ARCHIV VÝSLEDKŮ 2008/2009 - muži A

II. liga mužů A - 2008/2009
místo tým utk výh rem pro skore body
1. TJ Litohlavy 22 18 2 2 478 : 396 36
2. Sokol Tymákov 22 14 3 5 352 : 304 31
3. TJ Sokol Nezvĕstice 22 13 2 7 412 : 395 28
4. KNH Chem. Litvínov 22 11 2 9 369 : 382 24
5. NH Řevnice 22 11 0 11 386 : 376 22
6. TJ Všenice 22 9 3 10 365 : 364 21
7. Baník Most NH 22 10 0 12 379 : 419 20
8. Sokol Ejpovice 22 8 2 12 365 : 374 18
9. TJ Šroubárna Žatec 22 6 5 11 414 : 451 17
10. Sokol Osek u Rokycan 22 7 2 13 355 : 385 16
11. TJ Spartak Rožmitál 22 7 1 14 396 : 398 15
12. Sokol Bakov 22 4 6 12 348 : 375 14


Družtvu TJ Litohlavy odečteny dva body za mládežStřelci
poř jméno utkání branky průměr
1. Daniel Nociar 21 115 5,48
2. Jakub Hradiský 22 112 5,09
3. Pavel Sýkora 19 101 5,32
4. Peter Antol 22 64 2,91
5. Tomáš Sýkora 21 10 0,48
6. Ondřej Bayer 15 7 0,47
7. Pavel Nociar 17 5 0,297. 6. 2009 Šroubárna Žatec 19:19 Sokol Ejpovice (9:8)
Sestava: br - Š. Horník, Tichý
obr - Hokr, Lučan, P. Nociar
út - Hradiský 7, Antol 1, D. Nociar 4
út - T. Sýkora 2, P. Sýkora 5
Rozhodčí: Kotlář
Trenér týmu Václav Havránek: "Utkání s Ejpovicemi, které v sobotu také prohráli, bylo o bytí a nebytí ve druhé lize. Úvod zápasu nám vůbec nevyšel a během pěti minut jsme prohrávali 0:3. Po té jsme sice snížili na 2:3,ale téměř celý poločas jsme byli ti, co museli dotahovat, ale v poslední minutě prvního poločasu se nám podařilo jít do vedení na 9:8. Úvod druhé půle nám vyšel na sto procent a utekli jsme ejpovickým na 13:10. Pak se ale nechal vyloučit náš útočník a svou hloupostí nás poslal do oslabení, které nás stálo slibné vedení.
To ejpovické nakoplo a my jsme se již nedokázali vzchopit natolik, abychom znova šli do vedení, které by nám konec zápasu usnadnilo. Byli jsme sice stále ti, co udávali tón hry, a soupeř musel dotahovat, ale konec vyšel lépe hostům a tak utkání skončilo 19:19 a to nás posílá do oblastního přeboru. Co dodat na závěr, snad je to, že bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedené výkony v jarní části sezony a věřím, že za rok se v lize opět sejdeme a už se nenecháme tak snadno vyšoupnout."6. 6. 2009 Šroubárna Žatec 15:17 Sokol Tymákov (7:10)
Sestava: br - Š. Horník, Tichý
obr - Hokr, Lučan, Bayer, P. Nociar
út - Hradiský 6, Antol 4, D. Nociar
út - T. Sýkora, P. Sýkora 5
Rozhodčí: Šimice
Trenér týmu Václav Havránek: "V sobotu nás čekal doma soupeř ze třetí příčky tabulky Tymákov. Soupeř nadmíru těžký, ale nám bylo jasné, že do zápasu musíme dát vše. Od počátku utkání jsme byli odsouzeni pouze ke korigování výsledku. Celý první poločas byl soupeř lepším celkem a naši chlapci nemohli najít ten správný recept na nejlepšího brankáře v lize, a tak první dějství skončilo 10:7 pro hosty z Tymákova. Do druhé půle se nám podařilo vstoupit lépe a do čtrnácté minuty se nám podařilo stav vyrovnat na 11:11. Po té se však soupeř vzchopil a nedovolil nám nic víc, naopak se ujal vedení, které dokázal udržet do konce zápasu.
Výsledek 15:17 byl, bohužel pro nás, spravedlivý a kopíroval předvedenou hru. Nyní se dalo jen čekat na výsledky ostatních zápasů, abychom si udrželi naději na setrvání v lize. Svému týmu nemám co vytknout, nechali na hřišti vše, co mohli, ale Tymákov byl vážně lepší. "31. 5. 2009 Šroubárna Žatec 19:19 TJ Všenice (10:11)
Sestava: br - Š. Horník, Tichý
obr - Hokr, Lučan, P. Nociar
út - Hradiský 2, Antol 3, D. Nociar 5
út - T. Sýkora, P. Sýkora 9
Rozhodčí: Toman
Bez vykartovaného Beldíka, zato se střeleckým apetitem přivítali žatečtí mladíci v boji o záchranu Všenice. Od samého začátku se hrála rychlá házená, kde útoky jasně přehrávali své konkurenty v obranách. Žatec opět slavil úspěch se svou rychlou kombinační házenou a prvních sedm střel skončilo za zády hostujícího brankáře. Zahanbit se však nenechali ani všeničtí, kteří rovněž pravidelně zatěžovali konto žateckých. Zlom nastal zhruba v polovině prvního poločasu, kdy Žatec vedl již o dvě branky. Hostující celek vystřídal svého brankáře a tím odstartoval trápení žateckých útočníků. Ti si vzali svoji pravidelnou pauzu a dovolili tím soupeři ztrátu umazat a dokonce ho nechat se ujmout dvoubrankového vedení. Na koni byli tak v závěru první části hosté. Žatec však své zbraně nesložil a snížil na rozdíl alespoň jedné branky. Dokonce sahal po vyrovnání, ale závěrečná střela svůj cíl nenašla. Úvod druhého poločasu se nesl v duchu stahování náskoku. Všenice si neustále držely jedno až dvoubrankový odstup od domácích. A jelikož oběma týmům šlo o hodně, atmosféra utkání se pomalu začala stupňovat a rozhodčí Toman byl nucen sáhnout i ke karetním trestům. Zhruba v desáté minutě se žateckým zúročila jejich snaha a náskok Všenic byl umazán. Poté domácí borci okusili po delší době jaké to je v utkání vést. Bohužel však jen chvíli. Všeničtí si svou trpělivou hrou opět strhli vedení na svou stranu. Přesto se Žatci dostalo výhody v podobě vyloučení hostujícího brankáře za nesprávné střídání. Toho záhy na lavičku doprovodil i všenický obránce, který se o vyloučení zasloužil svými zákroky. Žatec tak měl několikaminutovou výhodu dvou hráčů v poli. Paradoxně, jak už to tak bývá, se lépe vedlo hostujícímu celku a domácí v závěru své přesilovky horkotěžko opět dotahovali. Závěrečných pět minut měl již, pro žatecké, tradiční scénář. Vyrovnané skóre a obě družstva usilující o strhnutí vedení na svou stranu. První na tahu byli domácí, kteří však šanci nevyužili, bohudík pro Žatec je v tomto neúspěšném počínání následovaly i Všenice. Triumfy v závěrečné minutě tak držel Žatec, který si takticky vyčkal do posledních vteřin. V těch však osvědčený střelec posledních chvil Pavel Sýkora neuspěl a oba týmy se rozešli smírně. Všeničtí o něco veseleji, jelikož získaný bod jim s největší pravděpodobností zajistil účast i v příštím ročníku druhé ligy. Žatečtí budou muset o svoji účast ještě bojovat. Mají k tomu dva poslední pokusy o příštím víkendu na domácí půdě.


24. 5. 2009 Sokol Nezvěstice 25:23 Šroubárna Žatec (13:11)
Sestava: br - Š. Horník, Havránek
obr - Hokr, Lučan, Beldík, P. Nociar
út - Hradiský 7, Antol 6, D. Nociar 1
út - T. Sýkora, P. Sýkora 9
Rozhodčí: Toman
V neděli zajížděl žatecký celek do Nezvěstic. Poprvé se hrálo v novém nezvěstickém areálu, který byl až do soboty nedobytnou tvrzí, když zde domácí házenkáři nikdy předtím nenašli přemožitele a dokonce neztratili ani bod. Pro Žatec je velká škoda, že Nezvěstice před týdnem neuhrály lepší výsledek v Litohlavech, protože prohra znamenala, že se žádný dramatický souboj o první ligu konat nebude. Toho hned "využily" Všenice, kterým, dovolím si tvrdit, Nezvěstice darovaly potřebné dva záchranářské body a "zákulisní liga" Plzeňsko versus zbylé týmy v soutěži se s koncem sezóny opět rozebíhá naplno. O to větší bylo odhodlání žateckých hráčů v Nezvěsticích vyhrát.
Začátek utkání ukázal, že to bude opět zápas útoků a skóre 3:3 v páté minutě bylo předzvěstí pořádné přestřelky. V první půli útoky s železnou pravidelností proměňovaly své příležitosti a skóre stále rostlo rovným dílem. Dotahovat museli zpočátku hosté, zhruba od 8 minuty to byli domácí. Ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit na více jak jednobrankový rozdíl. V koncovce první půle si prožil osmiminutovou krizi žatecký útok a domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl v poměru 13:11, kterým také skončil první poločas.
Začátek druhé půle naopak znamenal útlum domácích útočných es, ale hosté tento moment nevyužili a z osmi útoků skončil míč v síti pouze jedenkrát. Domácí podporování svými nemožnými "fanoušky" si udržovali dvou až tříbrankový náskok a Žatci se nedařilo přiblížit se na dostřel. V posledních minutách hosté přeci jen šli do rizika a zkusili zápas zdramatizovat, ale na body to nestačilo. Trestem po čase z 11 metrů ještě sportovně vrátil Pavel Sýkora úder za tvrdou hru za hranicí pravidel domácí obraně v čele s brankářem, která zjevně ještě v podnapilém stavu žatecké snipery mlátila jak mohla, když je krásnou střelou zesměšnil a korigoval tak na konečných 25:23 pro Nezvěstice. Soupeř byl výborný zejména v útočné fázi a zaslouženě vyhrál.
Poslední odstavec musím věnovat rozhodčímu Tomanovi, který se záhadně objevil v nezvěstickém areálu na místo původně nominovaného pana Hajžmana a jehož výkon by nestačil ani na zápas mladšího žactva. V zápase předvedl tak výrazné chyby, že by měl finanční honorář za tento zápas poslat raději na dobročinné účely. Vše začalo nástupem, když bylo kapitánům sděleno, že se nebudou dávat karty, ale pískat šestky. To je od takto zkušeného druholigového rozhodčího opravdu "profesionální". V první půli nevyloučil domácího hráče s číslem 10, který před zraky všech zúčastněných šlápl na útočníka Žatce, který ležel na zemi a poté ho kopal do žeber. Toto počínání bylo k úžasu hostující lavičky a i domácího trenéra "odměněno" jen žlutou kartou, kterou navíc uviděl i hostující útočník. Tento čin je napsán i v zápise o utkání a všichni v Žatci budeme čekat, jestli se ještě něco bude dít. Jelikož ale hrajeme národní házenou, tak se dle mého názoru nestane vůbec nic, jak je tomu ve vrcholných orgánech tohoto sportu zvykem. Další nehoráznost na sebe nenechala dlouho čekat. Na brankovišti byl obráncem s číslem 12 stažen za dres hostující útočník tak, že mu byl roztrhnut dres zhruba 30 cm rozparkem od krku po obvodu rukávu a na krku je dodnes spálený rudý šrám. Bylo to slyšet až k lavičkám a rozhodčí, který stál 3 metry od místa dění, odpískal pouze trestný hod a navíc nechal hostujícího útočníka dále pokračovat ve hře. Následovaly další chyby. Další dvě žluté karty byly udělena za souboj Nachtmana s hostujícím Lučanem, kdy byl domácí útočník sice faulován, ale hostujícího obránce si přidržel a pád komediálně nasimuloval. Aspoň toho jediného si rozhodčí všiml a tak jsme to brali jako precedent. To nám ale pan Toman vyvrátil v samém konci zápasu, když neskousl Nachtman osobní bránění Beldíkem, chytil za ruku a táhl ho několik metrů, poté ho udeřil do hlavy a rozhodčí zapískal. Všichni jsme čekali druhou žlutou pro domácího útočníka, ale k úžasu všech rozhodčí vytáhl žlutou kartu pro hostujícího obránce. Samozřejmě moc dobře věděl, že by byl Nachtman vyloučen. Domácí trenér Havránek komentuje výkon rozhodčího následovně: "Toman byl v Žatci brán za jednoho z nejlepších rozhodčích v národní házené, ale tento výkon ho degradoval na úroveň a možná i pod úroveň "rozhodcovských es" severočeské oblasti." Jak ironické je to potěšení vidět v nasazení rozhodčích na další ligová utkání, že nás tento pán za 14 dní bude s chutí pískat znovu!
- Tomáš Sýkora

Poznámka webmastera: Ne všechny komentáře a reakce uvedené na těchto stránkách odpovídají stanovisku, které zastává oddíl národní házené TJ Šroubárna Žatec či provozovatel těchto stránek, více zde.23. 5. 2009 TJ Spartak Rožmitál 23:24 Šroubárna Žatec (12:12)
Sestava: br - Š. Horník, Havránek
obr - Hokr, Lučan, Beldík, P. Nociar
út - Hradiský 7, Antol 4, D. Nociar 7
út - T. Sýkora, P. Sýkora 6
Rozhodčí: Kundrát
Třízápasovou sérii s druholigovými nováčky zakončili žatečtí v sobotu v Rožmitálu pod Třemšínem. Šlo o klíčový zápas pro oba týmy, vítěz bere vše, poražený může začít balit druholigové kufry. Remíza prakticky nic neřeší. Pro domácí tým hovořil před zápasem fakt, že důležité zápasy s týmy z druhé poloviny tabulky na vlastním hřišti většinou zvládá, velkou kaňkou na této pověsti je ale prohra s Osekem z minulého týdne a naopak pro hosty hovořil fakt, že na jaře získali 6 bodů, zatímco domácí jen dva.
Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba útoky se chytly a přestřelka začala. Domácí těžili především z trestných hodů, když dvojice špílmachrů Šourek a Melichar byla k nezastavení, zatímco hosté předváděli typickou kombinační hru, která na jaře slaví úspěch. Náskok domácích se vyšplhal zhruba ve 20. minutě první půle na tři branky, ale v takto útočném zápase to prakticky nic neznamenalo. Důkazem je to, že po posledním hvizdu rozhodčího Kundráta v první půli bylo vyrovnáno 12:12.
Ve druhé půli se žatečtí ujali na chvilku vedení, ale domácí odpověď byla rázná, protože hned z protiútoku bylo vyrovnáno. Potom začala hra nervů, který z útoků udělá více chyb, protože obě obrany v tomto zápase prostě neměly šanci. Rožmitál se ujal vedení, které se pohybovalo v rozmezí jedné nebo dvou branek a opakovala se tak trochu první půle. Ještě v 55. minutě vedli domácí dvoubrankovým rozdílem 22:20 a nad Žatcem se začala snášet černá sestupová mračna. To si ale hostující hráči nepřipustili, zvláště brankář Horník, který skvěle zlikvidoval samostatný trhák hostujícího útočníka a zavelel tak k obratu. Během dvou minut to bylo už jen o gól, 23:22 pro Rožmitál. Následoval šestimetrový hod pro domácí, kteří mohli v této chvíli asi definitivně zlomit odpor žateckých, jenže Štěpán Horník byl opět proti a domácího střelce vychytal. Tento moment úplně obrátil psychiku obou týmů a to ještě domácí nevěděli, co je čeká. Ihned z protiútoku na konci 28 minuty totiž Pavel Sýkora vyrovnal a drama tak vypuklo naplno. Domácí se vrhli do útoku a Žatci i přes vyrovnání nezbývalo nic jiného, než doufat, že míč neskončí v jejich síti. Domácí ale udělali snad to nejhorší, co se v danou chvíli dalo. Asi po 20 vteřinách v útoku vystřelili a k jejich velké smůle dokázal do třetice zazářit brankář Horník, když konečky prstů vytáhl střelu na tyčku a míč skončil za bránou. Následoval oddechový čas domácích a karta se obrátila, protože na tahu byl Žatec. Do konce zbývalo odehrát dvě a půl minuty, když se hostující útočníci rozeběhli směrem k domácí brance. Ve vzduchu se vznášela třetí remíza Žatce v řadě, která by ale oběma týmů spíše uškodila. Hostující útok si takticky chodil pro fauly, odehrál opravdu každou vteřinu velmi zkušeně a zodpovědně. Chybělo 10 vteřin do konce, když se k poslední střele z prostředku brankoviště odhodlal Pavel Sýkora a k velké radosti všech žatečáků se za tímto míčem naposledy v zápase rozvlnila síť. Domácí si tak pomyslný pohár hořkosti vypili až do samotného dna a jejich druholigová budoucnost je po prohře 24:23 nejistá. Je ale potřeba napsat, že výhra Žatce byla velmi šťastná, ale zároveň zasloužená, protože všichni aktéři zápasu předvedli nasazení na 200 % a opravdu nechali na hřišti všechno. Do Rožmitálu míří naše sportovní uznání.
Kvalitě zápasu ale přeci jen něco uškodilo a sice domácí "fanoušci". Jejich názory a výroky směrem nejen k soupeři, ale i rozhodčímu Kundrátovi opravdu stály za to. Naštěstí to žatecké mladíky spíše nakoplo k vynikajícímu výkonu a na konci zápasu se jim mohli jen vysmát.
Závěrem bych chtěl vyzdvihnout výkon mladého rozhodčího Kundráta, který opravdu neměl na hřišti lehkou pozici, ale i přesto, že ani jemu se nepodařilo plně oprostit svůj výkon od nervozity, podal kvalitní výkon v duchu fair play a přispěl tak k vysoké úrovni nádherného zápasu.
- Tomáš Sýkora8. 5. 2009 Šroubárna Žatec 18:18 Sokol Bakov nad Jiz. (7:5)
Sestava: br - Š. Horník, Havránek
obr - Hokr, Lučan, Beldík, P. Nociar
út - Hradiský 7, Antol 2, D. Nociar 7
út - T. Sýkora, Bayer, P. Sýkora 2
Rozhodčí: Jan Málek
Další těžký záchranářský souboj sehráli žatečtí házenkáři na domácí půdě proti houževnatému soupeři z Bakova nad Jizerou. Tento zápas byl velkou výzvou pro mladého brankáře Horníka, protože stabilní jednička domácích Tichý, byl kvůli pracovním povinnostem omluven.
Lepší vstup do utkání si domácí brankář snad ani nemohl přát. Celých 10 minut držel společně s výborně hrající obranou bakovská útočná esa na uzdě. Bohužel pro Žatec rozhodující momenty zápasu přišly hned na začátku utkání, protože útok nedokázal využít bezchybné hry obrany a zahazoval jeden vybojovaný míč za druhým. Bylo z toho sice jednoznačné vedení 4:0, ale rozdíl ve skóre měl být minimálně šestibrankový a bylo by skoro, takříkajíc "po zápase". Po první brance Bakova se hra vyrovnala, ale diváci, kterým děkujeme za neutuchající podporu, dále viděli spíše neuspořádanou a nehezkou hru obou útoků, které zůstávaly hodně za očekáváním. Bohužel, na lavičce domácích nebyl nikdo, kdo by tým vedl a zavelel ke změnám v sestavě, které měly v útoku bezesporu přijít, a tak se "neslaná, nemastná" a z domácí strany netaktická házená hrála až do konce poločasu. V posledních minutách první půle se trošku osmělili hosté a korigovali výsledek na hodně gólově chudých 7:5 pro domácí.
Ve druhé půli pokračovali domácí útočníci v "tyčkované" a "zahazované", zatímco soupeř, jako již mnohokrát, ihned v úvodu druhé půle vyrovnal a začínalo se prakticky znovu. Oba týmy se konečně rozstřílely a začaly se střídat v jednobrankovém vedení. V této chvíli mohl vyhrát kdokoli, ale ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit rozhodující náskok do koncovky zápasu. V úplném závěru měli domácí za remízového stavu poslední útok a minutu na to, aby strhli vítězství na svou stranu, ale opět netakticky zahraný konec a nepřipravená střela znamenala, že se oba soupeři rozejdou smírně s konečným výsledkem 18:18.
Utkání řídil bez větších problémů rozhodčí Jan Málek a podal jistý a na obě strany férový výkon. Již podzimní utkání v Bakově bylo velmi vyrovnané a nakonec vyhrál šťastnější tým. Dnes je dělba bodů určitě zasloužená pro obě strany. I ostatní výsledky ukazují, že boje o druholigovou příslušnost budou ještě hodně tuhé, protože hned osm týmů z dvanácti nemá ještě zdaleka nic jistého, a tak nezbývá nic jiného, než bojovat dál.
- Tomáš Sýkora8. 5. 2009 KNHCH Litvínov 21:21 Šroubárna Žatec (11:12)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Beldík, P. Nociar
út - Hradiský 6, Antol 4, D. Nociar 9, P. Sýkora 2
Rozhodčí: Kugler
Nezvykle páteční odpoledne nabídlo druhé severočeské derby, tentokrát v Litvínově. Oba týmy se velmi dobře znají, protože v minulé záchranářské sezoně působili v Žatci na hostování Bilohuščin, Plaček a Tomčík a pro změnu první ligové zkušenosti získávali v barvách "chemiků" Peter Antol a Daniel Nociar.
Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se ujali vedení, ovšem žatečtí nechtěli zůstat pozadu a tak se celou první půli hrála vyrovnaná národní házená, ovšem o tempo hry se starali spíše hostující mladíci. Žatec opět potvrdil, že pro jeho zápasy obecné zákonitosti národní házené neplatí a v prvním poločase dokázal pověstné černožluté obraně nasázet hned 11 gólů. Bohužel ani obrana hostí nijak nezaostala za svým "standardem", když obdržela 10 branek od domácích střelců, jejichž pověst potvrzovali Kratochvíl s Dubem.
Nástup do druhé půle byl ze strany Žatce famózní. Během prvních deseti minut si hosté vypracovali čtyřbrankové vedení. Hlavní zásluhu na tom měla v této chvíli výborně hrající obrana v čele s brankářem Tichým, který v mini souboji nejednou vychytal "přemotivovaného" Viktoru . Když už se zdálo, že v pohodě hrající Žatec svého soupeře dorazí a dojde si pro potřebné dva body, nastal jako již několikrát nečekaný obrat. Na ruce žateckých střelců se nalepila notná dávka nejistoty a domácí začali pomalu, ale jistě dotahovat. To se nakonec povedlo a závěr zápasu tak nabídl opět velké drama. Dvě minuty před koncem utkání byl na středu hřiště naprosto zjevně faulován za remízového stavu jeden z hostujících útočníků, avšak k velkému údivu jak domácích obránců, tak hostujících hráčů, trenérů a fanoušků rozhodčí zápasu Kugler nezapískal a Kratochvíl poslal Litvínov minutu před koncem do vedení. V této chvíli si žatečtí hráči opět vybavili jednoznačně ovlivněný zápas v Řevnicích, kdy jim rozhodčí Kugler doslova sebral vybojovaný dvoubrankový náskok a nakonec pod jeho taktovkou domácí dovedli zápas až do vítězného konce. Za oprávněné protesty si ale vysloužili jen červenou kartu. Naštěstí z posledního útoku žatečtí útočníci vytěžili opět nešetrný zákrok hostující obrany, za který byl nařízen pokutový hod, který kapitán Žatce D. Nociar po čase proměnil a stanovil tak konečný výsledek na 21:21. Větší spokojenost s bodem po závěrečném hvizdu panovala asi v táboře domácích, žatečtí hráči přeci jen mohou zpytovat svědomí z promarněného pětibrankového náskoku.
- Tomáš Sýkora3. 5. 2009 Šroubárna Žatec 21:22 TJ Litohlavy (13:13)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Beldík, Bukovský
út - Hradiský 11, Antol 2, Bayer
út - P. Sýkora 8, T. Sýkora
Rozhodčí: Liška
V neděli přijel do Žatce vedoucí celek druholigové tabulky z Litohlav. Žatec, posílen ziskem dvou bodů proti Oseku, avšak citelně oslaben, když pro karetní distanc nemohl nastoupit kapitán a nejlepší střelec Žatce Daniel Nociar, vstoupil do utkání ve velkém stylu a ujal se vedení 3:1. Hosté ale postupně přidávali na obrátkách a zejména díky nejlepšímu střelci minulé a dovolím si tvrdit i letošní sezony Tycarovi začali z žateckého náskoku ukrajovat branku po brance. Litohlavský brankostroj pokračoval i nadále a rozdíl ve skóre se tak postupně navyšoval až na 4 branky a vedení 9:5. Jestliže před utkáním neměli žatečtí co ztratit, tak za současného stavu to platilo dvojnásob. Útok začal předvádět uvolněnou kombinační hru, se kterou si Litohlavští obránci nedokázali poradit a i náskok hostí byl po několika minutách smazán. Poločasový výsledek 13:13 byl pro oba týmy naprosto zasloužený, protože se hrála opět skvělá útočná házená a diváci si určitě přišli na své.
Nástup do druhé půle byl ze strany Žatce famózní. Po několika minutách utekli domácí soupeři o dvě branky, když útok navázal na svou efektivní hru z druhé poloviny první půle a obrana dokázala několikrát eliminovat nebezpečné ataky hostujících útočníků. Dvoubrankové vedení držel Žatec do 50. minuty utkání. V tento moment přišel zlom, kdy domácí útočníci neproměnili dva útoky v řadě a hosté se dostali na dostřel. Po dalším zaváhání stanul na ukazateli skóre remízový stav 20:20. V posledních 5 minutách se hosté dostali dvakrát do vedení, bohužel žatečtí, bojující ze všech sil, dokázali odpovědět pouze jednou a i když bylo vyrovnání nadosah, hostující brankář v posledních vteřinách svůj tým podržel. Po velkém boji, kdy si oba soupeři sáhli na dno svých sil, tak oba body putují do Litohlav, po konečném výsledku 22:21.
V Žatci zavládlo po konečném hvizdu bezchybného a v duchu pravidel NH pískajícího rozhodčího Lišky zklamání, ze hřiště však odcházeli domácí se vztyčenou hlavou po výkonu na hranici svých možností a za potlesku opět skvělých domácích fans. Velké dávky sportovního uznání se domácím hráčům dostalo i z úst velezkušeného soupeře z Litohlav, který mimochodem na podzim žatecké mladíky smetl rozdílem dvou tříd 25:12. Žatec tak po dalších dvou kolech opět snížil ztrátu na pozice zaručující záchranu soutěže i pro příští sezonu na pouhý bod, respektive dva, a příští týden se pokusí uniknout z pásma sestupu.
- Tomáš Sýkora2. 5. 2009 Šroubárna Žatec 20:19 Sokol Osek (12:10)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Beldík
út - D. Nociar 8, Antol 5, Bayer
út - Hradiský 6, P. Sýkora 1, T. Sýkora
Rozhodčí: Šimice
První jarní utkání před domácími diváky sehráli žatečtí házenkáři s Osekem u Rokycan. Jednalo se o souboj desátého s dvanáctým týmem ligové tabulky, a tedy dá se říct, pro oba týmy "souboj o všechno". Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Žatec si udržoval jednobrankové vedení a to zhruba do 12. minuty a stavu 4:3 pro domácí. Poté se domácí útok rozstřílel a i obrana potvrdila, že výkony Žatce jsou v jarní sezoně o poznání lepší než na podzim. Žatec se dostal do vedení 12:7 a vypadalo to na snadné vítězství. Osečtí reagovali na vývoj utkání změnou na postu brankaře a také změnou obrany, když upřednostnili hru s bekem uprostřed. To se zdálo být pro Žatec výhodou, protože právě proti takto postavené obraně se žatecký útok dokáže celkem spolehlivě prosazovat, avšak opak byl pravdou. Útok si vybral slabší chvilku, Osek se dostal do tří brejků, které s přehledem proměnil, a do šaten se šlo za stavu 12:10 pro domácí. Do druhé půle opět vstoupili lépe hostující hráči, když svou bojovností a trpělivou hrou postupně dotahovali náskok zjevně psychicky nalomených žateckých hráčů. V polovině druhého poločasu bylo vyrovnáno 14:14 a "nahoře" najednou byli hráči Oseku. Naštěstí se chytla domácí obrana v čele s brankářem Tichým, který svými zákroky opět držel naděje Žatce nad vodou. Osek se přeci jen poprvé v zápase dostal do vedení 17:16, ale hned z protiútoku našli domácí útočníci odpověď a vyrovnali. V urputném závěrečném boji dokázal Žatec urvat zpět dvoubrankový náskok, který ale hosté opět korigovali na rozdíl jediné branky. Osek sahal i po vyrovnání, ale to se už nepodařilo a důležité dva body zůstávají v Žatci s konečným výsledkem 20:19. Zápas rozhodoval s přehledem a v duchu fair play pan rozhodčí Šimice.
- Tomáš Sýkora26. 4. 2009 Baník Most 25:26 Šroubárna Žatec (14:11)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, P. Nociar, Lučan, Beldík
út - D. Nociar 8, Antol 3, Bayer 1
út - Hradiský 7, P. Sýkora 7, T. Sýkora
Rozhodčí: Toman
Ve druhém zápase jarní části druhé ligy se Žatec představil v oblastním derby proti rivalovi z Mostu. A hned na úvod je potřeba napsat, že ten, kdo přišel v neděli dopoledne do moderního mosteckého areálu, viděl opravdu parádní národní házenou se vším, co k pořádnému derby patří.
Žatečtí hráči opět nezachytili úvod utkání a brzy prohrávali 3:0. To nevěstilo nic dobrého, protože v dresu domácích se rozstřílel "pan střelec" Pavel Gombár a naopak hra Žatce se zdála být až příliš upracovaná. V dalších minutách se ale chytil i žatecký útok a začala gólová přestřelka. Na obou stranách padala jedna branka za druhou a mostecký náskok se v prvním poločase pohyboval v rozmezí jedné až tří branek. Obrany zkoušely všechno možné, aby útočníky soupeře zastavily, ale jediným výsledkem byly žluté karty pro většinu obránců na obou stranách. Nakonec Most první poločas bez větších problému vyhrál 14:11.
Na začátku druhého poločasu zvýšil Most vedení na 4 branky a to si konstantně udržoval zhruba do 12. minuty druhého poločasu a stavu 20:16. Poté přišel rozhodující moment utkání. Žatecký brankář Tichý se nechal posměšky a gesty domácích útočníků, zejména Gombára, natolik rozhodit, že byl za nesportovní chování vůči soupeři oprávněně vyloučen. V této chvíli se zdálo být o osudu zápasu rozhodnuto a asi málokdo věřil v něco jiného. Opak byl ale pravdou. Žatecký tým se v oslabení semkl a v neuvěřitelném tempu začali hostující útočníci do mostecké sítě sypat jeden gól za druhým. Dalším důvodem obratu byl mladý žatecký brankář Štěpán Horník, který svými skvělými zákroky dokázal naprosto vymazat do té doby neomylně střílejícího Gombára a následně i Kneře. Žatecké pětiminutové vyloučení skončilo neuvěřitelným výsledkem 6:1 pro Žatec a tedy i poprvé v zápase vedením. To mostecký tým zaskočilo natolik, že ani po opětovné změně brankařů, kdy Horníka opět vystřídal Tichý, nedokázali domácí střelci udržet krok s nadšeně bojujícím Žatcem a výsledek utkání byl 2 minuty před koncem 26:23 pro Žatec. V koncovce se domácí ještě z posledních sil snažili o vyrovnání, ale na nic víc, než zkorigování výsledku na konečných 26:25 pro hosty ze Žatce už nedosáhli.
Suma sumárum, diváci viděli 51 branek, výkony a nasazení obou soupeřů na samé hranici možností, tvrdou hru obran, jaká k derby bezesporu patří a také suverénní výkon rozhodčího Tomana, který ani náznakem nepřipustil zákeřnou hru a dodal tak zápasu plynulý průběh a tím i potřebou kvalitu. Dovolím si tvrdit, že to byl jeden z nejhezčích zápasů tohoto druholigového ročníku a hlavně skvělá reklama pro národní házenou od první do poslední minuty.
Žatecký tým tak oplatil Mostu jednobrankovou podzimní porážku a hlavně potvrdil dobrý výkon z Řevnic i výsledkově a získanými dvěma body se opět přiblížil týmům, s nimiž ještě svede tuhé záchranářské boje.
- Tomáš Sýkora19. 4. 2009 NH Řevnice 17:15 Šroubárna Žatec (10:10)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, P. Nociar, Lučan
út - D. Nociar 4, Antol, Bayer
út - Hradiský 7, P. Sýkora 4, T. Sýkora
Rozhodčí: Kugler
V úvodním jarním kole druholigového pelotonu se Žatec představil na půdě Řevnic. Domácí tým na svém hřišti body nerozdává a žatečtí určitě nebyli v tomto zápase favoritem. Před začátkem utkání bylo otazníkem, jak zahraje nově složená žatecká obrana, kde se představili mladí dorostenci Hokr s P. Nociarem a postu středního obránce se ujal J. Lučan. Žatec šel hned po prvním útoku do vedení 1:0, ale domácí, chtíce hned od prvních minut ukázat, kdo je v zápase favoritem, otočili na 3:1. Poté se však karta na dlouhou dobu obrátila. Žatečtí obránci s velkou podporou brankáře Tichého eliminovali řevnická útočná esa a mladý útok vedený kapitánem D. Nociarem velmi chytrou hrou zcela otočil vývoj zápasu, nečekaně ve prospěch hostí. Žatečtí, nejen že srovnali krok, ale dokonce si vypracovali dvoubrankový náskok, který se však nikdy nepodařilo navýšit. Domácí se stále drželi na dostřel, ale do vedení je už Žatec v průběhu první půle nepustil. Ve 25. minutě svítil na ukazateli skóre stav 8:10, avšak stejně jako v mnoha utkáních na podzim žatečtí pracně vydobytý náskok promarnili, dovolili domácím srovnat krok a do šaten se šlo za stavu 10:10. Do druhé půle kupodivu lépe vstoupil Žatec a hned od začátku odskočil znovu na dvoubrankový rozdíl. Zasadit poslední hřebíček se však opět nepodařilo. Desetiminutový střelecký výpadek opět dovolil domácím srovnat krok a navíc po dalších chybách a dost často ne moc dobře pochopitelných výrocích rozhodčího Kuglera se domácí dostali na koně a vytvořili si v 17. minutě dvoubrankový náskok. Výborně hrající žatecká obrana však opět zabojovala a nedovolila Řevnicím zasadit rozhodující ránu. Žatečtí bojovali a podařilo se jim 7 minut před koncem snížit na rozdíl jediné branky. Více už bohužel Žatci přáno nebylo. Zkušený domácí tým podporován domácími "fanoušky" a dle mého názoru v rozhodujících momentech druhého poločasu až příliš okatě i rozhodčím Kuglerem v poklidu doslova dozdržoval zbylých 6 minut v útočné třetině a zápas vyhrál výsledkem 17:15. Žatečtí předvedli asi nejlepší výkon proti tomuto neoblíbenému soupeři, ani dnes to však na zisk prvních bodů s Řevnicemi v krátké druholigové historii nestačilo. Budiž jim předvedený výkon povzbuzením do dalších důležitých zápasů v boji o bytí a nebytí.
- Tomáš SýkoraII. liga mužů A - Podzimní část
místo tým utk výh rem pro skore body
1. TJ Litohlavy 11 8 1 2 233 : 182 17
2. TJ Sokol Nezvĕstice 11 7 2 2 194 : 180 16
3. Sokol Tymákov 11 6 2 3 171 : 152 14
4. Baník Most NH 11 6 0 5 190 : 202 12
5. NH Řevnice 11 6 0 5 190 : 178 12
6. Sokol Ejpovice 11 5 1 5 183 : 178 11
7. TJ Všenice 11 5 1 5 193 : 180 11
8. TJ Spartak Rožmitál 11 5 1 5 217 : 210 11
9. KNH Chem. Litvínov 11 5 1 5 173 : 192 11
10. TJ Šroubárna Žatec 11 3 1 7 193 : 226 7
11. Sokol Osek u Rokycan 11 2 1 8 164 : 199 5
12. Sokol Bakov 11 1 3 7 181 : 203 5Střelci
poř jméno utkání branky průměr
1. Daniel Nociar 11 62 5,64
2. Pavel Sýkora 8 43 5,38
3. Jakub Hradiský 11 39 3,55
4. Peter Antol 11 30 2,73
5. Tomáš Sýkora 11 8 0,73
6. Ondřej Bayer 9 6 0,67
7. Pavel Nociar 8 5 0,6326. 10. 2008 TJ Sokol Ejpovice 22:16 Šroubárna Žatec (12:7)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Šrajbr, Lučan, Beldík, P. Nociar 2
út - D. Nociar 4, Antol, Bayer 1
út - Hradiský 4, T. Sýkora 2, P. Sýkora 3
Rozhodčí: Ziegler
Po ztrátě bodů v Tymákově přijeli žatečtí bojovat o poslední podzimní druholigové body do Ejpovic. Domácí celek posílen sobotním vítězstvím měl v tabulce o pouhé dva body více, a tak to pro Žatec bylo více než důležité utkání. Veškeré naděje hostí, ale vzaly ihned od začátku za své. Domácí podávali od úvodních minut naprosto suverénní a cílevědomý výkon, kterému se Žatec nevyrovnal ani herně a už vůbec ne vůlí a bojovností. Zhruba po 12 odehraných minutách, tak svítilo na ukazateli stavu skóre 6:2 a v pohodě hrající domácí i nadále udávali tempo hry. Po manévrech v sestavě Žatce, přeci jen svitla naděje na zvrat, když se podařilo snížit na 7:5. To už bylo, ale od žateckých vše. Domácí útočníci se opět začali velmi snadno prosazovat přes chybující žateckou obranu a obávaný útok Žatce zlikvidovali ejpovičtí brankáři. Poločasový výsledek 12:7 tak přesně vystihuje průběh utkání. Do druhé půle šli žatečtí s cílem pokusit se o zázrak a zápas otočit, ale domácí tým jim k tomu nedal jedinou příležitost. Po celý druhý poločas si Ejpovice hlídali vydobytý náskok a psychicky sražení žatečtí hráči už nenašli síly ani dostatek odhodlání se zápasem něco udělat. Po 60 minutách tak domácí mohli slavit zasloužené vítězství v poměru 22:16. Žatec po třech vítězstvích v 6. - 9. kole přidal do druholigových statistik tři prohry na hřištích soupeřů a se sedmi body přezimuje na sestupové 10. příčce druholigové tabulky, se ztrátou 4 bodů na nesestupové pozice. První impulz k tomu, že je potřeba "něco" v zimní přestávce změnit, dal již před nedělním zápasem trenér Jaroslav Bukovský, který po minulé, historicky nejúspěšnější sezoně žatecké mužské házené, když se podařilo zachránit druholigovou příslušnost, sdělil, že po podzimní části druhé ligy odchází z pozice trenéra "A" týmu. Do konce roku tak přebírá tým dosavadní vedoucí družstva Havránek.


25. 10. 2008 TJ Sokol Tymákov 25:19 Šroubárna Žatec (13:11)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Šrajbr, Lučan, Beldík, P. Nociar
út - D. Nociar 1, Antol 5, Bayer 1
út - Hradiský 5, T. Sýkora 2, P. Sýkora 5
Rozhodčí: Ziegler
Vstup do utkání měli lepší žatečtí hráči. Brankář Tichý měl hned několik výborných zákroků, které jakoby pozvedli celý tým. Útok naprosto spolehlivě proměňoval šance, kdy se prosazoval zejména mladý Pavel Sýkora. Po deseti odehraných minutách tak hosté vedli o tři branky (6:3) a jasně drželi utkání ve svých rukách. Na to však reagovali domácí oddechovým časem po kterém domácí zázračně ožili, jelikož za další tři minuty si oddechový čas bral trenér hostů. To bylo již za stavu 7:6 pro domácí. Rozpoložení sil na hřišti se rázem obrátilo a byli to domácí, kteří se lehce prosazovali přes rozháraný žatecký obranný val. I útočníci si vybrali slabší chvilku a tak z dvougólového vedení se mohli o poločase radovat domácí borci. Po poločase oba celky drželi společný krok a žatečtí několikrát zahrozili snížením náskoku hostů. Ti si však stále udržovali bezpečný odstup. Zhruba v polovině druhého poločasu pak přislo hluché místo obou týmů, kdy se ani jednomu nedařilo vstřelit branku. V té době Žatec měl poslední šanci na zlikvidování tříbrankového vedení domácích sokolů. Bohužel žatečtí ostrostřelci se svým přístupem nedokázali prosadit přes dobře hrající obránce a hlavně skvěle chytající brankáře. A když pak se znovu rozjela domácí střelecká mašina, zrodilo se jasné vítězství domácích 25:19.


19. 10. 2008 TJ Všenice 23:16 Šroubárna Žatec (12:9)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Šrajbr, Lučan, Beldík, Hamous
út - D. Nociar 4, Antol 1, Bayer
út - Hradiský 4, T. Sýkora, P. Sýkora 7
Rozhodčí: Toman
Po dvoutýdenní pauze zajížděli žatečtí mladíci k zápasu 9. kola na pískové hřiště do Všenic. Zápasy s domácím týmem dopadly pro Žatec v minulé sezóně dvakrát velmi špatně, tedy dvěma jasnými prohrami a rozhodně se nedá říci, že by Všenice patřily k oblíbeným soupeřům. Letošní postavení v tabulce však napovídalo, že by mohlo jít o vyrovnané utkání. To se také potvrzovalo po celý první poločas, kdy se pravidelně prosazovaly oba útoky a zápas byl naprosto vyrovnaný. V posledních čtyřech minutách si však žatečtí zápas sami zkomplikovali, když pustili domácí do tříbrankového vedení, kterým také skončila první půle. Druhý poločas začal stejně jako ten první a oba týmy se pravidelně prosazovaly. Žatec se snažil dohnat gólové manko z konce první půle, ale když už domácí útočníci ztratili míč, hosté trefili buď tyčku, kterých bylo za zápas určitě více než deset, nebo domácího brankaře. Za stavu 17:14 pro Všenice se zápas definitivně zlomil. Kouzlo domácích technických útočníků, zejména Benetky, zafungovalo tentokrát více než čarování brankáře Tichého v minulých zápasech, žateckým útočníkům utíkala časomíra moc rychle a zoufalé pokusy o korigování výsledku už neměly úspěch, naopak rozdíl ve skóre narůstal. Konečný výsledek 23:16 je pro Žatec za kvalitně odehraný první poločas možná trošku krutý, ale nezbývá, než se ze zápasu poučit a připravit se na poslední dva, nutno podotknout, velmi důležité zápasy v Ejpovicích a Tymákově.


5. 10. 2008 Šroubárna Žatec 26:19 Sokol Nezvěstice (11:9)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Šrajbr, Lučan, Beldík, Hamous
út - D. Nociar 12, Antol 2, Bayer 1
út - Hradiský 10, T. Sýkora, P. Nociar 1
Rozhodčí: Liška
Souboj prvního celku s týmem ze spodku tabulky rozhodně nenaplňoval papírové předpoklady a diváci mohli od samého začátku sledovat velice vyrovnané a pohledné utkání. Oba soupeři v úvodu prvního poločasu s železnou pravidelností proměňovali své připravené šance. Zatímco Žatec skóroval hlavně ze hry po pěkných kombinacích, Nezvěstice drtivou většinu svých branek dosáhli z trestných či pokutových hodů. O něco lépe se však vedlo domácím, kteří si udržovali alespoň jednobrankový rozdíl, kteří hostující hráči neustále umazávali. Ke zlomu došlo po zhruba dvaceti odehraných minutách kdy si domácí vytvořili již vícebrankový náskok. Rozdíl ve skore tak byl někdy i tři branky. Velkou zásluhu na tomto průběhu vedle dobře šlapajících útočníků měla i obrana a hlavně brankář Tichý, který předváděl opět skvělé zákroky. Žatec si tak do druhého poločasu odnášel dvougólové vedení. To si pak v úvodu druhé části nejen uhlídal ale i navyšoval. Nezvěstice však zbraně nesložily ačkoliv musely hned v úvodu této části hry řešit vyloučení svého obránce a snažily se i nadále bojovat. To však vzalo brzy za své. Od 40. minuty na hřišti existovalo jen jedno družstvo, kdy žatecký útok doslova rozmetal hostující obranu. Domácí obrana přidala řadu získaných míčů a ačkoliv také měla jednoho vyloučeného, velkou měrou se také podílela na pohodovém vítězství domácích. Muži si tak zatím inspirují svými kolegyněmi hrající první ligu žen a mohou se těšit již z třetího vítězství v řadě a odlepení se konečně ze chvostu tabulky.


4. 10. 2008 Šroubárna Žatec 22:21 Spartak Rožmitál p. T. (12:10)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Šrajbr, Lučan, Beldík, Hamous
út - D. Nociar 13, Antol 2, Bayer 1
út - Hradiský 4, T. Sýkora 2, P. Nociar
Rozhodčí: Schmidt
Ačkoliv je družstvo Rožmitálu nováčkem v soutěži na půdě Žatce se představilo družstvo zkušených hráčů. Lepší vstup však měli domácí, kteří si během prvních minut vytvořili až tříbrankové vedení. Domácí útočnici se proti těžkopádné obraně velice lehce prosazovali a tak hostující hráči přitvrdili. Žatec si tak vybral své hluché místo hned v úvodu utkání, čehož Rožmitál využil ke strhnutí vedení na svou stranu. To však nemělo dlouhého trvání a domácí si brzy vzali své vedení zpět. Utkání v celém svém průběhu se neslo v duchu dvou střelců - domácího Nociar a rožmitálského Šourka. Hosté reagovali na střeleckou potenci žateckého kapitána osobním bráněním, ale příliš se žateckou zbraň eliminovat nedařilo. Na hostující střelecké eso pak platil brankář Tichý, který opět předvedl nespočet vynikajících zákroků. Žatci se dokonce prvního poločasu ještě několikrát podařilo získat dvoubrankového vedení, to hosté i několikrát zlikvidovali, ale přesto se domácím podařilo tento rozdíl přenést i do druhého poločasu. Ten se nesl v duchu, že Žatec neustále odolával snaze hostujících hráčů vymazaní náskoku domácích. Naopak domácí své dvougólové vedení několikrát navýšili, ale poklidnému dohrání zápasu opět nebylo domácím přáno. Hosté se vrhli s vervou do domácích a jen pár minut před koncem se jim podařilo stav srovnat. Nutno podotknout, že domácí, zejména útočníci, tomuto vývoji hodně napomohli. Domácí tým tak opět držel nad vodou brankář Tichý. Štěstěna se pak nakonec přeci jen usmála na Žatec, a nic na tom ani nezměnil trestný hod házený Rožmitálem po konci utkání. Domácí tak mohli slavit první domácí vítězství.


28. 9. 2008 Sokol Bakov n. J. 21:23 Šroubárna Žatec (11:12)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Bayer, Lučan, Beldík, Hamous
út - D. Nociar 7, Antol 6, P. Sýkora 9
út - Hradiský, T. Sýkora 1
Rozhodčí: Kundrát
Další pokus na první druholigové vítězství v probíhající sezoně se odehrál v Bakově nad Jizerou. Jednalo se o první vzájemné měření sil, protože domácí jsou v druholigových vodách nováčkem, ale jejich dosavadní výsledky vypovídají o tom, že je to tým s reálnými ambicemi druholigovou příslušnost udržet i pro příští sezonu a také zároveň jeden z velkých soupeřů Žatce právě v boji o záchranu. Od prvního hvizdu začalo utkání ve velkém tempu, hrálo se nahoru dolu a oba útoky celkem snadno přehrávaly obranné řady. O tom svědčí i fakt, že bylo skoré po 5 minutách 3:3. Poté se domácí trhli a drželi si jedno až dvoubrankový náskok. Za stavu 7:5 se ale, dá se říci poprvé v sezoně, rozjel obávaný žatecký útok, který přesnou kombinací a efektivní střelbou zcela zaskočil domácí tým. Žatecká obrana najednou dokázala eliminovat útoky domácích, brankář Tichý opět vytáhl řadu skvělých zákroků a podržel skvěle hrající tým. Žatec se dostal do vedení 12:8 a čekalo se, že poločas v poklidu dohraje. Bohužel pro žatecké mladíky opět přišla velká chyba, a to v podobě zbytečného vyloučení. Domácí vycítili šanci a pětiminutové oslabení Žatce potrestali třemi brankami a tedy korigováním skóre na poločasový výsledek 12:11 pro Žatec. Těžce vybojovaný náskok byl najednou pryč. Do druhého poločasu nastoupili žatečtí s vědomím zmařeného náskoku, ale odhodláním bojovat a napravit si reputaci ve druhých půlích. Od začátku se vrátili ke hře, která v první půli slavila úspěch, a drželi si dvoubrankový náskok. Ten narostl v průběhu druhé půle díky skvělému týmovému výkonu ve všech řadách až na 5 branek a o vítězi bylo, dá se říci, rozhodnuto. Žatečtí si dobře uvědomovali, jaká je jejich situace v průběžné tabulce a že důležitost udržet vítězství je opravdu velká, a tak se v posledních minutách již snažili co nejdéle udržet míč v útočné třetině a zápas dohrát. Sympaticky hrající domácí, ale nesložili zbraně a hráli a bojovali až do poslední chvíle a z náskoku žateckých neustále ukrajovali. Po konečném hvizdu pana rozhodčího Kundráta byl tak konečný stav 23:21 pro Žatec, což po několika nadějně rozehraných a nakonec prohraných zápasech byla velká vzpruha. Žatečtí mladíci tak slaví po jednom z nejlepších druholigových výkonů první vítězství a dá se říci, že se "za pět minut dvanáct" vrátili zpět do hry o bytí a nebytí.


20. 9. 2008 Šroubárna Žatec 15:18 KNHCH Litvínov (10:7)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Bayer, Lučan, Beldík, P. Nociar
út - D. Nociar 7, Antol 1, P. Sýkora 4
út - Hradiský 3, T. Sýkora
Rozhodčí: Toman
Trenér Žatce musel před zápasem řešit nepříjemné věci se sestavou, kdy mu na poslední chvíli vypadli dva obránci. Do zadních řad se tak musel postavit útočník Bayer. I Litvínov hlásil ztráty, když nenastoupil v minulých kolech s chutí hrající Viktora. Úvod utkání byl ve znamení úspěšných útoků, které se až příliš lehce prosazovali přes obrany. Oba týmy se tak několikrát vystřídali ve vedení než Žatec přebral otěže zápasu. Domácí střelci se nepřestávali prosazovat přes nepříjemnou litvínovskou obranu a navíc obrana v čele brankářem Tichým začali sbírat potřebné míče. Rozdíl tak během prvního poločasu vyrostl až na 4 branky. To se však domácím nepodařilo udržet, přesto tříbrankové vedení vlévalo do žil optimismus. Litvínov však rozhodně nesložil zbraně a do druhé části hry na domácí vlétl se správnou chutí. Během chvilky se tak vedení ztenčilo na nejtěsnější rozdíl, kdy lví podíl na tomto průběhu měl překvapivě nasazení Tomčík. Role se tak v druhém poločase naprosto obrátili. Doteď v pohodě hrající domácí se začali trápit a naopak hostující tým se dostával pomalu do pohody. Netrvalo tak dlouho a vedení v utkání převzali litvínovští. Žatec opět začala trápit bolavá pata posledních utkání - útok. A když kombinovaná obrana, tentokráte s Pavlem Nociarem, se snažila seč mohla, kýžený výsledek to nepřineslo. Zkušený tým chemiků pak naprosto s přehledem dovedl utkání do vítězného konce a prodloužil svou serii utkání s body. Oproti tomu žatečtí zůstávají na posledním místě tabulky s ještě větší bodovou ztrátou.


14. 9. 2008 TJ Litohlavy 25:12 Šroubárna Žatec (13:4)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Beldík, Šrajbr
út - D. Nociar 2, Antol 3, P. Sýkora 4
út - Hradiský 1, T. Sýkora, P. Nociar 2
Rozhodčí: Pašek
Za velice chladného počasí zahájil utkání z pod Vršíčku rozhodčí Pašek mezi družstvy Litohlav a Žatce. Žatečtí šli do toho souboje posilnění o bodový zisk z utkání z předešlého dne a také s vědomím, že ze dvou utkání minulého ročníku se podařilo proti Litohlavům uhrát tři body. Tyto naděje však vzaly velice brzo za své. Obě družstva své první nájezdy na obrany zakončili brankou, pak však již na hřišti existovalo pouze jedno družstvo. Litohlavští "muromci" si s nedůraznými mladíky v obraně Žatce dělali v podstatě co chtěli a sázeli do jejich branky jeden gól za druhým. Oproti tomu žatecký útok pokračoval ve stejné tragédii jako během druhého poločasu proti Oseku a tak po odehraných 10ti minutách hry a skore 1:7 bylo prakticky po zápase. Hostující trenér reagoval několika změnami v sestavě, ale ani to nemělo žádný vliv na dění na hřišti. Poločasové skore se tak zastavilo na hrozivých 4:13 z pohledu hostí. Trochu naděje dával hostům průběh úvodu druhého poločasu, kdy s domácími, kteří rovněž dali šanci hráčům z lavičky, drželi krok. I to však brzy vzalo za své a pomalu se tak začal rodit nejhorší výsledek v účinkování tohoto žateckého celku ve druhé lize. V rozhodnutém zápase se tak pak obě družstva spolu s diváky spíše snažili komentovat soudcování rozhodčího, než se věnovat samotné hře. Žatec, aby se alespoň vyhl potupné třicítce, nasadil do závěru utkání kompletní útok zlatých dorostenců, kteří měli za úkol co nejdéle držet míč v útočné části. Do obrany pak byli překvapině nasazeni útočníci Nociar s Antolem a bohužel pro žatecké obránce, v této části hry žatecká obrana podávala nejlepší výkony...


13. 9. 2008 Sokol Osek 13:13 Šroubárna Žatec (7:9)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Beldík, Šrajbr
út - D. Nociar 4, Antol 2, P. Sýkora 6
út - Hradiský 1, T. Sýkora, P. Nociar
Rozhodčí: Rusko
V úvodu utkání měli navrch oba útoky se kterými se obrany teprve seznamovali a tak skore rychle naskočilo na 2:2. Poté domácím na chvíli zvlhl prach, čehož využil žatečtí k získání tříbrankového vedení. Jedním z důvodů bylo, že ostrostřelec domácích Josef Pelc se po udělení disciplinárního trestu mohl realizovat pouze v hledišti pro diváky a ne na hřišti. Pak se však nepřesná muška vloudila i do střel hostujících útočníků a domácí o branku snížili. Zhruba od poloviny prvního poločasu pak osečtí neustále dotahovali dvoubrankovou ztrátu. Oproti tomu Žatec se snažil své vedení neustále navyšovat. To se podařilo až těsně před koncem poločasu, ale domácí se přeci jen udrželi na dostřel dvou branek. V dosavadním průběhu utkání byly vidět pohledné akce v podání obou útoků, které se divákům musely líbit. Zejména žatečtí svými rychlými kombinacemi překvapovali někdy i sami sebe. Tomu však byla učiněna přítrž ve druhém poločase. V prvních minutách se pokračovalo ve scénáři z úvodní části hry, kdy se Osek snažil smazat dvoubrankové manko, oproti tomu Žatec své vedení pojistit. Pak však přišel festival zahozených míčů, technických chyb a nepřesných střel - v hlavní roli hostující útočnici. Přesně 21 minut byla časová prodleva mezi druhým a třetím gólem Žatce ve druhém poločase. Naštěstí Žatec má ve svých řadách brankáře Tichého, který pochytal všechno možné a někdy i nemožné a držel tak žatecké mladíky neustále ve hře. Střelecká impotence přesto však zákonitě vedla postupně k vyrovnání stavu utkání a 8 minut před koncem zápasu i k prvnímu vedení domácích. Na chvíli se zdálo, že k obratu zavelel kapitán Nociar, který dokázal srovnat stav, ale eomácí se pak po několika útocích opět dostali do vedení. O to je však připravil pár minut před koncem Antol. V závěru utkání sahali po vítězství oba soupeři, ale ani jeden se nedokázal prosadit, tak se rozešli smírně 13:13. Oba týmy tak poprvé bodovali.


7. 9. 2008 Šroubárna Žatec 18:19 SK Baník Most (9:9)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Beldík, Mocek
út - D. Nociar 4, Antol 5, Bayer 2
út - Hradiský 2, P. Sýkora 5, T. Sýkora
Rozhodčí: Slavík
V nedělním odpoledne se na hřišti za Sokolovnou odehrálo nefalšované derby, které diváky zvedalo ze sedadel. Bohužel to bylo způsobeno spíše nesportovní stránkou utkání. Mostečtí vyrukovali na domácí mladíky od samého začátku s agresivní a velice tvrdou obranou, která právě vyvolávala bouře nevole v početném diváckém obsazení. Most se ujal vedení, ale o to po pár minutách přišel a většinou v průběhu prvního poločasu se snažil dotahovat náskok žateckých. Žatečtí útočníci jasně převyšovali své soky v obraně rychlostí a tak se již po pár minutách začalo na straně Mostu žlutit. Nikoho pak nepřekvapilo, že do konce první části hry měli všichni obránci hostí alespoň jednu kartu. Tvrdou hru si samozřejmě nenechali líbit ani domácí a začali oplácet hostům stejnou mincí. Atmosféra na hřišti pak byla na přelomu obou poločasů velice napjatá a nebylo útoku aby po něm nezůstal některý z útočníků ležet na zemi po tvrdých zákrocích obran. Nutno podotknout, že Most se svými zákroky zaměřoval spíše na obličeje, což zcela logicky pramenilo v udělování dalších karet, tentokráte červené barvy. Bohužel, co se týče karetních ohodnocení, pozadu nezůstali ani domácí borci. Tento vývoj utkání značně degradovalo kvalitu předváděné hry, kdy útoky předváděli pěkné a rychlé kombinace. Ty však byli naprosto zatlačeny do pozadí atmosférou zápasu, které se navíc vymklo panu rozhodčímu Slavíkovi z ruky. Žatec držel vedení až do poloviny druhého poločasu, pak však několik ztracených míčů či nepřesných střel poskytlo šanci Mostu, který nabídnutou šanci chytil za pačesy. Hosté se tak dostali do dvoubrankového vedení, které se snažili domácí stahovat, ale Most byl vždy minimálně o jednu branku vpředu. Po vyloučení domácího brankaře Tichého už se zdálo, že žatecké naděje klesli na minimum, ale domácí přeci jen zabojovali a snížili opět na jednogólový rozdíl. Most pak měl výhodu pokutového hodu, kterou však neproměnil a Žatec se snažil ještě z protiútoku ohrozit soupeřovo branku a alespoň vyrovnat, toto snažení však zastavila píšťalka pana rozhodčího. Žatec tak zůstává stále bez bodu a bude se snažit tento nepříjemný bodový stav změnit v západočeském dvoukole, které jej čeká příští víkend.


31. 8. 2008 Šroubárna Žatec 13:20 NH Řevnice (7:9)
Sestava: br - Tichý, Š. Horník
obr - Hokr, Lučan, Šrajbr, Mocek
út - D. Nociar 4, Antol 3, Bayer
út - Hradiský 5, P. Nociar, T. Sýkora 1
Rozhodčí: Šimice
Na průběh utkání jsme se zeptali vedoucího týmu Václava Havránka: "První utkání nové sezony s Řevnicemi, bylo pro náš omlazený tým velmi těžkým na rozehrání. Nově postavená obrana dělala trenérům největší starosti. Ta ovšem celých 40 minut předváděla skvělou hru. Soupeře, který má i prvoligové zkušenosti, se nezalekla. Potom se však projevila nevyzrálost mladíků na obraně a také díky přetíženosti soupeř se začal vzdalovat ve skore. Útočníci ,o kterých jsme si mysleli, že projdou zápasem bez problémů, jich právě měli nejvíce. Vůbec se nedařila střelba a ani jejich soustředění na hru nebylo v pořádku. Nervozita jakou mohli vidět početní diváci, pramenila nejspíše z toho, že ani v loňské sezoně se nám nepodařilo tohoto soupeře porazit. A tak utkání po poločase 7:9 skončilo 13:20 pro hosty ze Řevnic."


[zpět]