19. 6. 2016 HK Hlinsko v Č. 31:28 TJ Šroubárna Žatec A (20:14)
Obránkyně: K. Kuželová, Š. Zimová, N. Dubová, M. Karasová a M. Valhová
Útočnice: L. Potěšilová (15), L. Kuželová (2), L. Nesnídalová (6) a R. Jurkovičová (5)
Trenéři: Ing. J. Popelka, vedoucí družstva - Ž. Popelková
Rozhodčí: Jančík
Družstvo TJ Šroubárna Žatec odjelo ke svému poslednímu ligovému zápasu ročníku 2015/2016 do Hlinska v Č.. Utkání s děvčaty z HK Hlinsko se vždy vyznačují častou a úspěšnou střelbou a nejinak tomu bylo i v tomto zápasu. V prvním poločasu jsme ale měli vždy několikaminutové střelecké výpadky, které dokázal soupeř využít k odskočení ve skóre a tak výsledek po prvním poločasu 14 : 20 nevypadal vůbec dobře. Nedařilo se obraně, která na rychlé a dobře střílející útočnice, zejména pak Petru Dostálovou, nenašla ten správný recept. Ve druhém poločasu se chytila v brance K. Hornová a i obrana dokázala získávat míče a brzy jsme se dostali na přijatelný dvou nebo tříbrankový rozdíl, což vytvářelo šanci se zápasem ještě něco udělat. Bohužel i přes střeleckou hitparádu Lenky Potěšilové jsme se ale blíže ke srovnání skóre nedostali. V obraně byly odzkoušeny opět různé herní varianty a prostřídány všechny hráčky na těchto postech a i obě brankářky se podělily o herní čas relativně rovnoměrně. Výsledek utkání již nemohl nic změnit na stávajícím postavení obou celků v mistrovské tabulce. Žatec zůstal na sedmém místě se 16 body a skóre 405 : 432 brankám. Soupeřky skončily na 6. místě.
Ing. J. Popelka

11. 6. 2016 SK Chomutov NH 19:25 TJ Šroubárna Žatec A (9:15)
Brankářky: Černovská
Obránkyně: K. Hornová, K. Kuželová, M. Karasová a L. Nociarová-Vlčková
Útočnice: L. Potěšilová (11), L. Kuželová (1), R. Jurkovičová (5) a L. Nesnídalová (8).
Rozhodčí: Beran M.
Utkání jsme začali výborně, protože v 8. minutě jsme vedli již 4 : 0 a ve dvacáté minutě 9 : 2. V závěru se začaly prosazovat též domácí hráčky, zejména pak J. Čihařová, a tak poločas skončil pouze šestibrankovým rozdílem v náš prospěch. Výsledek tohoto poločasu mohl být mnohem příznivější, protože děvčata ještě 8x trefila pouze tyčku. Do druhého poločasu jsme ale naopak vstoupili velice laxně především střelecky, a tak místo zvyšování náskoku jsme pokračovali v zahazování perfektně připravených střeleckých příležitostí, což se odrazilo na celkovém skóre. Výhodou v tomto relativně brzy rozhodnutém zápasu bylo, že v obraně i v útoku byla možnost pravidelného střídání hráček a vyzkoušení hlavně nového složení obrany bez Š. Zimové s K. Hornovou na beku. Obrana řada hrála po delší zdravotní přestávce opět s L. Nociarovou-Vlčkovou a její přítomnost byla přínosem pro celkový projev hry obrany.

5. 6. 2016 Draken Brno 23:23 TJ Šroubárna Žatec A (13:9)
Obránkyně: Zimová, K.Kuželová, M.Karasová, Jurkovičová
Útočnice: Potěšilová (9), Nesnídalová (2), Bilohuščinová (6), L.Kuželová (6)
Rozhodčí: Maiwaelder
Za krásného letního počasí jsme dnes odjely odehrát prvoligové utkání do vzdáleného Brna. Útočnice Drakenu se zřejmě dobře vyspaly a nastoupily na naši obranu naprosto bez respektu. Než jsme se stihly na hřišti rozkoukat, prohrávaly jsme 6:2. V brance jsme měly k dispozici pouze Romanu Černovskou, která dnes neměla svůj nejlepší den, stejně tak jako začátkem utkání celá obrana. Náš útok se snažil o kombinační hru, bohužel mnoho nepřesných přihrávek skončilo v rukách brněnských obránkyň. Asi ve dvacáté minutě opět poslal trenér Popelka do obrany útočnici Renatu Jurkovičovou, která opět předvedla, že by na tomto postu mohla hrát stále. Do konce poločasu se nám podařilo už jen korigovat stav na 13:9 pro Brno. Ve druhé půli se domácím nejprve podařilo, po mnoha našich technických chybách, odskočit na rozdíl až osmi brankek, potom se však několika pěknými zákroky blýskla Romana Černovská v brance a zavelela tak k mohutnému závěrečnému náporu, kdy se nám ve 22.minutě druhé půle podařilo otočit skóre v náš prospěch. Draken byl zaskočen, ne však natolik, aby nebojoval až do konce a v divokém utkání dosáhl alespoň na bod. Konečný výsledek 23:23. Dnes si celý tým zaslouží pochvalu za velkou bojovnost ve druhé půli utkání. Přesvědčily jsme se, že se vyplatí bojovat až do konce.
Š. Zimová

29. 5. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 30 : 32 HK Hlinsko v Č. (17:18)
Brankářky: Černovská, Andrtová
Obránkyně: Š.Zimová, K.Kuželová, M.Valhová, M.Karasová, K.Hornová
Útočnice: Potěšilová (16), Nesnídalová (2), Bilohuščinová (10), L.Kuželová (2), Jurkovičová
Rozhodčí: Adámek
Poslední květnovou neděli jsme odehrály závěrečný domácí zápas letošní prvoligové sezóny proti Hlinsku. Utkání, ve kterém šlo hlavně o prestiž, protože v ligové tabulce už se toho na šesté a sedmé pozici mnoho změnit nemůže. V naší obraně jsme museli opět lepit „díru“ na pravé straně zálohy, kde stále ještě absentuje Lucka Vlčková a dnes chyběla i Nikola Dubová. Proto trenér Popelka povolal posilu z „B“ týmu – Marii Valhovou. Ta nastoupila v základní sestavě, brzy však okusila velký rozdíl mezi ligou a oblastním přeborem a přenechala své místo na hřišti přece jen zkušenější Markétě Karasové. Zápas se rozjel ve vysokém tempu, od začátku na obou stranách dominovaly útoky, střelba byla velmi přesná, proto dnes poločasový výsledek 18:17 pro Hlinsko vypadal spíš jako výsledek konečný. Velmi vyrovnaný byl i druhý poločas, opět útok střídal útok a ani dnes jsme nenašly vítězný recept na východočeského rivala, se kterým jsme poslední dvě utkání prohrály o jednu branku. Dnes byl rozdíl v konečném vysokém skóre dvoubrankový 32:30. Vyzdvihnout musím hru naší útočné řady, především pak Lenky Potšilové, která dokázala nastřílet úctyhodných 16 branek. Poslední tři kola odehrajeme na hřištích soupeřů a již teď je jisté, že jsme prvoligovou příslušnost v Žatci uhájily.
Š. Zimová

21. 5. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 23 : 14 SK Chomutov NH (14:7)
Brankářky: R. Černovská, Hornová K.
Obránkyně: Zimová, K.Kuželová, Dubová, M.Karasová
Útočnice: Potěšilová (9), Bilohuščinová (7), L.Kuželová (5), Jurkovičová (2)
Rozhodčí: Barabáš M.
Za krásného slunečného počasí jsme v sobotu 21.5. odpoledne v severočeském derby vyzvaly soupeřky z Chomutova. Ten přijel pouze se sedmi hráčkami, zato však posílen o velezkušenou Jarku Čihařovou. Nám chyběla nemocná Lucka Nesnídalová, v obraně ještě Lucka Vlčková. Přesto jsme byly v utkání favoritem. Hned v prvních minutách se prosadily všechny naše útočnice, obranou soupeře procházely velmi snadno a v zakončení se většinou nemýlily. Naše obrana hrála svou hru a příliš nechybovala. Katka Hornová v brance se blýskla chyceným šestimetrovým hodem. Brzy jsme si tak vytvořily dostatečný náskok – v jedenácté minutě byl stav už 7:2, v poločase potom 14:7. Trenér tak měl příležitost dát prostor všem hráčkám z lavičky. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, v pohodovém tempu jsme si tak došly pro jednoznačné vítězství 23:14.
Š. Zimová

15. 5. 2016 TJ Šroubárna Žatec A 20 : 11 Draken Brno (11:6)
Brankáři: R. Černovská, Hornová K.
Obránci: Š.Zimová, K.Kuželová, R.Jurkovičová
Útočníci: Bilohuščinová (6), L.Kuželová (4), L.Nesnídalová (3), L. Potěšilová (7)
Trenéři: Ing. J. Popelka, vedoucí družstva - R. Kubešová
Rozhodčí: Jezbera V.
Žatecké házenkářky vstoupily do nástavbové části prvoligové soutěže na svém hřišti, v utkání proti Drakenu Brno. Soupeřkám měly co oplácet, na podzim si Brno ze Žatce odvezlo oba body po vítězství 13:12. Trenér Popelka měl dnes k dispozici pouze dvě obránkyně, zaskočit do obrany tak musela útočnice Renata Jurkovičová. Nezvyklého úkolu se zhostila na jedničku a svou bojovností a přehledem ve hře předčila mnohé zkušené obránkyně. Žatec si od začátku utkání začal trpělivě budovat náskok, Brno dnes proti výborné obraně nemělo příliš nárok. Střelecky se prosazovaly všechny čtyři útočnice. Problém jim zejména v první půli dělala výborná bekyně Brna, která dokázala posbírat mnoho žateckých přihrávek. Přesto dnes Žatec na svém hřišti jasně dominoval a po poločase 11:6 zaslouženě zvítězil 20:11.
Š. Zimová

1. 5. 2016 Sokol Tymákov 25 : 14 TJ Šroubárna Žatec A(12:4)
Brankáři: R. Černovská, B.Andrtová
Obránci: Š.Zimová, K.Kuželová, N.Dubová, Hornová K.
Útočníci: Bilohuščinová (2), L.Kuželová (4), L.Nesnídalová (7), R.Jurkovičová (1)
Rozhodčí: Bešta
První květnovou neděli jsme jely odehrát poslední kolo základní části první ligy žen na horkou půdu úřadujícího mistra ČR do Tymákova. Chyběla nám klíčová útočnice Lenka Potěšilová, v obraně Katka Kačenáková. Favoritkami byly jednoznačně domácí hráčky, i tak jsme do utkání vstoupily nebojácně a hned v první minutě proměnila svou šanci Lenka Kuželová. To bylo dnes bohužel naposledy, kdy jsme vedly. Kvalita soupeře se projevila ve všech řadách, Tymákov vyniká především silovým pojetím házené a velmi dobrou fyzickou kondicí. Útočnice pak velmi přesnou a nekompromisní střelbou. Našemu útoku se v první půli podařilo skórovat pouze čtyřikrát, poločasové skóre tak vypadalo velmi nepříznivě 12:4. Ve druhém poločase se rozstřílela naše levoruká Lucie Nesnídalová, zásahy do naší branky však také neustále přibývaly, trenér vyzkoušel několik obranných variant, na zastavení tymákovského útoku však dnes nestačila žádná. Konečný výsledek 25:14 tak plně odpovídá vývoji utkání.
Š. Zimová

24. 4. 2016 HK Hlinsko v Č. 20 : 18 Šroubárna Žatec(12:11)
Obránci: Zimová, K.Kuželová, Dubová, Kačenáková, Hornová K.
Útočníci: Potěšilová (3), Bilohuščinová (10), L.Kuželová (1), Nesnídalová (4), Jurkovičová
Rozhodčí: Šimánek
Přímý souboj o šesté místo prvoligové tabulky svedly tuto neděli žatecké házenkářky v Hlinsku. Počasí házené příliš nepřálo, sněhové přeháňky připomínaly spíše prosinec než konec dubna. Žatec stále nekompletní v obranné fázi, v útoku však v plné síle. V první půli se ve vedení průběžně střídaly oba týmy, Hlinsko dokázalo odskočit nejvíc na rozdíl dvou branek. Na žatecké straně se dařilo zakončovat především dvojici Bilohuščinová - Potěšilová. Do šaten odcházelo Hlinsko s těsným náskokem 12:11. Ve druhé půli se bohužel začal prosazovat více soupeř, našemu útoku dělala velký problém jeho vysunutá obrana a ani závěrečná obranná rošáda, kdy do obrany nastoupila brankařka Hornová a poté i nová žatecká akvizice Nikola Dubová nepomohla a oba body tak zůstaly v Hlinsku po prohře 20:18. Žatec tak už po základní části nemůže skončit jinak než sedmý a bude bojovat o konečné šesté až deváté místo letošního ročníku první ligy žen.
Š. Zimová

17. 4. 2016 Šroubárna Žatec 12 : 10 Sokol Krčín (6:8)
Obránci: Zimová, K.Kuželová, Karasová, Kačenáková, Hornová K.
Útočníci: Potěšilová (6), Bilohuščinová (5), L.Kuželová (1), Nesnídalová , Jurkovičová
Trenéři: J. Popelka, vedoucí družstva - Ž. Popelková

16. 4. 2016 Šroubárna Žatec 23 : 36 Dobruška(15:19)
Brankáři: R. Černovská, B. Andrtová
Útočníci: Potěšilová (4), Bilohuščinová (5), L.Kuželová (7), Nesnídalová (4), Jurkovičová (3)
Rozhodčí: Kalčík Z.
Tento víkend odehrály žatecké házenkářky dva domácí zápasy. V sobotu s vedoucím celkem I.ligy Dobruškou, v neděli potom se čtvrtým Krčínem. Sobotní utkání proti Dobrušce, která byla jednoznačně favoritem, se neslo ve velmi útočném duchu, když v prvních dvanácti minutách padlo na každé straně osm branek. Žatecká obrana nestačila především na nejlepší útočnici hostí Petru Laštovičkovou, která si na brankovišti dělala v podstatě co chtěla. Náš útok dokázal na hru Dobrušky reagovat a také střílel branku za brankou. Důsledkem toho byl divoký poločasový výsledek 15:19. Ve druhé půli Dobruška dál válcovala naše zadní řady a zvyšovala svůj brankový náskok až na konečných 36:23. Do nedělního utkání proti Krčínu jsme nastoupily bez stresu s tím, že horší než v sobotu to určitě nebude. Soupeř se prosadil hned ve druhé minutě, ihned však dostal odpověď od Lenky Kuželové. Poté se rychle prosadila dvakrát Bilohuščinová a vedly jsme 3:1. Krčínský útok vedla zkušená Věra Zimlová, která dokázala najít mezeru v obranné řadě Žatce a v patnácté minutě už zase o dvě branky vedl Krčín. Poločasový stav 8:6 pro východočešky. Ve druhé půli jsme soupeřkám hned v úvodních minutách dovolily ještě dvakrát skórovat, vždy však dokázala odpovědět žatecká Potěšilová, takže rozdíl ve skóre byl pořád stejný. Od šesté minuty druhého poločasu se však k vynikajícímu výkonu vybičovala celá žatecká obrana v čele s brankařkou Černovskou a krčínské útočnice nepustila vůbec k ničemu. Velká bojovnost celého týmu plus dva proměněné brejky v důležitou chvíli rozhodly o otočení skóre ve prospěch Žatce a konečný výsledek 12:10 přinesl důležité dva body v boji o zachování ligové příslušnosti žateckých žen.
Š. Zimová

10. 4. 2016 TJ Přeštice 25 : 18 Šroubárna Žatec (10:7)
Brankáři: R. Černovská, K. Hornová
Obránci: Zimová, K.Kuželová, Karasová, Kačenáková
Útočníci: Potěšilová (4),Bilohuščinová (8), Kuželová L. (2), Nesnídalová (2), Jurkovičová (2)
Rozhodčí: Slavík
Žatecké národní házenkářky zahájily jarní část sezóny tuto neděli v Přešticích. Musely se obejít bez dvou obránkyň základní sestavy, Lucie Bobkové a Lucie Vlčkové, což bylo na hřišti znát. Kapitánku Zimovou doplnila již delší dobu stabilně hrající Katka Kuželová a trenér Popelka povolal mladé Markétu Karasovou a Katku Kačenákovou. Útok Žatce byl naštěstí kompletní, stejně tak brankařky. V prvním poločase si Přeštice vybudovaly až pětibrankový náskok, především díky pomalejšímu začátku naší útočné řady. Ke konci první půle jsme zpřesnily střelbu a do šaten jsme odcházely za stavu 10:7 pro Přeštice. Druhá polovina utkání patřila jednoznačně Přešticím, když dokázaly několikrát za sebou jednoduše přečíslit naši obranu a zvýšit své vedení až na konečných 25:18.
Š. Zimová

25. 10. 2015 TJ Příchovice 16 : 13 Šroubárna Žatec A(8:7)
Obránci: Š. Zimová, L. Bobková, L. Vlčková, K. Kuželová
Útočníci: L.Kuželová (1), Jurkovičová (1), Nesnídalová (7), Bilohuščinová (4),Bendová
Rozhodčí: Rauch P.
Poslední utkání podzimní části prvoligové soutěže odjely odehrát žatecké házenkářky na hřiště Příchovic. Bez zraněné Potěšilové a nemocné Beldíkové se zdálo téměř nemožné uhrát přijatelný výsledek, vždyť na začátku podzimní sezóny už Žatec s Příchovicemi hrál a byl to debakl (21:6). Obrana odjela ve svém stabilním složení, v útoku dnes největší prostor dostalo trio Nesnídalová, Bilohuščinová, L.Kuželová – a nevedlo si vůbec špatně. Průběh zápasu byl až překvapivě vyrovnaný, žatecká obrana dokázala dnes více zahustit střed brankoviště, útok se prosazoval pěknou kombinací, nejvíc zásahů dnes na svém kontě opět měla levoruká Nesnídalová. Ve vedení se dnes obě družstva několikrát vystřídala, šťastnější však nakonec byly Příchovice, když dokázaly tři minuty před koncem utkání odskočit na dvoubrankový rozdíl a po stanoveném čase ještě proměnily trestný hod. Výsledek 16:13 (8:7) tak nakonec vypadá jednoznačněji než průběh utkání, rozhodlo asi větší množství chyb na naší straně. Žatec tak přezimuje na sedmé příčce se sedmi body, na záda mu dýchá Draken Brno s pěti body a SK Chomutov s body třemi.
Š. Zimová

18. 10. 2015 Šroubárna Žatec A 12:13 Draken Brno(7:8)
Útočníci: Potěšilová (4), L.Kuželová, Beldíková (1), Jurkovičová, Nesnídalová (5), Bilohuščinová (2)
Rozhodčí: Bešta J.
V sychravém podzimním počasí přivítaly žatecké házenkářky na svém hřišti soupeřky z Drakenu Brno. První branku dokázaly vstřelit hned v první minutě utkání útočnice hostí, z protiútoku odpověděla domácí Potěšilová. Soupeřky se prosazovaly i dál, domácímu útoku se začalo více dařit až po střídání, kdy se pětkrát za sebou trefila Nesnídalová. Domácí obrana dnes narazila, víc než na soupeřky, na rozhodčího Beštu, který nekompromisně trestal i sebemenší kontakt a žatecká zadní řada tak nemohla hrát tak aktivně jako jindy. I proto se poločasový výsledek obrátil v neprospěch domácích na 7:8. Ve druhé půli se Žatec snažil zabrat, soupeř však zahrál dobře takticky a na obdrženou branku vždy dokázal rychle odpovědět. Draken Brno tak dnes dokázal vyloupit žateckou tvrz a odvezl si oba body po vítězství 12:13.
Š. Zimová

11. 10. 2015 Šroubárna Žatec A 17:11 SK Chomutov NH(10:4)
Obránci: Š. Zimová, L. Bobková, L. Vlčková, K. Kuželová, M. Karasová
Útočníci: L. Potěšilová 8, L. Nesnídalová 1, L. Kuželová 3, R. Jurkovičová 2 , Z. Bilohuščínová 2, K. Bendová , M. Beldíková 1
Severočeské derby se dnes odehrálo na hřišti TJ Šroubárna Žatec, když místní ženy hostily soupeřky z Chomutova. Ve slunečném, ale chladném počasí obě družstva začala opatrně. Domácí Bilohuščinová sice otevřela gólový účet již v první minutě, potom však dlouhé minuty dominovaly obě obrany . Tu žateckou se hostům podařilo překonat až ve dvanácté minutě. Přestože se do chomutovského útoku vrátila zkušená Benešová, domácí obrana hrála, jako již několik předchozích zápasů, ve velké pohodě. I proto bylo o výsledku utkání téměř rozhodnuto již po první půli, když domácí ženy vedly 10:4. Druhý poločas se nesl ve znamení spálených šancí domácího útoku. Žatecké hráčky se poměrně snadno dostávaly do slibných pozic, jistota v zakončení však dnes domácím chyběla. I přesto si Žatec došel v mírném tempu pro dva body po vítězství 17:11.
Š. Zimová

4. 10. 2015 Šroubárna Žatec A 14:18 Sokol Tymákov(8:9)
Obránci: Š. Zimová, L. Bobková, L. Vlčková, K. Kuželová, K. Kačenáková
Útočníci: L. Potěšilová 6, L. Nesnídalová 5, L. Kuželová 2, R. Jurkovičová , Z. Bilohuščínová 1
Rozhodčí: Malý J.

3. 10. 2015 Šroubárna Žatec A 31:18 Sokol Bakov n/j.(14:9)
Obránci: Š. Zimová, L. Bobková, L. Vlčková, K. Kuželová, M. Karasová, K. Kačenáková
Útočníci: L. Potěšilová 9, L. Nesnídalová 4, L. Kuželová 5, R. Jurkovičová 4 , Z. Bilohuščínová 9 , M. Beldíková
Soupeřky z obou konců ligové tabulky čekaly tento víkend na ženy Žatce. Nejprve poslední Bakov, který dosud nezískal v soutěži ani bod, v neděli pak vedoucí tým a úřadující mistr ČR z Tymákova. Sobotní duel byl od začátku jednoznačně v režii domácích, trenér Popelka měl vzácnou příležitost vyzkoušet různé herní varianty a dát příležitost všem hráčkám z lavičky. Přesto si Žatec v pohodě došel pro vysoké vítězství 31:18, po poločase 14:9. Nedělní utkání proti Tymákovu mělo úplně jiný náboj. Mistryně z Tymákova narazily na tvrdou žateckou obranu a nedostávaly ani centimetr prostoru zadarmo. První branka padla ve třetí minutě do domácí sítě, odpovědět dokázala v šesté minutě Potěšilová. Žatecký útok dnes překvapil soupeřky svou rychlostí a přesnou kombinací, v první půli se dařilo zakončovat zejména levoruké Nesnídalové. Poločas vyzněl těsně ve prospěch Tymákova 9:8. Ve druhé půli se hostům hned na začátku podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek, snížit ještě dokázala dvěma pěknými trefami Potěšilová. Poté se však přeci jen projevila větší zkušenost soupeře a Žatec, ve velmi pohledném utkání, prohrál poměrem 14:18.
- Š. Zimová

27. 9. 2015 Šroubárna Žatec A 19:20 HK Hlinsko v Čechách(10:12)
Útočníci: L. Potěšilová 3, L. Nesnídalová 3, L. Kuželová 5, R. Jurkovičová , Z. Bilohuščínová 4 , M. Beldíková 4
Rozhodčí: Málek J.
Velmi zajímavé utkání sehrály žatecké národní házenkářky proti soupeřkám z Hlinska. Začátek patřil hostům, když dobrou kombinací už v šesté minutě dokázali vést 5:1. Potom se obrana Žatce vzpamatovala a téměř deset minut nenechala Hlinsko skórovat. Domácí útočnice se začaly prosazovat až od půlky prvního poločasu, zato však velmi pravidelně a téměř všechny. Propast ve skóre se tak začala pomalu vyrovnávat, až do přijatelných 10:12 pro Hlinsko v poločase. Ve druhém poločase dokázalo Hlinsko odskočit opět na rozdíl pěti branek, domácí hráčky však bojovaly dál a úžasným kolektivním výkonem dokázaly tři minuty před koncem utkání srovnat na 19:19. Z následného útoku se však Hlinsku, po riskantním vyběhnutí domácí bekyně, opět podařilo skórovat. V posledním útoku se žateckým povedlo vybojovat šestimetrový hod, který však, bohužel, skončil na nohách brankařky Hlinska. Žatec tak, i přes velmi bojovný výkon, v pro diváky atraktivním utkání, ztratil oba body. Příští víkend ženy na hřišti za sokolovnou odehrají dvě utkání – v sobotu proti Bakovu a v neděli proti Tymákovu.
- Š. Zimová

20. 9. 2015 Sokol Krčín 26:22 Šroubárna Žatec A (14:11)
Obránci: L. Bobková, L. Vlčková, K. Kuželová, K. Hornová
Útočníci: L. Potěšilová 10, L. Nesnídalová 7, L. Kuželová 1, R. Jurkovičová 1, Z. Bilohuščínová 3
Rozhodčí: Váca J.
Do utkání s Krčínem jsme šli posíleni o K. Hornovou, která si zopakovala hru na postu beka, kde úspěšně úřadovala v utkání s Přešticemi. Bohužel se však tento tah nepovedl dle představ a tak se ve dvacáté minutě prvního poločasu do hry zapojila opět K. Kuželová a hra obrany se trochu stabilizovala. V tomto utkání se dařilo ale celé naší útočné řadě, a tak i přes relativně lacino obdržené branky především přes střed obrany jsme stále drželi kontakt se soupeřem. Při nástupu do druhého poločasu za stavu 14 : 11 pro domácí jsme se chtěli ještě pokusit výsledek zvrátit, ale krčínské útočnice byly proti, když naopak svůj náskok navýšily až na 8 branek. V závěru se nám podařilo aktivnější hrou výsledek zkorigovat na přijatelných 26 : 22 brankám. Nepodařilo se bodově uspět ani v tomto utkání, ale herně jsme byli na srovnatelné úrovni se soupeřkami, což naznačuje možnost v plné sestavě při odvetném utkání výsledek obrátit v náš prospěch.
- Ing. Josef Popelka

19. 9. 2015 Sokol Dobruška 21:10 Šroubárna Žatec A (12:5)
Obránci: L. Bobková, L. Vlčková, K. Kuželová
Rozhodčí: Leugner M.
Bohužel s námi nemohla odcestovat zkušená Štěpánka Zimová a Monika Beldíková. V obraně jsme tedy impovizovali na postu beka, kde v Dobrušce hrála K. Kuželová. Utkání se až do 16 minuty prvního počasu nevyvíjelo vůbec dobře, protože přes pokyny podržet v útoku míč co nejdéle jsme po 13 nepřesných střelách a dalších ztrátách v rozehrávce prohrávali 9 : 2. Od této minuty se však hra vyrovnala a poločas nakonec skončil v náš neprospěch v poměru 12 : 5. Děvčata z Dobrušky využívala rychlých přechodů do útoku a tím získavala větší náskok i ve druhém poločasu, který byl ale herně nadále vyrovnanější. Nebýt dalších nepřesností ve střelbě, i počet vstřelených branek se měl zastavit na vyšším čísle než 10, o čemž svědčí statistika celkem 38 neúspěšných střel na branku soupeře. Utkání tedy skončilo vítězstvím domácích v poměru 21 : 10. Utkání se nám sice nepovedlo dle představ, ale za propadák se nazvat také nedá a je nakonec třeba celé obranné řadě v čele s brankařkami poděkovat za obětavou hru.

13. 9. 2015 Šroubárna Žatec A 16:16 TJ Přeštice (8:9)
Brankáři: R. Černovská
Obránci: Š. Zimová, L. Vlčková, K. Hornová, M. Karasová
Útočníci: L. Potěšilová 11, L. Nesnídalová 3, L. Kuželová 2, R. Jurkovičová, M. Beldíková
Rozhodčí: J. Malý
Parádní výkon předvedly dnes žatecké házenkářky v utkání proti silnému celku z Přeštic. V obraně chyběla Lucka Bobková i Katka Kuželová, „zaskočit“ tak musela brankařka Katka Hornová. Trenér zvolil taktickou variantu s bekem na kraji, kterého hrála právě Hornová, o zbytek brankoviště se postaraly zkušené Zimová s Vlčkovou. Utkání bylo hned od začátku vyrovnané, Přeštice dokázaly odskočit maximálně o dvě branky, žatecký útok se dnes předváděl v dobrém světle a rychle odpovídal na branky soupeře. Do šaten odcházely Přeštice s jednobrankovým náskokem 9:8. Ve druhé půli vygradovala obrovská bitva o každý míč. V žatecké brance čarovala Romana Černovská, obrana se také držela a v útoku odehrála svůj nejlepší zápas za dlouhou dobu Lenka Potěšilová. Obrovská bojovnost žateckého celku nakonec přinesla úspěch, když 15 vteřin před koncem zápasu z trestného hodu Potěšilová svou jedenáctou brankou v zápase srovnala na 16:16. Přeštice už skórovat nestihly, a tak se dnes, k velké radosti žateckého celku, body dělily.
- Štěpánka Zimová

6. 9. 2015 Draken Brno 12:17 Šroubárna Žatec (6:8)
Obránci: Š. Zimová, L. Vlčková, L. Bobková (Schneiderová)
Útočníci: L. Potěšilová 2, L. Nesnídalová 5, R. Jurkovičová 1, M. Beldíková 9
Rozhodčí: Váca
V nepříliš početné sestavě odjížděly ženy Žatce odehrát premiérové utkání do Brna, na hřiště místního Drakenu. Trenér Popelka měl k dispozici pouze tři obránkyně a čtyři útočnice. Do prvního poločasu vstoupilo po dlouhé cestě lépe hostující družstvo, když hned z prvních dvou útoků dokázala skórovat nejprve Potěšilová a hned po ní Nesnídalová. Domácí hráčky vypadaly poněkud zaskočeně tvrdě hrající žateckou obranou, prosadit se dokázaly až v minutě osmé. Poté začala přetahovaná, když jsme chvíli dokonce o branku prohrávaly. Do konce první půle jsme však dokázaly mírně odskočit a do šaten se odcházelo za poměru 6:8 pro Žatec. Ve druhém poločase dokázaly hráčky Drakenu držet dvoubrankový rozdíl až do desáté minuty, kdy žatecký trenér poslal do branky Báru Andrtovou, která společně s vysunutou obranou, která sbírala jeden balón za druhým, zamkla žateckou branku asi na 15 minut. Náš útok dokázal mezitím přidat několik branek a to rozhodlo celý zápas. Z Brna jsme tak zaslouženě odvezly oba body.

30. 8. 2015 Šroubárna Žatec 6:21 TJ Příchovice (4:10)
Obránci: Š. Zimová, L. Vlčková, L. Bobková (Schneiderová), K.Kuželová, M. Karasová
Útočníci: L. Potěšilová 2, L. Nesnídalová 2, R. Jurkovičová, M. Beldíková 1, L. Kuželová 1
Rozhodčí: Z.Hejl
Poslední prázdninovou neděli narazily žatecké házenkářky na realitu první ligy. V prvním domácím utkání letošního podzimu hostily soupeřky z Příchovic. Že jde o velmi silný tým bylo patrné hned od prvních minut. Příchovice přijely s několika nově hostujícími posilami a bylo to hodně znát. Velmi rychlá kombinace v útoku s přesným zakončením a neprostupná obrana s výbornou brankařkou. Žatec se prosazoval hodně těžkopádně a ani obrana dnes nehrála v takové pohodě jako jindy. Několik pěkných zákroků předvedla ve druhém poločase v brance Romana Černovská, přesto Žatec prohrál vysoko 21:6, po poločase 10:4.

23. 8. 2015 SK Chomutov NH 12:25 Šroubárna Žatec (6:11)
Brankáři: B. Andrtová, K. Hornová
Obránci: Š. Zimová, L. Vlčková, L. Schneiderová
Útočníci: L. Potěšilová 9, L. Nesnídalová 9, R. Jurkovičová 2, K. Bendová 5, L. Langmaierová
Rozhodčí: Zimmermann
Prvoligové národní házenkářky zahájily tento víkend novou sezonu. K prvnímu zápasu zajížděly na půdu sousedního Chomutova. Do sestavy zasáhly dovolené a také zranění Zdeňky Bilohuščinové ml. Úvodní branku vstřelila nejzkušenější domácí hráčka Jarka Čihařová, hned z protiútoku však dokázala vyrovnat žatecká Potěšilová. Ve stejném tempu se pokračovalo asi do půli prvního poločasu, poté si už žatecká obrana dokázala Čihařovou pohlídat, naopak žatecký útok se dále prosazoval a začal tak budovat náskok, který do poločasu narostl na pět branek - 11:6. Ve druhé půli dokázal Žatec rozdíl ve skóre ještě navýšit, v útoku se nejvíce prosazovalo duo Potěšilová – Nesnídalová, ligovou premiéru si odbyla dorostenka Lucie Langmaierová. Příjemně překvapila také dorostenka Karolína Bendová, která hrála naprosto bez respektu a s velkým přehledem. Žatec tak dokázal vybojovat první dva ligové body v nové sezóně a převálcovat Chomutov 25:12.

[home] [sestava a] [výsledky a] [tabulka a střelkyně ] [rozpis utkání] [přátelské turnaje] [český pohár] [archiv]