11. 6. 2017 TJ Stará Ves n/Ondř. 16:14 TJ Šroubárna Žatec A (8:9)
Obránkyně: Nikola Dubová, Kristýna Kolářová, Renata Jurkovičová
Útočnice: Lenka Kuželová , Andrea Týřová , Zdenka Bilohuščínová ml.
Trenéři: Ing.Popelka Josef a vedoucí družstva - Ž. Popelková
Rozhodčí: Přikryl M.

10. 6. 2017 HK Hlinsko v Č. 23:12 TJ Šroubárna Žatec A (10:6)
Rozhodčí: Barabáš M.
Družstvo žen zajíždělo k posledním dvěma utkáním ročníku 2016/2017 do Hlinska v Č. a do Ostravy do Staré Vsi nad Ondřejnicí. Družstvo odjelo v sestavě K. Hornová a J. Hubená v brance, v obraně a v útoku pak N. Dubová, K. Kolářová, R. Jurkovičová, L. Kuželová (4), Z. Bilohuščínová (18) a A. Týřová (4). V prvním i ve druhém zápasu odehrála děvčata velice dobře první poločasy, ale bohužel ve druhém jsme vždy na začátku nedokázali zachytit nástupy domácích týmů a ztratili jsme tak možnost získat body z venkovních hřišť. Mrzet nás musí především výsledek, resp. nízký počet hráček, ve Staré Vsi n.O., kdy vzhledem ke zdravotním problémům dvou hráček (příčinou byly vysoké teploty v průběhu utkání) jsme dokonce více než 5 minut hráli o šesti. Tento moment rozhodl o ztrátě obou bodů. Tým skončil v tabulce na 8. místě se ziskem 1 bodu a se skore 265 : 439.
Ing. Popelka Josef

3. 6. 2017 TJ Šroubárna Žatec A 9:13 TJ Příchovice(5:8)
Obránkyně: Nikola Dubová, Katka Kuželová, Kristýna Kolářová, Štěpánka Zimová
Útočnice: Renata Jurkovičová (2), Andrea Týřová (3),Dyrynková Nikola , H. Kadlecová(4)
Rozhodčí: Zimmermann
Družstvo žen nastoupilo v posledním domácím zápasu I.ligy žen proti TJ Příchovice. V posledním duelu padalo na obou stranách mnoho branek, a tak se dalo očekávat, že se situace bude opakovat. Opak byl pravdou, protože se velice dařilo oběma obranným řadám v čele s brankářkami, naopak útoky neproměňovaly šance, které jim zřídka obrany nabídly. V poločasu tak byl ještě ve 21. minutě stav 2 : 4 s tím, že teprve v posledních deseti minutách začaly branky častěji padat a stav poločasu tak byl 5 : 8 ve prospěch hostujících hráček. Ještě lépe zahrály obrany ve druhém poločasu, a tak konečný stav 9 : 13 byl odpovídající předváděné hře. Nastoupili jsme v sestavě K. Hornová a J. Hubená v brance, na obraně Š. Zimová, K. Kuželová, N. Dubová a K. Kolářová a v útoku hrály A. Týřová (3),R. Jurkovičová (2), H. Kadlecová (4) a N. Dyrynková. Do utkání se zapojily všechny hráčky a především obě naše brankářky předvedly vynikající výkon.
Ing.Popelka Josef

28. 5. 2017 TJ Šroubárna Žatec A 8:11 TJ Stará Ves n.O.(4:8)
Útočnice: Renata Jurkovičová , Andrea Týřová (3),Dyrynková Nikola, Kuželová Lenka (5), Bendová Karolína
Rozhodčí: Bešta J.

27. 5. 2017 TJ Šroubárna Žatec A 13:17 HK Hlinsko v Č.(7:11)
Útočnice: Renata Jurkovičová (1), Edita Bartoňová (4),Dyrynková Nikola, Kuželová Lenka (8)
Rozhodčí: Kult L.
Družstvo žen TJ Šroubárna Žatec nastupovalo v sobotu proti soupeřkám z Hlinska v Č.. Hostující tým také nenastupoval v plné sestavě z důvodu zranění některých hráček základního kádru, a tak síly na hřišti byly relativně vyrovnány. U domácích totiž nemohla také z důvodu zranění nastoupit Z. Bilohuščínová a M. Vernerová. V brance nastoupily obě brankářky K. Hornová a J. Hubená a zejména K. Hornová předvedla velice dobrý výkon. Obrana nakonec sehrála také výborný zápas, protože nastoupila se zkušenou Š. Zimovou a spoluhráčky K. Kuželová, N. Dubová a K. Kolářová jí výborně sekundovaly. V prvním poločasu se méně dařilo útoku mezi 14. a 23. minutou, kdy soupeřky odskočily na 4 branky náskoku. Od toho okamžiku bylo utkání již velice vyrovnané, ale nedařilo se nám přehrávat obranu Hlinska pravidelněji a přitom zakončovat úspěšnou střelbou. Střelecky se dařilo L. Kuželové, která vsítila celkem 8 branek, 4 branky až do svého zranění vstřelila E. Bartoňová (zlomená kůstka v zápěstí) a jednu branku přidala R. Jurkovičová. V útoku dále nastupovala N. Dyrynková, která stále získává herní zkušenosti. Zápas nakonec skončil 13:17 pro děvčata z Hlinska. V neděli jsme pak přivítali děvčata z Ostravy – TJ Stará Ves n. O.. V tomto zápasu nastoupila místo E. Bartoňové Andrea Týřová (3 branky) a záskok to byl velice úspěšný. Opět se střelecky dařilo L. Kuželové, která vstřelila 5 branek. Do sestavy útoku se vrátila K. Bendová, ale ani ona, ani R. Jurkovičová a N. Dyrynková se nedokázaly střelecky prosadit. Utkání se bohužel vyvíjelo stejně jako sobotní. První poločas, ale pak i poločas druhý, jsme se střelecky trápili, což přineslo prohru v I. poločasu 4 : 8. Ve druhém poločasu se hra obrany ještě zkvalitnila a konečný výsledek tak byl díky perfektnímu výkonu obranné řady a zákrokům obou brankářek 8 : 11 ve prospěch soupeřek. Příští kolo bude hráno opět doma proti TJ Příchovice v sobotu 3.6.2017, které bude i poslední možností zhlédnout děvčata na vlastním hřišti. Poslední dvojkolo odehraje pak tým děvčat v Hlinsku a v Ostravě.

14. 5. 2017 TJ Sokol Příchovice 26 : 20 TJ Šroubárna Žatec A (12:7)
Obránkyně: Nikola Dubová, Katka Kuželová, Kristýna Kolářová, Michala Vernerová.
Útočnice: Renata Jurkovičová (2), Edita Bartoňová (3), Zdeňka Bilohuščínová (14) a Kadlecová Hana (1).
Rozhodčí: Jíra P.
Družstvo žen odjíždělo k prvnímu utkání nadstavbové části do Příchovic. Vzhledem k přestavbě I.ligy žen je již nyní jasné, že v letošním ročníku nebudou žádná družstva sestupovat, a tak je možno odzkoušet některé jiné herní varianty a též různá složení obranné i útočné řady. K utkání jsme odjeli v sestavě s oběma brankářkami K. Hornovou i J. Hubenou, v obraně nastoupily K. Kuželová, N. Dubová, M. Vernerová a K. Kolářová. V útoku hrály Z. Bilohuščínová (14), E. Bartoňová (3), R. Jurkovičová (2) a H. Kadlecová (1). Odjeli jsme na hřiště pátého celku tabulky a i přes prohru jsme neodehráli špatné utkání. Dařilo se naší útočné řadě, ale stejně dobře hrál též útok soupeřek. Rozhodl tedy náš střelecký výpadek mezi 12. a 23. minutou prvního poločasu a Příchovice tak odskočily na poločasových 7 : 12. Ve druhém poločasu pokračovaly střelecké dostihy, ve kterých se dařilo především Z. Bilohuščínové. I přes velký počet obdržených branek mohu vyslovit spokojenost i s projevem obranné řady, protože věkem ještě dorostenky M. Vernerová a K. Kolářová odvedly po boku zkušenějších spoluhráček dobrý výkon. Zejména ve druhém poločasu pak podržela tým i K. Hornová, která předvedla několik výborných zákroků. Soupeřky hrály celý zápas velice kvalitně v útoku, a proto zaslouženě vyhrály v poměru 26 : 20.

30. 4. 2017 Sokol Dobruška 28 : 15 TJ Šroubárna Žatec A (16:7)
Rozhodčí: Malý J.

29. 4. 2017 Sokol Krčín 28 : 20 TJ Šroubárna Žatec A (14:9)
Do utkání s Krčínem jsme vstupovali s cílem pokusit se překvapit a získat alespoň bod. Utkání se vyvíjelo dobře z důvodu dobré hry útoku, který dokázal proměňovat nabídnuté šance, bohužel se nedařilo zcela obranné řadě v čele s brankářkou. Děvčata hrála ve složení M. Vernerová na beku, K. Kuželová a N. Dubová v záloze a střídala je K. Kolářová. V tomto složení hrála poprvé a tak sehrání se bude záležitostí delší doby. Prohra je sice vysoká, ale vzhledem k výborné hře soupeřek v útoku nelze považovat tento výsledek za zklamání.
Ing. J. Popelka

23. 4. 2017 TJ Šroubárna Žatec A 11:12 TJ Sokol Stará Ves n/Ond.(5:4)
Obránkyně: Štěpánka Zimová , Nikola Dubová, Katka Kuželová, Kristýna Kolářová, Michala Vernerová.
Útočnice: Renata Jurkovičová (4), Edita Bartoňová (1), Lenka Kuželová (1), Zdeňka Bilohuščínová (5) a Nikola Dyrynková.
Rozhodčí: Jezbera V.
Družstvo žen nastoupilo k důležitému utkání s týmem, který je na 7.místě tabulky. Utkání se se pro nás začalo vyvíjet vcelku příznivě, protože obrana ve složení Štěpánka Zimová, Kateřina Kuželová a Nikola Dubová a v brance Kateřina Hornová předváděly výbornou hru a dlouho nepouštěly útočnice hostujícího celku do žádné vyložené šance. Bohužel i přesto, že útok dokázal využít některé příležitosti, objevovala se mnohem častěji nepřesnost ve střelbě i z vyložených střeleckých pozic. Přesto jsme poločas vyhráli 5 : 4 a cítili jsme šanci vybojovat důležité vítězství. Nepodařilo se to nakonec díky ještě slabší střelecké produktivitě ve II. poločasu, kdy z 25 střel jsme proměnili pouze 6. Útok soupeřek na počátku tohoto poločasu získal dvoubrankový náskok a ten si udržoval až do konce utkání. V útoku nejlépe střílela Z. Bilohuščínová (5), pak R. Jurkovičová (4) a po jedné brance přidaly Lenka Kuželová a E. Bartoňová. Střelecky naprázdno vyšla N. Dyrynková. V obraně hrály dále ještě Michaela Vernerová a Kristýna Kolářová. Ve druhé půli v závěru odvedla dobrý výkon v brance i Jiřina Hubená. Příští víkend odjíždí naše družstvo na dvojzápas do Krčína a do Dobrušky.

14. 4. 2017 TJ Šroubárna Žatec A 15:31 TJ Sokol Tymákov(8:16)
Obránkyně: Nikola Dubová, Katka Kuželová, Marie Braunsteinová a dorostenka Kristýna Kolářová.
Útočnice: Renata Jurkovičová (2), Edita Bartoňová (1), Lenka Kuželová, Zdeňka Bilohuščínová (10) a Hanka Kadlecová (2).
Trenéři: Růžena Kubešová a vedoucí družstva - Ž. Popelková
Rozhodčí: Šimánek P.
Hosté vedou s přehledem mistrovskou tabulku a svojí stabilní výkonnost prokázali i v utkání s námi. Naše děvčata se v letošní sezóně potýkají s velkými změnami v sestavě a nebylo tomu jinak ani v tomto utkání. Z pracovních důvodů ukončila svojí aktivní kariéru Eva Šíbalová, čímž se výrazně zkomplikovala situace v obranné řadě. Na post obránce byla posunuta Nikola Dubová, záložnicemi byly Katka Kuželová, Marie Braunsteinová a dorostenka Kristýna Kolářová. V brance byla připravena Kateřina Hornová a také dorostenka Jiřina Hubená. V útoku jsme nastoupili s Renatou Jurkovičovou (2), Editou Bartoňovou (1), Lenkou Kuželovou, Zdeňkou Bilohuščínovou (10) a Hankou Kadlecovou (2). Příslibem do budoucnosti je určitě hra Týny Kolářové, která předvedla solidní výkon, ale poděkovat je potřeba za bojovnost všem hráčkám. Prohra 15 : 31 (8 : 16) byla svým výsledkem odpovídající situaci na hřišti a výkonnostnímu rozdílu. Trenérkou družstva byla Žaneta Popelková a vedoucí Růžena Kubešová.

23. 10. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 8:22 HK Hlinsko v Č.(4:9)
Obránkyně: E. Šíbalová, K. Kuželová, N. Dubová, M. Braunsteinová a K. Kolářová
Útočnice: Nikola Dyrynková, K. Bendová, L. Kuželová (2), R. Jurkovičová (2), Z. Duchková (1) a R. Kremlíková (3).
Trenéři: Ing. J. Popelka, vedoucí družstva - Ž. Popelková
Rozhodčí: Erhart M.
Dnešní den byl jedním z těch, které je možno považovat za ty z hodně nepodařených z pohledu nejen střelecké potence, ale i herní pohody.Soupeřkami byla děvčata z Hlinska, která hrají v obraně velice aktivně a tvrdě, byť v rámci pravidel někde na hraně rozhodování.V současnosti je evidentní nezkušenost stávajícího útočného kádru, který se nemůže s takovouto hrou obrany vyrovnat a nacházet recept jak se prosadit. V průběhu utkání jsme vysloveně odevzdali soupeřkám nespočet míčů díky špatné technice a nepřesnosti v rozehrávkách. Přes tyto chyby již v prvním poločasu, zahrála naše obrana v této části utkání v čele s brankářkou K. Hornovou na výbornou, protože dokázala vrátit útoku většinu takto ztracených míčů bez obdržení branky. To, co se dařilo obraně v tomto poločasu (4 : 9) se již ale nepodařilo v poločasu druhém a vyplynul z toho velice nepříznivý výsledek 8 : 22. V tabulce po podzimní části jsme tak bez výhry s jediným bodem a ztrátou tří bodů na předposlední Starou Ves n.O. poslední. Přes zimní přestávku se budeme muset více věnovat souhře útočné řady střelbě ze všech pozic a pokusit se zvrátit nepříznivý výsledkový vývoj.

16. 10. 2016 TJ Příchovice 28:21 TJ Šroubárna Žatec A (16:9)
Obránkyně: N. Dubová, K. Kuželová a M. Braunsteinová
Útočnice: Z. Bilohuščínová (14 branek), L. Kuželová (1), R. Jurkovičová (3), E. Bartoňová(2) a K. Bendová (1)
Rozhodčí: Hejl Z.
Na půdě dnešního soupeře se podařilo vyhrát našim nejbližším sousedkám v tabulce Staré Vsi n. O., a tak jsme odjížděli s cílem získat potřebné body také. Z důvodu nemoci bohužel neodjely E. Šíbalová a M. Karasová do obrany. Na středu obrany tak nastoupila N. Dubová. Soupeřky již nastoupily s uzdravenou I. Jindřichovou a tím pádem síla soupeřčiného útoku výrazně vzrostla. Projevilo se to hned v úvodu utkání, kdy nám se opět začátek nevydařil střelecky a domácí získali rychle čtyřbrankový náskok. Do konce poločasu se bohužel nevedlo útoku střelecky nadále tak, jak bychom si představovali, a proto také poločasový výsledek 9 : 16 z našeho pohledu. Do druhého poločasu děvčata v útoku nastoupila zodpovědněji a dokázala nastřílet 12 branek. Soupeř ale již svůj náskok podržel a celkový výsledek se zastavil na skóre 21 : 28. Děvčata bojovala do konce zápasu, ale ztrácela hodně technickými chybami a nepřesnou střelbou.

9. 10. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 12 : 19 TJ Přeštice(7:8)
Obránkyně: Š. Zimová, K. Kuželová, M. Braunsteinová, M. Karasová, K. Kolářová, M. Vernerová
Útočnice: Z. Bilohuščínová (1), R. Jurkovičová (6), E. Bartoňová (2), H. Kadlecová (2) a R. Kremlíková (1)
Rozhodčí: Ekhart M.
Družstvo žen TJ Šroubárna Žatec se v 8. kole I.ligy žen v národní házené střetlo s TJ Přeštice. Utkání probíhalo po celý první poločas v duchu výborné hry obou obran. Žatecká děvčata plnila taktické pokyny jak v obraně, tak vcelku i v útoku a těsně před koncem prvního poločasu mohla i z trestného hodu ještě vyrovnat. Bohužel se Z. Bilohuščínové střela nevyvedla a tak poločas skončil těsnou prohrou 7 : 8. Ve druhém poločasu jsme střelecky vypadli prvních 6 minut a tak se soupeřky dostaly do čtyřbrankového vedení. Naopak nám se dařilo v následujících minutách a stav byl opět přijatelný 9 : 11 ještě v jedenácté minutě tohoto poločasu a byla šance soupeřky více potrápit. Na děvčata v útoku ale pak padla větší nervozita při zakončování akcí a nepřesnou střelbou se v dalších deseti minutách o tuto šanci sama připravila. Děvčata z Přeštic využila těchto nepřesností a dotáhla zápas do vítězného konce v poměru 12 : 19 z pohledu Žatce. V utkání dostaly opět příležitost též některé dorostenky.

2.10. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 12 : 21 TJ Sokol Dobruška (9:13)
Obránkyně: Š.Zimová, K. Kuželová, M. Vernerová a K. Kolářová
Útočnice: E. Bartoňová , R. Kremlíková , Z. Bilohuščínová ,R. Jurkovičová , Z. Duchková ,K. Bendová

1. 10. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 13 : 27 TJ Sokol Krčín (6:11)
Obránkyně: Š.Zimová, K. Kuželová,M. Karasová, M. Vernerová a K. Kolářová
Útočnice: E. Bartoňová (5), R. Kremlíková (2), Z. Bilohuščínová (10) a Kadlecová (1),R. Jurkovičová (5), Z. Duchková (2)
Družstvo žen TJ Šroubárna Žatec se utkalo o tomto víkendu nejprve v sobotu s TJ Sokol Krčín a pak v neděli s TJ Sokol Dobruška. V obou utkáních se lépe dařilo obranné řadě. Útoku nechyběl dostatek příležitostí vsítit branky z vyložených nebo velice dobře připravených pozic, ale zklamala nás střelecká neproduktivita. Neproměňování šancí včetně šestimetrových hodů nás stálo určitě lepší výsledky v obou utkáních. Jen pro přiblížení např. v utkání s Dobruškou bylo vystřeleno 37 střel na branku soupeře a jen 12 z nich skončilo v síti. V obou utkáních nakonec nastoupily sbírat ligové zkušenosti také všechny 4 dorostenky, které jsou postupně zapracovávány do sestavy a rozhodně nezklamaly. Jak v brance J. Hubená, v útoku K. Bendová, tak na obraně K. Kolářová a M. Vernerová odehrály mnoho důležitých minut pro získání větší jistoty ve vypjatých zápasech. Zejména mrzí prohra s Dobruškou, která i přesto, že prohrála pouze jednou s Tymákovem, byla hratelným soupeřem, o čemž svědčí i výsledek prvého poločasu. Náš soupeř z konce tabulky TJ Stará Ves n.O. nám tak odskočil na dvoubodový rozdíl, protože překvapivě zvítězil v Příchovicích. Družstvo nastoupilo v sestavě: K. Hornová a J. Hubená v brance, v obraně se Š. Zimovou, která vypomáhá při nepřítomnosti E. Šíbalové, K. Kuželovou, M. Karasovou (pouze v sobotu), M. Vernerovou a K. Kolářovou. V útoku pak hrály Z. Bilohuščínová (10), E. Bartoňová (5), R. Jurkovičová (5), Z. Duchková (2), H. Kadlecová (1, pouze v sobotu) a R. Kremlíková (2) a K. Bendová (obě pouze v neděli).

25. 9. 2016 TJ Sokol Stará Ves n.O. 19 : 19 TJ Šroubárna Žatec A (9:11)
Brankářky: K. Hornová
Obránkyně: E. Šíbalová, K. Kuželová, M.Braunsteinová,R. Jurkovičová
Útočnice: E. Bartoňová (4), R. Kremlíková (2), Z. Bilohuščínová (11) a Kadlecová (2).
Rozhodčí: Paško P.
Na zápas pátého kola I. Ligy žen odjelo družstvo do Staré Vsi nad Ondřejnicí v tomto složení: K. Hornová – E. Šíbalová, K. Kuželová, M. Braunsteinová, R. Jurkovičová – Z. Bilohuščínová (11), E. Bartoňová (4), H. Kadlecová (2) a R. Kremlíková (2). Utkání bylo po celý první poločas velice vyrovnané a až teprve v závěru poločasu se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a poločas skončil 11 : 9. Velice dobře zahrála celá obrana a mnoha důležitými zákroky se předvedla i K. Hornová. Útok tentokrát odehrál kombinačně velice dobré utkání a v jedenácté minutě druhého poločasu jsme vedli dokonce o 3 branky. Bohužel střelecký výpadek v následujících cca 10 minutách nás stál nejen vedení, ale i trochu strachu o výsledek dosud velice dobře rozehraného utkání. Nakonec jsme uhájili alespoň remízový stav 19 : 19. Střeleckou formu měla hlavně Z. Bilohuščínová, které dobře sekundovaly i ostatní tři útočnice. V příštím dvojkole se utkáme doma s TJ Sokol Krčín a TJ Sokol Dobruška.

18. 9. 2016 TJ Sokol Tymákov 29 : 12 TJ Šroubárna Žatec A (15:5)
Brankářky: K. Hornová a B. Andrtová
Obránkyně: E. Šíbalová, K. Kuželová, M. Karasová ,R. Jurkovičová (1)
Útočnice: E. Bartoňová (3), R. Kremlíková (1), Z. Bilohuščínová (4) a Z. Duchková (3).
Další kolo prvoligové soutěže žen bylo odehráno v Tymákově na půdě medailisty z loňského ročníku. Náš tým odjel v sestavě: brankářky K. Hornová a B. Andrtová, v obraně pak E. Šíbalová, K. Kuželová, M. Karasová a vypomohla R. Jurkovičová (1), která druhý poločas odehrála též v útoku. V útoku dále nastoupily E. Bartoňová (3), R. Kremlíková (1), Z. Bilohuščínová (4) a Z. Duchková (3). Nástup soupeře byl raketový, protože v patnácté minutě jsme prohrávali již 8 : 0. Nedařilo se vůbec střelecky i z vyložených šancí a pak po několika neúspěšných útocích k tomu přispěla i nervozita v rozehrávce. Obrana sice získala několik míčů, ale na rozjetý útok v čele s Petrou Bendovou a Pavlou Šmídlovou to nestačilo. V poločasu jsme nakonec prohrávali 5 : 15. Ve druhém poločasu se začala dařit více kombinační hra a zlepšila se střelba útoku. Celkový výsledek 29 : 12 pro soupeřky ale hovoří jasně o jejich převaze po celý zápas. Příští týden odjedeme do Ostravy – Staré Vsi n.O., kde se utkáme o sedmou příčku tabulky se soupeřem, který je na tom bodově zatím stejně jako náš tým.

11. 9. 2016 HK Hlinsko v Č. 26 : 9 TJ Šroubárna Žatec A (11:5)
Brankářky: M.Beldíková , J. Hubená
Obránkyně: E. Šíbalová, K. Kuželová, K. Kolářová, M. Vernerová a L. Valhová
Útočnice: R. Jurkovičová (1), H. Kadlecová (1), R. Kremlíková (4) a Z. Duchková (3)
Rozhodčí: Váca J.
Družstvo žen odjelo k dalšímu prvoligovému zápasu do Hlinska v Čechách. Tým byl i v tomto utkání ve zcela jiném složení než v předchozích dvou mistrovských zápasech. Z pracovních a studijních důvodů nebyla přítomna žádná brankářka základní sestavy, a tak do branky nastoupila Monika Beldíková a druhou brankařkou byla nadějná dorostenka Jiřina Hubená. V obraně jsme nastoupili s E. Šíbalovou, K. Kuželovou, K. Kolářovou, M. Vernerovou a L. Valhovou. V útoku pak hrály R. Jurkovičová (1), H. Kadlecová (1), R. Kremlíková (4) a Z. Duchková (3). Utkání s děvčaty z Hlinska vždy byla zejména oboustrannými střeleckými hody. Vzhledem k sestavě tak panovala obava, aby výsledek nebyl pro náš tým zdrcující, protože Hlinecké družstvo nastupovalo v nezměněném složení jako v předchozí sezóně. Žateckým děvčatům na obraně a M. Beldíkové v brance se ale dařilo eliminovat v prvním poločasu sílu soupeřova útoku a tak výsledek 5 : 11 ještě neukazoval takový rozdíl ve střelecké úspěšnosti. Bohužel ve druhém poločasu se ale v našem útoku stávalo pravidlem, že jsme nedokázali podržet v útočném pásmu déle míč a zakončovat útoky kvalitní střelbou. Tento poločas se vyznačoval také velkým počtem ztracených přihrávek na naší straně a tak nakonec se celkové skóre zastavilo na 9 : 26 brankám ve prospěch výborně hrajícího soupeře.

4. 9. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 9 : 17 TJ Příchovice (5:7)
Brankářky: K. Hornová,B. Andrtová
Obránkyně: E. Šíbalová, K. Kuželová a N. Dubová,M. Braunsteinová, M. Karasová ,K. Kolářová.
Útočnice: Z. Bilohuščínová (4), E. Bartoňová (1), Ž. Popelková, K. Bendová (1) a R. Jurkovičová (3),
„V nové sezóně se představila domácí děvčata poprvé na svém hřišti a přivítala soupeře z Příchovic, který skončil v minulé sezóně na pátém místě. Podobně jako v Žatci, i soupeř řešil přes letní přestávku zejména situaci v útočné řadě a v začátku utkání také bylo patrné, že se děvčata hledají. Naše družstvo nastoupilo tentokrát bez posil z Modřan, protože děvčata si plnila povinnosti v mateřském oddílu a nemohla do tohoto utkání z důvodu kolize začátků nastoupit. V brance Žatce nastoupila K. Hornová a předvedla velice dobrý výkon a družstvo v důležitých okamžicích zejména prvního poločasu podržela. Obrana začala v sestavě E. Šíbalová, K. Kuželová a N. Dubová a také se předvedla v prvním poločasu ve výborné formě. Na střídačce byly ještě připraveny M. Braunsteinová, M. Karasová a K. Kolářová. V útoku jsme nastoupili v sestavě Z. Bilohuščínová (4), E. Bartoňová (1), Ž. Popelková, K. Bendová (1) a R. Jurkovičová (3), která pomohla při neúčasti děvčat z Prahy a předvedla opět svůj standardní bojovný výkon. Utkání bylo na obou stranách nervózní zejména v útočné fázi, když obě obrany v čele se svými brankářkami podávaly vynikající výkony a sbíraly svým soupeřkám míče. Poločas skončil 5 : 7 a stále bylo možné zvrátit výsledek. Z naší strany byly akce mnohdy připraveny do dobré střelecké pozice, ale nedařilo se je bohužel úspěšně zakončovat. Přesto ještě ve 14 minutě druhého poločasu byl stav 8 : 9 pro soupeřky z Příchovic a utkání bylo nadále nerozhodnuté. Bohužel od této minuty jsme střelecky vyhořeli a do konce poločasu již vstřelili jen jedinou branku, což rozhodlo o osudu celého zápasu. Soupeř využil některých ztrát míče k rychlým protiútokům a odskočil na konečných 9 : 17. Družstvo se nadále potýká s možností sehrát se, protože některá děvčata pracují na směny, další jsou mimo Žatec, a tak jedinou příležitostí k sehrání jsou vlastně mistrovské zápasy.“

28. 8. 2016 TJ Přeštice 26:13 TJ Šroubárna Žatec A (14:6)
Obránkyně: K. Kuželová, E. Šíbalová, M. Braunsteinová a M. Karasová
Útočnice: Z. Bilohuščínová (8), K. Bendová, R. Kremlíková (4) a Z. Duchková (1)
Rozhodčí: Slavík V.
K utkání v Přešticích jsme odjeli proti minulé sezóně v podstatě v úplně nové sestavě. Hostování neprodloužily Romana Černovská a Lucie Nesnídalová ze Spojů Praha, avizovaně ukončily svojí hráčskou kariéru Š. Zimová a R. Jurkovičová a navíc poté skončily L. Nociarová a L. Potěšilová s L. Kuželovou. Na jejich posty naskočily Eva Šíbalová po roční pauze, ve které zdárně dokončila vysokoškolské studium, dále do obrany Marie Braunsteinová-Valhová, do útoku pak Radka Kremlíková, Zuzana Duchková a Hana Kadlecová všechny tři na hostování ze Sp. Praha Modřany a návrat ohlásila Edita Bartoňová. Z původní sestavy zůstávají v brance Kateřina Hornová a Barbora Andrtová, v obraně pak Kateřina Kuželová, Nikol Dubová a Markéta Karasová a v útoku Karolína Bendová se Zdeňkou Bilohuščínovou. Utkání se do sedmnácté minuty prvního poločasu vyvíjelo vcelku vyrovnaně, protože největší brankový rozdíl dosáhl na číslo 2. Bohužel v následujících minutách soupeř sáhl k brejkovým únikům a tento moment rozhodl o osudu celého zápasu, protože do konce poločasu těmito rychlými útoky vedl v poměru 14 : 6. Ještě na začátku druhého poločasu se nám nedařilo pokrývat rychlé útočnice domácího celku a i přes zlepšení obranné činnosti celého týmu ve druhé části tohoto poločasu, utkání skončilo přesvědčivým vítězstvím domácích v poměru 26 : 13 brankám. Za Žatec vsítila 8 branek Z. Bilohuščínová, 4 R. Kremlíková a 1 Z. Duchková Úvod sezóny se nevydařil dle představ, ale tým se bude určitě v nejbližších zápasech ještě sehrávat, aby mohl navázat na pohlednou útočnou hru a stabilní hru obrany z konce minulé sezóny.

[home] [sestava a] [výsledky a] [tabulka a střelkyně ] [rozpis utkání] [přátelské turnaje] [český pohár] [archiv]