VÝSLEDKY 2018/2019 - ženy A


19.4.2019 TJ Přeštice B 15:10 TJ Žatec (8:3)
Brankářky: Hubená J.
Obránkyně: Vernerová M., Kuželová K., Váňová T., Dubová N.,
Útočnice: Seifertová V. (3), Alferiová N. (2), Bartoňová E. (2), Ficková A. (2) a Týřová A. (1)
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Šimice V.
O týden později v pátek 19.4.2019 zajíždělo družstvo žen do Přeštic k utkání s tamějším „B“ týmem. Bohužel neodjelo v nejsilnější sestavě z důvodu pracovních povinností K. Dudové a B. Andrtové, ale doplněno bylo o N. Alferiovou a A. Týřovou. V tomto utkání jsme nezvládli začátek utkání a rychle prohrávali o 3 branky. Do konce poločasu se pak rozdíl zvýšil na konečných 3 : 8, když jsme pokračovali v nedůrazné střelbě z konce předchozího utkání. Po poločasové domluvě se hra útoku významně změnila a ještě v 16 minutě druhého poločasu byl stav velice příznivý, když jsme prohrávali již pouze o jedinou branku. Ve zbytku utkání nás ale opět zastihl výpadek nejen střelecký, ale i herní, když jsme zbytečnými technickými chybami umožnili soupeři opět odskočit na konečných 10 : 15. Sestava: brankářky Hubená J., obrana Vernerová M., Kuželová K., Váňová T., Dubová N., v útoku potom nastupovaly .
Ing.Popelka J.

14.4.2019 TJ Žatec 12:13 TJ Sokol Ejpovice (9:4)
Brankářky: Andrtová B. a Hubená J.
Obránkyně: Vernerová M., Kuželová K., Váňová T., Dubová N., Tučáková T.
Útočnice: Seifertová V. (4), Dudová K. (7), Bartoňová E. (1), Ficková A., Dyrynková N..
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Kult L.
Družstvo žen oddílu národní házené TJ Žatec zahájilo jarní část druholigové sezóny 2018/2019. V 11. kole soutěže hostila děvčata nejprve doma tým TJ Sokol Ejpovice dne 14.4.2019. Utkání začalo pro náš tým velice dobře, protože se dařilo nejen obraně v čele s brankářkami, ale i útoku, zejména trojici Dudová – Seifertová – Bartoňová. Rychle jsme se ujali vedení, které bylo postupně navyšováno až na poločasový výsledek 9 : 4. Útok hrál dobře kombinačně, ale hlavně se dařila střelba. Podařil se nám i vstup do druhého poločasu, kdy jsme navýšili vedení na 10 : 4, ale v dalších minutách se i přes střídání nedařilo dále praktikovat úspěšnou hru z prvního poločasu, hůře jsme se prosazovali na brankovišti proti lépe organizované obraně a zejména jsme zahazovali i vyložené šance. Tento výpadek byl vodou na mlýn hostujícího družstva, které rychle snížilo náskok na minimální rozdíl a nakonec zhruba 2 minuty před koncem utkání i hosté vedli o jednu branku. Žateckým děvčatům se podařilo ještě asi půl minuty před koncem utkání vyrovnat, ale z protiútoku jsme obdrželi rozhodující branku a celé utkání prohráli 12 : 13. Prohra je velice bolestivá proto, že jsme prohráli v podstatě vyhrané utkání jen vlastními chybami.
Ing.Popelka J.
21.10.2018 TJ Žatec 14:14 TJ Spartak Modřany (7:6)
Brankářky: Andrtová B.
Obránkyně: Vernerová M., Kuželová K. a Bobková L.
Útočnice: Dyrynková N.(5), Seifertová V., Bartoňová E., Ficková A., Dudová K.(7), Beldíková M.(2)
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Martínek V.

14.10.2018 TJ Sokol Tymákov B 17:15 TJ Žatec (7:8)
Brankářky: Andrtová B. a Hubená J.
Obránkyně: Vernerová M., Kuželová K. a Váňová T. a Hubená L.
Útočnice: Seifertová V.(4), Bartoňová E., Ficková A.(1), Dudová K.(10)
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Štengl M.

13.10.2018 TJ Žatec 16:27 TJ Přeštice B (9:13)
Brankářky: Andrtová B. a Hubená J.
Obránkyně: Vernerová M., Kuželová K. a Váňová T. a Dubová N.
Útočnice: Dyrynková N.(3), Seifertová V.(8), Týřová A.(1) a Alferiová N.(4)
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Kult L.

7.10.2018 TJ Žatec 13:23 TJ Sokol Bakov n/J. (5:9)
Brankářky: Hubená J. a Andrtová B.
Obránkyně: Vernerová M., Kuželová K. a Váňová T.
Útočnice: Seifertová V. (8), Dyrynková N., Týřová A. (2) a Alferiová N. (3)
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Malý J.
V útoku vypomohla opět A. Týřová a začátek utkání se nám velice vydařil. Ještě ve 26. minutě jsme vedli o jednu branku, ale závěr poločasu po rychlých ztrátách v útoku jsme nezvládli a prohráli 5 : 9. Nepříjemná hra soupeřek s halvbekem začala dělat našemu útoku veliké starosti, čehož důsledkem byla tato čtyřbranková ztráta. Ve druhém poločasu děvčata z Bakova pokračovala ve velice dobré hře i v útočné fázi a rychle (v 15. minutě druhého poločasu) získala až jedenáctigólový náskok, který si víceméně udržovala po zbytek utkání. Stále se nedaří v týmu navodit klidnější atmosféru a i při menších herních zkušenostech více sebedůvěry zejména při zakončování akcí. Na tomto bude nadále třeba velice intenzivně pracovat.
Ing.Popelka Josef

30.9.2018 TJ Přeštice "B" 16:8 TJ Žatec (10:6)
Brankářky: J. Hubená a J. Gürtlerová
Obránkyně: M. Vernerová, K. Kuželová, N. Dubová a T. Váňová
Útočnice: Seifertová V. (3), Dyrynková N. (5) a Alferiová N.
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Rauch P.
Družstvo žen TJ Žatec odjíždělo dne 30.9.2018 k dalšímu zápasu II.ligy na hřiště TJ Přeštice B. V tomto utkání bylo zajímavé, že hrálo na obou stranách celkem 13 dorostenek, což svědčí o tom, jak mladé týmy oba oddíly v této soutěži mají. Naše družstvo bohužel odjelo opět v neúplné sestavě zejména v útoku, kdy pomoci musela z obrany Michaela Vernerová. Hra útoku v prvém poločasu byla ale příjemným překvapením, když se střelecky dařilo především N. Dyrynkové. Stav 6 : 10 v této fázi utkání byl vyjádřením kvalitnější hry týmu Přeštic ve všech řadách, ale naše děvčata stále držela relativně se soupeřkami krok. Jako již poněkolikáté ale druhý poločas byl v útočné fázi zejména po střelecké stránce zklamáním. Obrana s brankářkami odehrály i tuto fázi utkání velice dobře, ale vstřelením pouhých dvou branek jsem nemohly soupeřky překvapit.
Ing.Popelka Josef

23.9.2018 TJ Žatec 5:10 TJ Sokol Ejpovice(3:4)
Brankářky: J. Hubená a J. Gürtlerová
Obránkyně: M. Vernerová, K. Kuželová, N. Dubová a T. Váňová
Útočnice: A. Týřová (2), V. Seifertová (2), N. Dyrynková (1) a A. Ficková.
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Beran M.
Druhý den jsme naopak doma přivítali hráčky z TJ Sokola Ejpovice. Do utkání jsme vstupovali s cílem navázat na zlepšenou hru z Modřan, což se zejména obraně dařilo po celý zápas. Bohužel jsme se ale opět začali trápit střelecky, a tak po poločasu 3 : 4 jsme celý zápas prohráli 5 : 10. V utkání poprvé nastoupila nová brankářka, která bude alternovat zkušeným J. Hubené a B. Andrtové, Jana Gürtlerová. Uvedla se v konci zápasu, kdy dokázala chytit i šestimetrový hod.
Ing.Popelka Josef

22.9.2018 TJ Spartak Modřany 13:13 TJ Žatec (6:6)
Brankářky: B. Andrtová
Obránkyně: M. Vernerová, K. Kuželová, N. Dubová a T. Váňová
Útočnice: J. Hubená (1), A. Týřová (3), V. Seifertová (6), A. Ficková (3)
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Leinweber
V sobotu zajíždělo družstvo žen TJ Žatec k dalšímu druholigovému zápasu v národní házené do Prahy na hřiště TJ Spartak Modřany. Po předchozích prohrách jsme odjeli do prostředí, které velice dobře známe zejména proto, že u nás hostovalo několik modřanských hráček v I.lize. Utkání začalo opatrně z obou stran a v jedenácté minutě byl stav 3 : 3. Podobným způsobem se odvíjel i zbytek poločasu a ten tak skončil smírně 6 : 6, když 4 branky vsítila úspěšná V. Seifertová. Druhá půle naopak začala brankostrojem z obou stran, který se ale zastavil v 9. minutě. Naše děvčata ale mezi 17. a 19. minutou vsítila 3 rychlé branky a vedli jsme tak o dvě branky. Bohužel v dalších minutách se naše útočnice již nedokázaly prosadit a nechali jsme v závěru utkání soupeře vyrovnat stav na konečných 13 : 13. V útoku se projevila zkušenost Andrei Týřové, která zejména ve druhém poločasu prokázala, že dokáže hru útoku zklidnit a připravit střelecké pozice mladým spoluhráčkám.
Ing.Popelka Josef

16.9.2018 TJ Žatec 14:21 TJ Sokol Tymákov B (9:8)
Brankářky: J. Hubená, B. Andrtová
Obránkyně: M. Vernerová, N. Dubová, K. Kuželová, T. Váňová
Útočnice: N. Dyrynková (1), V. Seifertová (2), K. Dudová (11) a A. Ficková
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Hejl Z.
Družstvo TJ Žatec nastoupilo ve třetím kole II.ligy žen v národní házené poprvé na domácím hřišti. Premiéru v týmu měla též útočnice Kamila Dudová a za její výkon je potřeba hned v úvodu ji pochválit. Zejména v prvním poločasu se děvčatům dařilo jak v útoku, tak na obraně a díky dobré hře všech se děvčata dostala do vedení 9 : 8. Bohužel nástup do druhé poloviny utkání se nám vůbec nevyvedl. Po rychlých ztrátách v útoku a úspěšné střelbě soupeřek se Tymákov dostal do pohodlného vedení o 5 branek a do konce utkání jsme pak tahali za kratší konec. Pozitivem z utkání je zapojení se první z posil v útoku a v dalších utkáních bychom mohli hru v útoku ještě oživit příchodem N. Alferiové z Litvínova.
Ing.Popelka Josef

9.9.2018 TJ Žatec 5:17 TJ Sokol Bakov n/J. (2:7)
Brankářky: J. Hubená , B. Andrtová
Obránkyně: M. Vernerová, N. Dubová, K. Kuželová, T. Váňová,
Útočnice: V. Seifertová 3, A. Ficková 1, N. Dyrynková, A. Týřová 1
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Doležal J.
V obou zápasech na hřištích soupeřek předvedla obrana s brankářkami standardní dobrý výkon, ale nedařilo se herně přehrávat obrany soupeřek v útoku, což rozhodlo o osudu obou utkání. Proto ve druhém zápasu vypomohla zkušená A. Týřová. Cílem pro nejbližší období je pokusit se zkvalitnit hru útočné řady především systémovou hrou.
Ing.Popelka J.

8.9.2018 TJ Sokol Ejpovice 16:7 TJ Žatec (11:4)
Brankářky: J. Hubená,B. Andrtová
Obránkyně: M. Vernerová, N. Dubová, K. Kuželová, T. Váňová,
Útočnice: V. Seifertová 7, A. Ficková, N. Dyrynková
Trenér a Vedoucí mužstva: Ing.Popelka Josef
Rozhodčí: Jíra P.
Účast v novém ročníku II.ligy 2018/19 v národní házené po sestupu z I.ligy v loňském ročníku by měl být odrazovým můstkem pro velice mladý tým, který je více než z poloviny tvořen dorostenkami. Největší problémy je se sestavením útočné řady, protože díky zraněním přerušily nebo ukončily svojí aktivní kariéru tři velice zkušené hráčky – Z. Bilohuščínová ml., R. Jurkovičová a E. Bartoňová. Útok tak tvoří mladé hráčky jako je V. Seifertová, N. Dyrynková a A. Ficková. Podařilo se projednat hostování Kamily Dudové z Chomutova a v jednání je přestup Nikoly Alferiové z Litvínova, které by útok měly brzy doplnit. V brance nastupují osvědčené brankářky B. Andrtová a J. Hubená, doplňovat je bude Jana Gürtlerová, která přestoupila z Litvínova. Obrana hraje také v osvědčeném složení a i v prvních dvou zápasech odvedla dobrou práci i přes prohry v těchto utkáních. Nastupovat budou M. Vernerová, L. Hubená, N. Dubová, K. Kuželová, T. Váňová (přestoupila z Litvínova), K. Kolářová a připojit by se měla T. Tučáková.
Ing.Popelka J.

[home] [sestava ] [výsledky ] [tabulka a střelkyně ] [rozpis utkání] [přátelské turnaje] [český pohár] [archiv]