D.Nociar

14.10.2017 TJ Žatec 17:15 SK NH Veselí n/M. (6:8)
Útočníci: Daniel Nociar 7, Pavel Sýkora 10, Michal Janák, Peter Antol, Prokop Horník
Rozhodčí: Rauch P.
V boji o ligovou příslušnost jsme přivítali na domácím hřišti hráče z Veselý nad Moravou. Hostující tým se před vzájemným zápasem nacházel v tabulce pouze o jediný bod pod námi. Začátek jsme měli opět bídný, sice jsme se dokázali prosadit dvakrát za sebou, ale pak přišel opět výpadek v útoku zapříčiněný nastřelením několika tyček. Hosté našeho výpadku dokázali využít a šli do vedení 6:2. Do poločasu jsme se ještě stačili chytit a nenechali si soupeře odskočit na větší rozdíl tak jako v předchozím zápase s Tymákovem. V druhém poločase jsem trpělivou a v pravou chvíli zrychlenou hrou v útoku dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Konec zápasu jsme si dokázali uhlídat a získali jsme důležité body v boji o udržení.
D.Nociar

8.10.2017 TJ Žatec 21:23 TJ Sokol Tymákov (9:14)
Brankáři: Štěpán Horník, Vítězslav Nový
Obránci: Jakub Fungáč, Jiří Habr, Michal Pavlas, Tomáš Mařík, Jakub Moravec
Útočníci: Daniel Nociar 8, Pavel Sýkora 8, Michal Janák 3, Peter Antol 2, Prokop Horník
Trenéři: M Janák
Rozhodčí: Malý J.
V dalším kole jsme na domácím hřišti přivítali hráče Sokola Tymákov, tým který má stejně jako my sestupové starosti a před vzájemným zápasem byl v tabulce o dva body pod námi. Tymákov táhne především jejich útočná síla, v počtu vstřelených branek mají nejlepší útok i když jsou v tabulce na předposledním místě. Pokud jsme chtěli v zápase uspět bylo jasné, že musíme hosty přehrát v útoku. Útok hostů táhne především ostrostřelec Zimmerman, nejlepší střelec soutěže. S Tymákovem nás pojí také dobré vzpomínky na sezónu 2014/2015, kdy se někteří naši hráči spolupodíleli na ligovém titulu právě s Tymákovem. My jsme nastoupili bez Pavla Nociara, který byl vykartován, a také s posilami Tomášem Maříkem z Čakovic, s Víťou Novým v bráně z Mostu a nově také s Jakubem Moravcem, který byl ochoten nám pomoci. Začali jsme s žateckou obranou a ze začátku jsme si nevedli špatně. Po úspěšných zákrocích Horníka jsme se dostali do vedení 4:1. V útoku jsme sice začali dobře, ale po tomto náskoku přišel opět rozhodující výpadek v útoku. Zhruba 15 minut jsme nedokázali vstřelit branku a hosté toho využili a začali se pravidelně bez problémů prosazovat. Naše výpadky pramení především z nepřesné střelby, několik tyček a dobrých zákroků hostujícího brankaře nás dokáží rozhodit, šance si vypracovat umíme. Po dobré útočné hře hostí se prosazovali všichni jejich útočníci a naší obraně tento styl nevyhovoval. Hosté si vytvořili rozhodující náskok. Poločas byl pro nás krutý, nicméně zasloužený. Ve druhé půli jsme zlepšili útočnou hru, ale hosté pokračovali v nastoleném tempu a pravidelně se prosazovali všichni jejich střelci. Naše obrana dala dopředu důležité míče, bohužel v těchto chvílích jsme v útoku nezahráli zkušeně a po špatných nahrávkách a špatné střelbě jsme se hostům nedostali na dostřel. Na konci zápasu jsme ještě dokázali hosty dostat pod tlak, nicméně změna obranné hry přišla zřejmě pozdě. Bohužel jsme znovu přišli o body po výpadku produktivity v útoku, dneska navíc s týmem, se kterým se dost možná budeme přetahovat o udržení v nejvyšší soutěži. Z posledních dvou zápasů si musíme vzít ponaučení a v útoku hrát více zkušeně jinak nás příští důležitý zápas s Veselým nad Moravou může stát dalším důležité body v boji o udržení v soutěži.
D.Nociar

1.10.2017 Sokol Rokytnice 18:17 TJ Žatec (10:10)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Pavel Nociar, Jakub Fungáč, Jiří Habr, Zdeněk Beldík,Michal Pavlas
Útočníci: Daniel Nociar 7, Pavel Sýkora 9, Michal Janák , Peter Antol, Prokop Horník 1
Rozhodčí: Gorpiel
Druhý zápas jsme v neděli odehráli na hřišti v Rokytnici. První poločas byl zcela vyrovnaný, převládala útočná házená. My jsme v útoku ztratili pár míčů. Na začátku druhého poločasu jsme šli dokonce do dvou brankového vedení a měli jsme našlápnuto k překvapivé výhře. Bohužel po dvou rychle vstřelených brankách nastal náš gólový výpadek, který trval zhruba 15 minut. Několik ukvapených střel a zbytečných ztrát nás zřejmě stálo výhru v celém zápase. Domácí si sice vybrali také slabší chvilku, ale i přes to dokázali otočit na dvoubrankové vedení. V poledních několika minutách naše obrana především zásluhou skvěle chytajícího Horníka dokázala získat další důležité míče a my měli možnost zápas ještě otočit. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale špatnou střelbou jsme nabídnutou šanci odmítli.
D.Nociar

30.9.2017 SSK Vítkovice 14:16 TJ Žatec (9:8)
Obránci: Pavel Nociar, Jakub Fungáč, Jiří Habr, Zdeněk Beldík, Michal Pavlas
Útočníci: Daniel Nociar 8, Pavel Sýkora 6, Michal Janák , Peter Antol 2, Prokop Horník
Rozhodčí: Přikryl M.
Po šestihodinové cestě jsme zahájili víkendové dvojkolo na hřišti Vítkovic. Veledůležitý zápas o udržení v nejvyšší soutěži. První poločas byl vyrovnaný, větší problémy jsme měli pouze ze solidně hrající domácí obranou. Před koncem prvního poločasu obrana vybojovala dva důležité míče, v tuto chvíli jsme mohli otočit stav ve svůj prospěch. Bohužel v prvním případě jsme ztratili míč špatnou nahrávkou a v druhém případě unáhlenou nepřipravenou střelou. V druhém poločase jsme využili výhodu prvního výhozu a hned vyrovnali. Ačkoliv jsme v útočné hře opět ztratili několik míčů postupně jsme otáčeli stav ve svůj prospěch. V posledních minutách jsme si zápas již pohlídali a vybojovali důležité dva body. Obrana předvedla nadprůměrný výkon a v útoku byly ještě rezervy.
D.Nociar

24.9.2017 TJ Přeštice 24:11 TJ Žatec (11:5)
Obránci: Pavel Nociar, Jakub Fungáč, Jiří Habr, Zdeněk Beldík
Útočníci: Pavel Sýkora 5, Peter Antol 3, Prokop Horník 3
Rozhodčí: Hejl Z.
V neděli jsme zajížděli k loňským mistrům první ligy. Přijeli jsme oslabení v útoku o zraněného M. Janáka, osobní věci řešil D. Nociar a obránce M.Pavlas plnil pracovní povinnosti. Nicméně jsme si řekli, že do zápasu zkusíme jít s chutí a užít si ho.Bohužel začátek zápasu byl jednoznačný, domácí útok je zkušený a prosazoval střelbou z náběhu a rychlou kombinační hrou na kterou jsme nestíhali reagovat. Prohrávali jsme již 3:0 když jsme se prvně prosadili,domácí si tento náskok udržovali až ho do poločasu navýšili na 6 branek. V druhém poločase jsme začali lépe dali jsme 3 branky, ale domácí útok na to reagoval stejnou mincí. Poté se nám již nepodařilo se pravidelně prosazoval přes dobře hrající domácí obranu a bohužel konečný výsledek skončil vysokým přídělem.Dnes to nebylo o obraně, ale o málo brankách v útoku. Musíme zvednout hlavu a připravit se na další utkání, které pro nás budou důležité pro udržení prvoligové příslušnosti.
M.Janák

17.9.2017 TJ Žatec 21:27 TJ DIOSS Nýřany A(10:12)
Brankáři: Štěpán Horník, David Duda
Útočníci: Daniel Nociar 9, Pavel Sýkora 10, Michal Janák 1, Peter Antol 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Václavík A.
Za slunečného počasí jsme přivítali na domácím hřišti borce z Nýřan. Tým, která hraje první ligu 50. sezónu a který hrál minulou sezónu finále play off. Hosté přijeli bez několika hráčů základní sestavy. Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba útoky se dostávali do tempa pomaleji, na každé straně bylo vidět několik zbytečných ztrát. První poločas jsme ještě drželi s hosty tempo, dokázali jsme se prosazovat a celý zápas by otevřený, ačkoliv skončil s náskokem hostí. V druhém poločase hosté pomalu, ale jistě navyšovali svůj náskok. V útočné hře se dostali do herní pohody a bez problémů se prosazovali. Zlomový moment nastal zhruba ve 45. minutě, kdy obrana vybojovala dva míče za sebou a my jsme v útoku nedokázali proměnit nabídnuté šance na vyrovnání. V prvním případě nám rozhodčí po vstřelené brance odpískal přešlap a v druhém jsme neproměnili šesti metrový hod. Konečný výsledek je jednoznačný, hosté i přes absenci hráčů dokázali své kvality a zaslouženě vyhráli. Nám chybí ještě více zkušeností na obou stranách hřiště.
Dano Nociar

10.9.2017 TJ S. Opatovice nad Labem : TJ Žatec 16:18 (8:11)
Obránci: Pavel Nociar, Jiří Habr, Jakub Fungáč, Michal Pavlas
Útočníci: Daniel Nociar 9, Pavel Sýkora 7, Peter Antol 2, Michal Janák
Rozhodčí: Václavek J.
Po přejedu do Opatovic jsme se ubytovali a vyrazili na večeři do Hradce Králové. Po společném posezení a vyladění formy, překvapivě i s mezinárodní účastí, jsme se odebrali zpět na ubytování. V neděli nás sice v Opatovicích čekalo deštivé počasí, ale mokro neubralo na kvalitě zápasu. Začátek utkaní byl poměrně vyrovnaný, ale brzy jsme si vypracovali mírný náskok, který jsme udrželi až do poločasu. Na začátku druhého poločasu nás zastihl menší výpadek a zhruba ve 45. minutě se Opatovice vrátili do zápasu, když snížili na rozdíl jedné branky. Následoval náš timeout pro zklidnění hry a nabrání sil. Naštěstí jsme se vrátili zpět k produktivní útočné hře a drželi si náskok dvou branek. Tento náskok jsme si dokázali udržet až dokonce a mohli jsme tak slavit mírně překvapivou výhru, protože z Opatovic se body nevozí často. Útok podal svůj standartní výkon a obrana hrála víc než dobře.
Dano Nociar

9.9.2017 TJ Sokol Podlázky 24:22 TJ Žatec (12:10)
Obránci: Pavel Nociar, Jiří Habr, Zdeněk Beldík, František Lukeš
Útočníci: Daniel Nociar 12, Pavel Sýkora 5, Michal Janák 5
Rozhodčí: Adámek J.
Za ideálního počasí a v okleštěné sestavě jsme zahájili zápas v Podlázkách. Nastoupili jsme ve třech útočnících a se třemi obránci, na střídačce byl připraven nastoupit do pole druhý brankář Franta Lukeš. Franta si zahrál poměrně brzo protože asi v 10. minutě obdržel červenou kartu Pavel Nociar. Začátek zápasu nám lehce utekl a Podlázky se ujaly dvougólového vedení. Toto vedení si udržovali v průběhu celého zápasu a v některých chvílích nám dokázali odskočit i na rozdíl čtyř branek. Útoky převyšovali obrany a k vidění byl pěkný útočný zápas. Ke konci utkání jsme se ještě pokusili o obrat změnou obranné hry, ale soupeř si náskok dokázal pohlídat. Obrana se snažila, ale domácí útok táhnul především Kryštof Kučera, který nasázel minimálně 15 branek, zřejmě i víc. Prohráli jsme se vztyčenou hlavou a po dobrém výkonu.
Dano Nociar

3.9.2017 TJ Žatec 16 : 24 TJ Plzeň-Újezd (10:12)
Brankáři: František Lukeš
Obránci: Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Jiří Habr, Tomáš Mařík, Zdeněk Beldík
Útočníci: Daniel Nociar 5, Pavel Sýkora 5, Michal Janák 2, Prokop Horník , Peter Antol 4
Rozhodčí: Martínek V.
Druhé kolo k nám na hřiště zavítali borci z Plzně Újezda, z týmu ze severního okraje Plzně. Do zápasu jsme nastoupili bez zraněného Štěpána Horníka. Soupeři jsme bohužel dokázali vzdorovat jen první poločas, kdy náš útok vsítil první branku až v 8. minutě. Do té doby jsme si sice vypracovali šance, ale střely končily na brankáři nebo na tyčkách. Od stavu 0:1 v 8. minutě se oba útoky rozjeli naplno. Poločasový výsledek 10:12 nám dával naději na dobrý výsledek. Bohužel v druhé půli jsme nedokázali najít recept na zlepšenou hru hostující obrany a rozdíl ve skóre se navyšoval a aby toho nebylo málo zranil se nám další brankář Franta Lukeš. V tuto chvíli dostal Prokop Horník (útočník) šanci prokázat brankářské geny (oba jeho bratři chytají) a obětoval se nastoupit do brány. Předvedl několik velice slušných zákroků, například chytil jednu šestku a střelu do skoro prázdné brány. Nicméně zkušený útok si slibný náskok dokázal udržet a my jsme naší obraně v druhé půli vůbec nepomohli. Další dvojkolo vyjíždíme do Podlázek a Opatovic nad Labem a budeme doufat, že se uzdraví jeden z brankářů a také že se uvolní další hráči z práce, jinak pojedeme bez hráčů na střídání.
Dano Nociar

27.8.2017 TJ Žatec 22 : 19 TJ Sokol Nezvěstice (11:9)
V neděli se po celé ČR opět roztočil prvoligový kolotoč, v letošním ročníku i s naší účastí. Na první jízdu jsme se vydali s Nezvěsticemi a jelikož část týmu s Nezvěsticemi v minulé sezóně uhrála hezké třetí místo, tak jsme se u kasy na lístky mohli držet za ruce. Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát a nezranit se, ale bohužel tento druhý cíl vzal za své hned v 10. minutě, kdy si Štěpán Horník zřejmě natáhl stehenní sval a bude tak pár týdnů mimo hru. V brance ho bez problémů zaskočil Franta Lukeš. Nezvěstice zhruba do 15. minuty vedly, ale pak v útočné fázi ztratily několika míčů a my jsme toho dokázali bleskově využít, po pár minutách už bylo skóre 8:6. Od této chvíle jsme si v celém zápase udržovali náskok několika branek. V útoku jsme dělali minimum chyb a dařilo se nám pravidelně prosazovat. Obrana hrála solidně a podpořila útok kvalitní hrou. Zhruba v 45. minutě jsme měli náskok až 4 branek, pak jsme lehce polevili a dali soupeři ještě čuchnout. Utkání jsme i přes to dovedli do vítězného konce a mohli tak oslavit první ligové body.
Dano Nociar

[home] [sestava a] [sestava b] [výsledky a] [výsledky b] [tabulka a] [tabulka b] [rozpis utkání] [přátelské turnaje] [český pohár] [archiv]