VÝSLEDKY 2015/2016 - muži A


29.5.2016 1.NH Brno 22 : 22 TJ Šroubárna Žatec A (9:10)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Milan Škabrada, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Pavel Nociar
Útočníci: Pavel Sýkora 19, Prokop Horník 1, Michal Janák 1, Jakub Hradiský 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Maiwaelder J.
Úplně poslední zápas jsme zavítali na hřiště v brněnských Řečkovicích. Domácím šlo o postup do play-off a i přesto nastoupili v oslabené sestavě, kdy jediným zkušeným matadorem byl nově oceněný mistr národní házené Tomáš Ulrych. Právě jmenovaný Ulrych nám v prvním poločase nejvíce zatápěl. Prosazoval se přes naší obranu víceméně bez problémů. Náš útok solidní hrou držel šance na výhru, nicméně poločasový rozdíl měl být větší. Na druhý poločas byly na soupisku dopsáni tři hostující hráči z Moravské Slávie Brno a především účast Šafáře byla v útoku hodně znát. Za druhý poločas stihnul pět gólů a také pravidelně vytvářel šance svým spoluhráčům. Brno pomalu, ale jistě otáčelo zápas a nám se udržení v lize vzdalovalo. Zápas spěl ke konci a za stavu 22:21 pro domácí jsme měli k dispozici opět trestný hod po vypršení hrací doby. Trestného hodu se ujal Pavel Sýkora a byl znovu úspěšný. V posledních třech zápasech se mu podařilo proměnit tři trestné hody po vypršení hrací doby. V tomto zápase se mu podařilo vsítit celkem 19! branek a jako správný kapitán táhnul své mužstvo k záchraně v soutěži. Zápas skončil remízou, která nám v případě prohry Vítkovic stačila k záchraně v prvoligové soutěži. Bohužel Vítkovice dokázali v domácím prostředí přehrát Nezvěstice a v posledním zápase si udržet prvoligovou příslušnost. V naší premiérové sezóně jsme uhráli pouze 10 bodů, nicméně jsme dokázali bojovat do posledního kola a věřím, že ostudu žatecké házené jsme neudělali a ligu zdramatizovali. Letošní sezóna byla z mého pohledu poměrně zajímavá na obou koncích tabulky a jistě ještě bude v play-off. Do posledního kola nebylo jasné kdo sestoupí a kdo se kvalifikuje do vyřazovací části. Nám chyběla k udržení jedna výhra, která mohla přijít například venku ve Vítkovicích nebo při dobře rozehraném zápase doma s Podlázkami. Je otázkou jak by sezóna dopadla nebýt smolného začátku, kdy jsme vinou velké marodky přišli o několik hráčů základní sestavy, proto jsme například v Újezdě či Tymákově museli hrát s dorostenci a bývalými hráči, kterým bych chtěl poděkovat za jejich ochotu. Začali jsme slibně prohrou o jednu branku na hřišti silných Přeštic, kde nám rozhodčí v samém závěru upřel možnost na vyrovnání. V průběhu sezóny nám pak chybělo především více zkušeností. Všem hráčům děkuji za celou sezónu, určitě máme na co vzpomínat i mimo hřiště. Ostatním týmům přejeme ať se daří v následném play-off a v boji o postup z druhé ligy, kde je situace zatím nejasná.
- Dano Nociar

28.5.2016 TJ Sokol Rokytnice 18 : 17 TJ Šroubárna Žatec A (9:7)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Milan Škabrada, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Tomáš Mařík
Útočníci: Pavel Sýkora 9, Prokop Horník 3, Michal Janák 4, Jakub Hradiský 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Ziegler M.
Poslední dvojkolo prvoligové sezóny jsme po dlouhé a žhavé cestě zahajovali na hřišti Rokytnice. Rokytnici nehrozily sestupové starosti a zároveň měla ještě šanci na postup do play-off. Zápas jsme začali i s hostujícím Tomášem Maříkem v obraně, který s námi obětavě vyjel na otočku až na Moravu a jeho účast byla znát. Poločas sice skončil ve prospěch domácích, ale jejich vstřelené góly nedostali zadarmo. V útoku se nám v prvním poločase dařilo přehrát domácí obranu, ale starosti nám dělal solidně chytající brankář, se kterým neměl problémy pouze Pavel Sýkora. Ve druhém poločase jsme zlepšenou hrou v obraně dali našemu útoku šanci na otočení zápasu v náš prospěch, ale bohužel v tuto chvíli přišel menší výpadek útoku a šanci jsme nevyužili. Konečný stav korigoval Pavel Sýkora úspěšně provedeným trestným hodem po čase. Výhra byla blízko a nepředvedli jsme špatný výkon a tak když Tymákov vyhrál ve Vítkovicích postup byl stále nadosah. Zápas velice dobrým výkonem provázel rozhodčí Ziegler.
- Dano Nociar

22.5.2016 TJ Šroubárna Žatec A 15 : 14 TJ Sokol Nezvěstice (7:6)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Milan Škabrada, Zdeněk Beldík, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Jiří Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 7, Prokop Horník , Michal Janák 4, Jakub Hradiský 4
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Jezbera V.
Poslední domácí zápas v této ligové sezóně jsme u nás přivítali Sokol Nezvěstice. Nezvěstice ztrácely dva body na šestou příčku zajišťující play off. V Nezvěsticích minulou sezónu hostovali náš Pavel Sýkora a Štěpán Horník. Do zápasu jsme nastoupili se čtyřmi útočníky, kdy nám musel pomoci opět Kuba Hradiský a v obraně jsme nastoupili bez hostujícího Tomáše Maříka, který si plnil povinnosti v mateřském klubu v druhé lize. Od začátku zápasu dominovali obrany. V 15. minutě prvního poločasu byl stav pouhých 2:2 a do konce poločasu se ani jeden z útoků výrazněji neprosadil. Druhý poločas se obraz hry nezměnil. Obrany stále trápily oba útoky a zápas sliboval napínavou koncovku. Možnost posledního útoku byla na naší straně, ovšem špatně dohranou hrou jsme měli k dispozici pouze trestný hod z nevýhodné pozice po ukončení hrací doby. Trestného hodu z levého kraje brankoviště se ujal domácí kapitán Pavel Sýkora. Perfektní a hlavně úspěšnou střelou po ruce na druhou tyč, mírně nad úroveň pasu zvrátil konečné skóre na naší stranu. V zápase nás držel skvěle chytající Štěpán Horník. Útok opět táhnul svým výkonem všechny převyšující Pavel Sýkora. Čtvrtou ligovou výhrou jsme ještě vykřesali naději na záchranu v soutěži. Čeká nás velice náročné venkovní dvojkolo v Rokytnici a v Brně odkud se body vozí jen zřídka. Zároveň musíme čekat na klopýtnutí Vítkovic, které mají náskok dvou bodů, ale bude jim odečten jeden bod za absenci mládeže.
- Dano Nociar

15.5.2016 TJ Sokol Podlázky 24 : 20 TJ Šroubárna Žatec A (14:10)
Brankáři: Štěpán Horník, Josef Tichý
Obránci: Milan Škabrada, Zdeněk Beldík, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Pavel Nociar
Útočníci: Pavel Sýkora 10, Michal Janák 5, Prokop Horník 5, Lukáš Kučera, Jakub Hradiský
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Bláha
Druhý zápas víkendového dvojkola jsme hráli na hřišti v Podlázkách. Podlázky ještě stále ohroženy sestupem, potřebovali k jistotě zachování prvoligové příslušnosti vyhrát. Pro nás to byla, v případě výhry, naděje k záchraně v lize. Zápas začal vyrovnaně, útoky přehrávali obrany na obou stranách. Nicméně domácí se prosazovali s větší lehkostí a přesností. Do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou čtyř branek. Zhruba ve 45. minutě jsme náskok snížili na dvě branky a měli možnost jít dvakrát do útkou po vybojovaném míči v obraně. Bohužel technickou chybou a malou zkušeností v zakončení jsme příležitost na zdramatizování zápasu odmítli. Podlázky nakonec zaslouženě vyhrály, i když všichni hráči podvědomě cítili, že zápas byl hratelný. V útočné fázi nám chybí více zkušeností a místy větší nasazení. Střelecky se opět nejvíce prosadil Pavel Sýkora, který je tahounem týmu. Zápas odřídil nevyrovnaným výkonem rozhodčí Bláha.
- Dano Nociar

14.5.2016 Sokol Krčín 22 : 13 TJ Šroubárna Žatec A(12:5)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Milan Škabrada, Zdeněk Beldík, Michal Pavlas, Jakub Fungáč
Útočníci: Pavel Sýkora 7, Prokop Horník 1, Lukáš Kučera 4, Jakub Hradiský 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Přikryl K.
Úvodní zápas následujícího dvojkola jsme odehráli na venkovním hřišti v Krčíně. Domácí se pohybují na vrcholu ligové tabulky, momentálně na druhé příčce. Krčín má široký kádr. Starší zkušené hráče doplňují nadějní a talentovaní skoro dorostenci, kteří jsou budoucností pro ligové mužstvo. My jsme nastoupili bez vykartovaného Pavla Nociara a bez Michala Janáka, který si plnil studentské povinnosti Začátek zápasu vyzněl v náš prospěch, kdy jsme vedli 2:0 a následně 3:1. Domácí nepříznivý stav otočili ve svůj prospěch během několika málo minut pomocí rychlých kombinací z protiútoku. Postupně a bez problémů navyšovali vedení a nám zbyla pouze role sparingpartnera. Zápas odřídil s přehledem rozhodčí Přikryl.
- Dano Nociar

1.5.2016 TJ Šroubárna Žatec A 14 : 19 TJ Plzeň/Újezd(7:8)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Pavel Nociar, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Tomáš Mařík, Jiří Habr, Milan Škabrada
Útočníci: Pavel Sýkora 8, Michal Janák 4, Prokop Horník 1, Martin Mála 1 , Jakub Hradiský
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Jezbera V.
Tento víkend jsme přivítali první tým prvoligové soutěže. Tento zápas měl tedy svého favorita již od začátku utkání. Nicméně pokud jsme chtěli stíhát Vítkovice v záchraně první ligy, museli jsme vyhrát. Utkání jsme začali nervózně na obou stranách, kdy zejména fungovali obrany.Až do 10 minuty,kdy jsme vstřelili první branku,dokonce se nám podařilo odskočit na stav skóre 3:0.Bohužel se tento stav nepodařilo udržet a i přes vyrovnaný první poločas jsme prohrávali 7:8. Obrana zahrála svůj průměr,ačkoli bylo vidět,že soupeřící útok má dobře natrénovanou útočnou hru a také střelbu,což se v součtu se ztrátami v útočné fázi ,především v přesnosti zakončení v druhém projevilo na konečný výsledek 14:19 pro Plzeň.V boji o záchranu to bude již velmi složité, protože ztrácíme 4 body na Vítkovice a čekají nás 2 venkovní dvojkola a jeden domácí zápas s Nezvěsticemi.
- Dano Nociar

24.4.2016 TJ Šroubárna Žatec A 12 : 21 Sokol Tymákov(6:11)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Pavel Nociar, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Tomáš Mařík, Jiří Habr, Milan Škabrada
Útočníci: Pavel Sýkora 6, Michal Janák 3, Prokop Horník 3, Peter Antol, Martin Mála
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Adámek
V dalším domácím zápase jsme přivítali úřadujícího mistra ČR TJ Sokol Tymákov. Tymákov se drží ve střední části tabulky a usiluje o play-off. Bohužel celý zápas měl jednoznačný průběh. Od samého začátku zápasu jsme prohrávali o několik branek. Hostující útok se bez problémů prosazoval přes naši nadměrně zatíženou obranu, protože náš útok ztrácel jeden míč za druhým. V útoku jsme si nedokázali vytvořil sebelepší pozici pro zakončení, a když už se tak stalo, ztroskotala naše snaha na dobře chytajícím brankáři hostů. Velkým počtem chyb bez zakončení a uspěchanou střelbou jsme v dnešním zápase naší obraně nedali šanci uspět. Dále trvajícím špatným výkonem, kterému chybělo i patřičné nasazení jsme zápas už jen dohrávali. Na tento nevydařený zápas musíme rychle zapomenout, další kolo přivítáme vedoucí celek z Újezdu.
- Dano Nociar

17.4.2016 TJ Šroubárna Žatec A 17 : 13 SSK Vítkovice (10:8)
Brankáři: Štěpán Horník, David Duda
Obránci: Pavel Nociar, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Tomáš Mařík, Jiří Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 8, Michal Janák 4, Prokop Horník 4, Peter Antol, Martin Mála 1, Lukáš Kučera
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Jezbera V.
Druhý záchranářský duel jsme odehráli s Vítkovicemi, které před námi měli v tabule náskok dvou bodů. Začátek zápasu se nám vydařil, dostali jsme se do vedení 3:0. Tento gólový rozdíl jsme si dokázali pohlídat v průběhu celého zápasu. Obrana zopakovala kvalitní výkon z předchozího dne a do hry se dostal také hostující druhý brankař David Duda. David nastoupil za vyloučeného! Štěpána Horníka na začátku druhého poločasu a předvedl několik úspěšných zákroků, které nám pomohly k důležité výhře. V utkání se nám povedlo neproměnit dva šestimetrové hody.
- Dano Nociar

16.4.2016 TJ Šroubárna Žatec A 17 : 12 SK Studénka (8:7)
Brankáři: Štěpán Horník, Mikuláš Horník
Obránci: Milan Škabrada, Pavel Nociar, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Tomáš Mařík, Jiří Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 10, Michal Janák 3, Prokop Horník 4, Peter Antol, Martin Mála, Lukáš Kučera
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Kalčík Z.
Tento víkend nás z hlediska bojů o záchranu čekalo velice důležité dvojkolo. Pokud jsme chtěli ještě pomýšlet na záchranu v první lize, museli jsme tento dvojzápas bodovat naplno. Zápas se Studénkou byl první poločas vyrovnaný. Obrana domácích v čele se Štěpánem Horníkem hrála nadprůměrně a kompaktním výkonem vybojovala velké množství míčů. V útoku jsme se dokázali pravidelně prosazovat. V druhém poločase jsme zlepšenou hrou v předních řadách dokázali náskok zvýšit a bezpečně si dojít pro zasloužené vítězství. Domácí útok táhnul střelec Pavel Sýkora, kterému se po vyběhnutí hostujícího brankaře a chybné rozehrávce podařila vsítit branka z poloviny hřiště.
- Dano Nociar

10.4.2016 TJ DIOSS Nýřany 20 : 13 TJ Šroubárna Žatec A (11:9)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Milan Škabrada, Pavel Nociar, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Tomáš Mařík
Útočníci: Pavel Sýkora 3, Michal Janák 6, Prokop Horník 3, Peter Antol 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar
Rozhodčí: Bešta J.
Jarní část sezóny jsme zahájili na hřišti s novým povrchem v Nýřanech. Po slavnostním otevření hřiště zahajoval první poločas domácí útok. My jsme nastoupili s novou posilou v obraně Tomášem Maříkem z Čakovic. Začátek zápasu jsme zaspali a prohrávali 3:0. Po té se poprvé prosadil Michal Janák, ale domácí odpověděli na 4:1. Hra se začala vyrovnávat a zlepšeným výkonem v útoku jsme snížili náskok domácích na poločasových 11:9. S nadějí na dobrý výsledek jsme výhozem zahajovali druhý poločas. Bohužel právě druhý poločas rozhodl o naší celkové prohře, protože jsme za celý poločas dokázali vsítit pouze čtyři branky. Ačkoliv nově složená obrana neměla mnoho šancí se sehrát předvedla solidní výkon. Štěpán Horník v bráně předvedl již tradičně výborný výkon. Příští víkend nás čeká veledůležité domácí dvojkolo se Studénkou a Vítkovicemi, které s námi bojují o udržení v první lize.
- Dano Nociar
25. 10. 2015 TJ Šroubárna Žatec A 20 : 22 TJ Přeštice (8:10)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Milan Škabrada, Jirka Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 9, Michal Janák 5, Gustav Seifert , Prokop Horník 6 , Antol P. ml.
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Málek J.
Poslední zápas podzimní části jsme odehráli na domácím hřišti proti silným Přešticím. S Přešticemi jsme se na hřišti v této sezóně už potkali, jelikož poslední kolo podzimní části bylo pojato jako předehrávka jarní části. První zápas jsme jim podlehli na jejich hřišti těsně o jedinou branku. Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, dominovaly útoky obou týmů a obrany měly spousty práce se získáním jakéhokoliv míče. Začátek druhého poločasu nám bohužel nevyšel. Soupeř odskočil na rozdíl až pěti branek a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Ovšem po zlepšené hře domácího útoku jsme náskok soupeře snížili a zápas dostal pravý náboj. Opět převažovali útoky obou týmů nad obranami. Bohužel se nám nepodařil náskok soupeře vymazat úplně a Přeštice zaslouženě vyhrály. Přehrály nás především velmi kvalitním útokem a střelbou. Náš výkon v tomto zápase byl nadprůměrný, především v útočné fázi, kdy se prosazovali všichni útočníci, což nám chybělo v minulých zápasech. Zápas byl divácky velice pohledný a v jistých chvílích dramatický. Utkání odřídil rozhodčí Málek z Raspenavy.
- Dano Nociar

18. 10. 2015 TJ Šroubárna Žatec A 19 : 12 I.NH Brno (8:3)
Brankáři: Štěpán Horník, David Duda
Obránci: Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Milan Škabrada, Jirka Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 7, Michal Janák 5, Gustav Seifert , Jakub Hradiský 1, Prokop Horník 6
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Bešta J.
Nedělní utkání jsme odehráli na domácím hřišti s týmem s vrchní části tabulky. Utkání jsme začali velmi dobře, kdy jsme vedli od 2:0, poté přišlo pár technických chyb, kdy dokázal soupeř z Brna srovnat stav utkání na 2:2, poté ale začalo představení obrany v čele s Štěpánem Horníkem,který uzavřel branku, nám se dařilo v útočné fázi, kdy byl útok hrál s rozvahou a s časem to nám vyneslo vedení v poločase na stav 8:3. Druhý poločas pokračoval ve stejném smyslu hry, kdy se soupeř prosazoval víceméně jen z trestných hodů a my v útoku dále hráli svou hru.Toto utkání nám vyšlo skvěle a ve 20 minule jsme začali střídat celou lavičku i s brankaři. Utkání skončilo naší první prvoligovou výhrou 19:12. Zápas odpískal s přehledem J.Bešta.
- Dano Nociar

17. 10. 2015 TJ Šroubárna Žatec A 10 : 18 TJ Sokol Rokytnice (6:9)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Milan Škabrada, Jirka Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 6, Michal Janák 1, Gustav Seifert , Peter Antol ml. , Lukáš Kučera , Prokop Horník 3
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Malý J.
Sobotní utkání jsme hráli na domácím hřišti,které po tydeních děstích bylo velmi mokré a kluzké. Utkání bylo na začátku velmi vyrovnané, útoky se prosazovali pravidelně, do stavu 3:3 poté přišla část hry s technickými chybami na obou stranách, kdy hostující tým zvládl disciplínu mokrého balónu lépe, což se nám nepodařilo, až nám soupeř uskočil na poločasový výsledek 6:9. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že tento poločasový stav se dá otočit , ale bohužel se nám nedařilo prosazovat z krajů a pokračovalo trápení v útočné fázi. Soupeř dál svou trpělivou a zkušenou hrou dohrál utkání do stavu 10:18 pro Rokytnici Těžko se na naší hře hledalo něco pozitivního. Soupeř zaslouženě vyhrál. Utkání odřídil rozhodčí Malý.
- Dano Nociar

11. 10. 2015 TJ Sokol Nezvěstice 22 : 12 Šroubárna Žatec A (13:6)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Milan Škabrada, Jirka Habr
Útočníci: Pavel Sýkora 3, Michal Janák 4, Gustav Seifert , Peter Antol 1, Lukáš Kučera 1, Prokop Horník 3
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Jíra P.
Další venkovní zápas jsme zajížděli na hřiště západočeských Nezvěstic. Nezvěstice se před vzájemným duelem sice nacházely na nižších příčkách v tabulce, ale přesto byly papírovým favoritem. Jejich útok táhne dvojice Lukáš Šilhánek a Karel Kroc, který se nedávno vrátil po vyléčeném úrazu. Domácí se prosadili hned z prvního útoku, což se nám podařilo až po několika minutách. Do páté minuty byl stav vyrovnaný 1:1, od té doby se skóre navyšovalo pouze na straně domácích a rozdíl se zastavil až na zle vypadajících 7:1. Útok se nedokázal prosadit proti silové hře domácích a střelbu z krajů s přehledem pochytal domácí brankář. Obrana byla často přehrávána z rychlých protiútoků domácích. Před koncem poločasu domácí polevili a dovolili nám korekci stavu na 13:6. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu, útok se prosazoval málo a v obraně se dařilo jen pár minut, kdy si bek lépe pohlídal náběhy Karla Koce. Zlepšená hra obrany bohužel vydržela jen pár minut, protože chvíli na to byl kvůli druhé žluté kartě vyloučen Pavel Nociar za "kritiku rozhodčího bez vulgárnosti". Těžko se na naší hře hledalo něco pozitivního, možná jen to, že si zahráli všichni přítomní hráči Děláme zbytečné chyby, které by nám dělaly vrásky i v druhé lize. Soupeř zaslouženě vyhrál. Za slunného, ale chladného a větrného počasí odřídil zápas rozhodčí Jíra, který předvedl nepřesvědčivý výkon.
- Dano Nociar

4. 10. 2015 Šroubárna Žatec A 18 : 18 TJ Sokol Podlázky (9:8)
Brankáři: Štěpán Horník, David Duda
Obránci: Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Milan Škabrada
Útočníci: Pavel Sýkora 3, Michal Janák 9, Gustav Seifert , Peter Antol 1, Jakub Hradiský , Lukáš Kučera, Prokop Horník 5
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Malý J.
Nedělní zápas k nám přivítali soupeři z Podlázek. Podlázky byly v tabulce dvě pozice před námi se čtyřmi body. Z našeho hlediska a šancí na udržení v soutěži velice důležitý zápas. Soupeř se z prvních dvou útoků dokázal prosadit po té ale naše obrana zlepšila hru a soupeř to měl podstatně složitější. V útoku se nám poměrně dařilo, soupeřovu obranu jsme dokázali přehrát a poločas skončil minimálním brankovým rozdílem. První polovinu druhého poločasu jsme byli lepším týmem. Útok dokázal uhrát tří až čtyř brankový náskok a doufali jsme ve vítězný konec. Zhruba v patnácté až dvacáté minutě si soupeř vzal oddechový čas a úplně změnil taktiku obranné hry. Hráli s bekem na středu a krajní obránci začali hrát bez faulů v krajních pozicích. Z našeho hlediska šlo především o tahání času, kdy jsme čekali až do signalizace pasivní hry. Bohužel v útoku nám vypadla střelba a změna systému obrany se projevila v několika následujících ztrátách v útočné hře. Hostující útok byl psychicky na výši a bez problému vymazal tříbrankové vedení během několika málo minut. Napínavá koncovka zápasu vyvrcholila trestným hodem na středu brankoviště za stavu 18:17 pro hostující tým. První ligový bod tak zachránil domácí kapitán Pavel Sýkora proměněným trestným hodem po hracím čase. Z hlediska vývoje zápasu je remíza asi spravedlivá, ale poměrně bolestivá. Byli jsme potrestáni za zhoršenou útočnou hru v druhé půlce druhého poločasu. Pohledný zápas odřídil rozhodčí Malý.
- Dano Nociar

3. 10. 2015 Šroubárna Žatec A 12 : 19 Sokol Krčín (9:11)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč, Jiří Habr, Pavel Nociar, Milan Škabrada
Útočníci: Pavel Sýkora 6, Michal Janák, Gustav Seifert , Peter Antol, Jakub Hradiský 1, Lukáš Kučera, Prokop Horník 5
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Rauch P.
Druhý domácí zápas v letošním ročníku jsme přivítali východočeský Krčín. Zkušený tým, který má dle celkového skóre jeden z nejlepších útoků a úspěšně doplňuje mladé nástupce svými zkušenými hráči. Začátek zápasu byl vyrovnaný, stejně tak jako celý první poločas. Útoky se prosazovaly postupnou hrou. O osudu zápasu rozhodla druhá půlka zápasu, kdy jsme za celý druhý poločas dokázali vstřelit pouze tři branky a to se proti tak zkušenému soupeři nevyplácí. V útoku se projevila menší zkušenost a horší střelecká forma v zakončení. Hostující tým tak mohl odjet s plným bodovým ziskem na ubytování do Plzně, kde ho druhý den čekal soupeř z Újezdu.
- Dano Nociar

26. 9. 2015 TJ Plzeň-Újezd 24:12 Šroubárna Žatec A (13:6)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč
Útočníci: Pavel Sýkora 2, Michal Janák 5, Gustav Seifert , Peter Antol 4, František Lukeš 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Baumruk J.
Sobotní přeložený zápas v rámci šestého kola jsme odehráli v Újezdě bez Pavla Nociara a Prokopa Horníka. Újezd je zkušeným týmem s několika tituly v posledních ročnících. V útoku jsme začali formací Janák, Seifert a Antol, která se dokázala prosazovat zhruba do dvacáté minuty, kdy byla stav utkání 8:6. Od té doby začal dominovat domácí celek a poločasový rozdíl se zastavil na sedmi brankách pro domácí. Ve druhém poločase pokračovala nadvláda domácích hráčů, kteří se prosazovali rychlou souhrou a přesným důrazným zakončením. Újezd zaslouženě vyhrál. Příští víkend nás čeká domácí dvojkolo s Krčínem a Podlázkami.
- Dano Nociar

20. 9. 2015 Sokol Tymákov 23:14 Šroubárna Žatec A (15:6)
Brankáři: David Duda
Obránci: Pavel Nociar, Václav Pavlas, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík, Jakub Fungáč
Útočníci: Prokop Horník 8, Gustav Seifert 3, Josef Bartoň 2, Peter Antol 1
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Baumruk J.
Další venkovní zápas jsme zajížděli do zpřízněného Tymákova, ve kterém minulou sezónu hostovali bratři Nociarové a ve kterém se jim podařilo získat historicky první ligový titul jak pro domácí Tymákov, tak pro žateckou házenou a dost možná pro celou severočeskou oblast. Bohužel soupiska marodů před zápasem byla neúprosná. Byli jsme oslabeni o Daniela Nociara, který bude kvůli přetrhaným vazům v koleni chybět dlouhou dobu. Pavel Sýkora absentoval kvůli přetrvávajícím problémům s krční páteří. Michal Janák chyběl kvůli problémům se zády. Vypadnul nám skoro kompletní první útok a k tomu se přidal Štěpán Horník, který se kvůli pracovně-studijním povinnostem vyhříval ve Španělsku. Ambice na bodový zisk byly malé, ale odhodlání nechybělo. Roli vyrovnaného soupeře jsme zvládli plnit pouze prvních pár minut, kdy obrana sebrala několik míčů a útok dokázal skórovat. Bohužel od této chvíle na hřišti dominoval domácí celek. Náš útok předvedl bojovný výkon, prosazoval se především Prokop Horník, který si zvyká na vůdčí roli v útoku a dělal domácí obraně největší problémy. Jeho silové pojetí hry dokáže potrápit každou obranu. Zkušenosti sbírá Gustav Seifert, jehož přednost je především rychlost, až nabere zkušenosti v zakončení bude pro obranu také nepříjemný soupeř. Obrana si počínala v rámci možností. Domácí útok vynikal jistotou, souhrou a přesností v zakončení. Z pohledu obrany byl druhý poločas vyvedenější. Lepší poziční hrou a lepším přebíráním hráčů zamezili vysokému debaklu. V druhém poločase se také několika dobrými zákroky předvedl náš druhý brankář David Duda, který u nás hostuje z Litvínova. David byl v minulé sezóně v juniorském výběru Čech a chytal v mezizemském utkání Čechy-Morava. David sbírá zkušenosti a v dalších letech může být přínosem. Z celkové hlediska je to pro nás smutná realita, jelikož jsme se na postup do nejvyšší soutěže dost nadřeli a snili jsme o nejvyšší soutěži několik let. Vinou zranění nám chybí klíčový útočníci a zápasy jsou především o nabírání zkušeností. Doufáme, že se situace co nejdříve zlepší a připíšeme si první ligové body. Závěrem je třeba poděkovat klukům Peterovi Antolovi a Josefovi Bartoňovi, že nám v těžkých chvílích pomohli a doplnili soupisku útoku.
- Dano Nociar

13. 9. 2015 SSK Vítkovice 14:12 Šroubárna Žatec A (6:5)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Jiří Habr, Milan Škabrada, Václav Pavlas, Michal Pavlas
Útočníci: Michal Janák 3 , Prokop Horník 9, Gustav Seifert
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: J. Havlík
Druhý zápas jsme odehráli na hřišti ve Vítkovicích. Vítkovice byly zatím také bez bodu a měly by patřit k těm lehčím soupeřům, ale o den dříve potrápily favorita z Újezdu, když prohrály o gól až v posledních chvílích zápasu. Nastoupili jsme opět ve třech v útoku. Zápas byl po celou hrací dobu vyrovnaný. Obrany převyšovaly útoky. Velké množství sebraných míčů v obraně jsme nedokázali zužitkovat k otočení výsledku ve svůj prospěch. Celý tým bojoval do posledního míče, ale na konci zápasu byli šťastnější domácí. Je třeba poděkovat klukům z útoku za statečný výkon. Nechybělo moc a mohli jsme bodovat. Z dvojkola jsme tak odjeli pouze s dalšími cennými zkušenostmi. Příští víkend zajíždíme na hřiště Tymákova.
- Michal Janák

12. 9. 2015 SK Studénka 23:15 Šroubárna Žatec A (15:9)
Brankáři: Štěpán Horník
Obránci: Jakub Fungáč, Pavel Nociar, Jiří Habr, Milan Škabrada, Václav Pavlas, Michal Pavlas
Útočníci: Daniel Nociar, Michal Janák 7, Gustav Seifert 1, Prokop Horník 7
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: M. Ziegler
Reportáž z uplynulého dvojkola se nebude psát úplně lehce, ale furt je to jen sport, tak pojdme na to. Čekalo nás venkovní dvojkolo na Moravě. V pátek před odjezdem přišel na trénink Pavel Sýkora s límcem na krku kvůli problémům s krční páteří a předznamenal první oslabení útoku. Vyjeli jsme tedy se čtyřmi útočníky věříce v dobrý výsledek. Ve Studénce nás čekala solidní divácka kulisa. Začátek zápasu začali lépe domácí, kteří šli do vedení 2:0. Náš útok korigoval na 2:1 z šestimetrového hodu. V dalším útoku se bohužel zranil hostující kapitán Daniel Nociar, když si v náběhu na obránce při kličce poranil pravé koleno a s největší pravděpodobností pro něho podzimní část skončila. Pokračovali jsme tedy ve třech útočnících. Studénka nám bohužel nedala sebemenší šanci na bodový zisk. Od začátku do konce hrála v útočné fazi velmi sebejistě a bez problémů se prosazovala přes naší nestíhající obranu. Útok ve třech bojoval, ale bez chybějících spoluhráčů a bez možnosti střídání to byl velmi těžký zápas. Studénce jsme tedy přenechali první ligové body a odjeli na ubytování do Staré Vsi.
- Michal Janák

6. 9. 2015 Šroubárna Žatec A 16:23 TJ DIOSS Nýřany (8:9)
Brankáři: Štěpán Horník, David Duda
Obránci: Pavel Nociar, Milan Škabraba, Michal Pavlas, Jakub Fungáč, Václav Pavlas
Útočníci: Daniel Nociar 5, Pavel Sýkora 3, Michal Janák 4, Prokop Horník 4, Gustav Seifert
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: J. Malý
Druhé kolo první ligy nám na domácí hřiště poslalo zkušené Nýřany. Opět tým, který je stálicí mezi prvoligovými týmy a který pravidelně zásobuje reprezentační výběr svými hráči. Před zápasem jsme si na Nýřany poměrně věřili, také především kvůli tomu, že to byl první domácí zápas v první lize. Očekávala se solidní návštěva diváků a byli jsme slušně vyhecovaní na tento zápas. Začátek zápasu byl velice podobný prvnímu utkání s Přešticemi. Útoky se dostávali do šancí, ale brankaři a tyčky obou týmů drželi vyrovnané šance na úspěch. První poločas byl velice vyrovnaný. Nýřany šly před přestávkou do vedení kvůli proměněnému trestnému hodu po hracím čase z velké dálky a úhlu. Zde se projevila nezkušenost obránce, jelikož míč pronikl kolem nohou na první tyčku. Zhruba do páté až desáté minuty druhého poločasu byla hra dále vyrovnaná. Poté nastala černá chvíle domácího útoku, která rozhodla o celkovém výsledku. Třikrát za sebou jsme špatnou střelbou z dobrých pozic nedokázali vsítit branku a hostující útok si z rychlých dobře sehraných protiútoků zajistil rozhodující náskok. Konečné skóre vypadá jednoznačně hlavně kvůli špatné hře v posledních patnácti minutách. Útok se snažil rychle zápas otočit, ale špatně připravená střelba nebyla tím správným receptem. Soupeř se do konce zápasu jednoduše prosazoval přes naší odevzdanou obranu a zaslouženě vyhrál. Rozhodčí, p. Malý, předvedl několik nepřesvědčivých rozhodnutí jako například špatně posouzenou nedodrženou vzdálenost čtyř metrů při trestném hodu, kdy nenechal opakovat trestný hod, ale naopak nechal rozehrát hod uvnitř brankoviště. V dalším případě nechal pokračovat hostujícího útočníka ve hře, ačkoliv měl celou ruku a dres o krve, k naší smůle to byl útočník, který se s přehledem prosazoval přes naší obranu. Nutno dodat, že rozhodčí výsledek zápasu neovlivnil. Počasí bylo poměrné větrné. Děkujeme divákům za velice slušnou návštěvnost a za přízeň. Další víkend nás čeká náročné dvojkolo ve Studénce a důležitý zápas ve Vítkovicích.
- Daniel Nociar

30. 8. 2015 TJ Přeštice 15:14 Šroubárna Žatec A (8:7)
Brankáři: Štěpán Horník, David Duda
Obránci: Pavel Nociar, Milan Škabraba, Michal Pavlas, Zdeněk Beldík
Útočníci: Daniel Nociar 4, Pavel Sýkora 7, Michal Janák 2, Prokop Horník 1, Gustav Seifert
Trenéři: R. Dub, D. Nociar, M. Hamous
Rozhodčí: Jančík
K historicky prvnímu zápasu v první lize zajížděli muži na hřiště Přeštic. První kolo mužům přichystalo soupeře s četnými prvoligovými zkušenostmi. Tým, který minulou sezonu zastavil až ve čtvrtfinále play-off zlatý Tymákov se vyznačuje nepříjemnou obranou a útokem prosazujícím se z náběhů. Papírového favorita jsme mohli porazit především nasazením a týmovým výkonem. Začátek zápasu předpověděl celý průběh, kdy první branky začaly padat až okolo desáté minuty. Naše obrana se slušně vyrovnala s hrou domácího útoku a nedala soupeři zadarmo jedinou branku. Bohužel náš útok výpadek domácích v útočné fázi napodobil, takže celý poločas dotahoval jednobrankovou ztrátu. Ale i přesto dával poločasový výsledek naději na bodový zisk. V druhé půli byl vývoj utkání stejný. Několikrát jsme dokázali soupeře brankově dotáhnout, ale pokaždé když jsme měli příležitost k otočení vývoje zápasu, vždy nás vychytal domácí brankář. Závěr utkání byl značně nervozní, ale přeci jen se našla šance na bodový zisk. Za stavu 15:14 rozehrávali domácí útočníci faul poblíž třetinové čáry. Po dobrém obsazení všech hráčů a chybné rozehrávce se k míči u třetinové čáry dostal Pavel Sýkora, který byl faulován, ale ještě zvládnul míč odhodit na rozeběhnutého Prokopa Horníka, který taktéž prodloužil na Daniela Nociara. Zhruba v těchto místech rozhodčí neponechal výhodu a necitlivě odpískal faul na Pavla Sýkoru. Pokračující Nociar, který běžel úplně osamocen na domácí branku se už rozmýšlel kam umístní vyrovnávací střelu. Nicméně hra byla po faulu přerušena a následně byl zápas ukončen. Hrací čas údajně už vypršel. V hodnocení zápasu je potřeba vyzvednout výkon Štěpána Horníka v brance. Po celý zápas předvedl výborný výkon. Obrana si na nováčka v soutěži proti kvalitnímu útoku počínala velice dobře a byla spíše tou pozitivní stránkou zápasu. Na našem útoku byla znát nevyhranost a absence tréninku s míčem. Do šancí jsme se dostávali, ale střelba nebyla kvalitní a v některých případech byla uspěchaná. Do dalších zápasů musíme zapracovat právě na útočné hře a fyzické kondici. Místy vypjatý zápas odřídil solidně rozhodčí Jančík
- Daniel Nociar

[home] [sestava a] [sestava b] [výsledky a] [výsledky b] [tabulka a] [tabulka b] [rozpis utkání] [přátelské turnaje] [český pohár] [archiv]