7. 6. 2009 Šroubárna Žatec 18:26 Sokol Dobruška (10:14)
Sestava: br- Bobková
obr- Šíbalová, Havlová, Vlčková, Pourová
út- Plecitá 3, Týřová 5, Wüstová 8, Čítková 2
Rozhodčí Kotlář
Do nedělního utkání se do branky vrátila alespoň Bobková, ale na jasný průběh utkání to mělo pramalý vliv. Dobruška si jasně dokráčela pro vítězství a dva mistrovské body a zcela s přehledem si upevnila svoji druhou pozici. Žatecké hráčky tak zakončily poněkud zvláštní jarní část sezony dvěmi porážkami, které je odsoudily na osmou pozici. Oproti podzimní části se tak žádné zlepšení, ale ani zhoršení nekonalo.

6. 6. 2009 Šroubárna Žatec 13:15 HK Hlinsko (7:8)
Sestava: br- Čítková
út- Plecitá 1, Týřová 4, Wüstová 8, V. Solčaniová
Rozhodčí Šimice
Za deštivého počasí a v kombinované sestavě nastoupily žatecké ženy proti Hlinsku. Domácímu týmu chyběla dlouhodobě zraněná útočnice Bilohuščinová a za tři (!) chybějící brankařky musela zaskočit útočnice Čítková. Čekal se tak jednoznačný souboj kočky s myší, ale opak byl pravdou. Žatec od začátku zápasu držel s týmem z Vysočiny krok a byl mu více než vyrovnaným soupeřem. Oba týmy se v průběhu prvního poločasu několikrát vystřídali ve vedení a jak se dalo očekávat střelecky se prosazovala obě esa. Lenka Wüstová na straně Žatce a Štěpánka Bonaventurová na straně hostí. Lepší výchozí pozici si do druhé části hry připravili hosté v podobě jednobrankového náskoku, který začali ihned navyšovat. Přesto se rozdíl ve skore neprohloubil na více než tři branky. Domácí se pak pokoušeli utkání zdramatizovat, ale jejich vášně vždy rázně utínala právě Bonaventurová, která si v tomto promáčeném utkání připsala dvanáct branek.

31. 5. 2009 Šroubárna Žatec 15:21 SK Chomutov NH (10:14)
Sestava: br- Vojarová, Bobková
obr- Havlová, Vlčková, Pourová, L. Schneiderová
út- Plecitá 3, Týřová 4, Wüstová 4
út- Čítková 1, E. Bartoňová 3
Rozhodčí Toman
Úvod utkání oblastního derby se nesl v opravdu svižném tempu a diváci tak mohli shlédnout spoustu branek na obou stranách. Navíc oba týmy se na střídačku vyměnovali ve vedení. Postupem času se však začala projevovat přesila Chomutova, který si pomalu, ale jistě budoval náskok oproti domácím. Ten však nenarostl na více než dvě branky, více domácí nepovolili. To vše ale vzalo za své v samotném konci prvního poločasu. Žatec nezvádl koncovku první části hry takticky a dovolil Chomutovu odskočit na čtyři branky. A ani úvod druhého poločasu bohužel nepatřil k těm nejpovedenějším a hostující hráčky si tak brzy vytvořily až sedmibrankový náskok, který prakticky rozhodl celý zápas. Žatec pak přeci jen zpřesnil svou hru, zvláště v útoku a snažil se kousek po kousku ukrajovat z náskoku hostí. Na více než pět branek se však nepřiblížil. Hosté si tak bez problémů došli již pro své dvacáté vítězství v sezoně.

24. 5. 2009 Sokol Rokytnice 22:17 Šroubárna Žatec (12:10)
Sestava: br- Broučková, Bobková
út- Plecitá 2, Týřová 7, Wüstová 8
Rozhodčí Paško
Domácí bojující o play-off nenechali nic náhodě. Hostující celek se snažil znepříjemnit jejich roli favorita, ale přes snahu a bojovnost to na víc, než na přijatelnou porážku nestačilo.

23. 5. 2009 SK Studénka 12:19 Šroubárna Žatec (5:7)
út- Plecitá 4, Bilohuščinová 5, Týřová 2, Wüstová 8
Rozhodčí Nikl
Radost nad povinným vítězstvím kalí zranění Bilohuščinové (koleno), které se ukázalo natolik vážné, že už ji nepustí do konce soutěže na hřiště. Žatec si tímto vítězstvím zajistil účast i v příštím ročníku první ligy žen.

17. 5. 2009 Šroubárna Žatec 26:21 Spoje Praha (14:10)
út- Plecitá 3, Bilohuščinová 12, Wüstová 9
út- Týřová 1, Čítková 1
Rozhodčí Jan Málek
Za pěkného slunečného počasí vstoupili oba tradiční soupeři k boji o ligové body. Úvod utkání zastihl v lepší formě spíše útoky a tak početná fanouškovská obec, i hostujícího celku, mohla vidět spoustu branek. Oba týmy se prosazovali po rychlých kombinacích a tak byla k vidění pohledná házená. Pak přeci jen se motor hostí jakoby zasekl a začal na domácí tým ztrácet. Žatec si tak v polovině části hry začal tvořit náskok, který v jednu dobu byl i pět branek. Tento rozdíl do konce poločasu nakonec nevydržel, přesto byl náskok domácích i tak komfortní. Úvod druhého poločasu však sliboval drama. Žatci několikrát nevyšla střelba a oproti tomu Spojařky své střely zacílily přesně. Rázem se tak náskok Žatce zúžil jen na dvě branky. Byla to však jen labutí píseň pražského týmu, který se opět přestal pravidelně prosazovat přes domácí obranu. Žatec si tak brzy opět vrátil zpět pohodlný náskok a s přehledem ho udržel do konce utkání.

8. 5. 2009 TJ Přeštice 22:18 Šroubárna Žatec (11:8)
obr- Havlová, Pourová, L. Schneiderová
út- Plecitá 2, Bilohuščinová 9, Wüstová 1
út- Týřová 5, Čítková 1
Oba týmy začli za slunečného počasí velice opatrně a tak v úvodu hry měly více ze hry obě obrany. Oba útoky se vždy pravidelně prosazovali po pěti minutách a tak v 12. minutě svítil na ukazateli vyrovnaný stav 3:3. Pokaždé když se domácí ujali vedení, dokázali hosté ihned zareagovat a stav utkání okamžitě srovnat. Opět nekompletní Žatec, kterému chyběla brankařka Broučková a obránkyně Vlčková s Šíbalovou, se poprvé a bohužel naposledy dostal do vedení v 18. minutě. To jakoby však vyburcovalo domácí, kteří si šňůrou branek vytvořili do konce poločasu tříbrankový náskok. Úvod druhé části hry pak hrubě hostujícím hráčkam nevyšel. To když v 38. minutě vstřelily svou první branku v tomto poločase byl již rozdíl ve skore o 6 gólů. Žatecké útočnice jakoby úplně zapomněly jak se hraje házená. Bohužel obrana v tomto hluchém období rovněž nezažívala své nejlepší časy. Přeštice se solidním vedením pak již hrály udržovací hru aby jasné vedení proměnily i v jasné vítězství. Žatec se pokusil přeci jen korigovat, hlavně exekuce trestných hodů se mu v závěru zápasu velice dařila. Bohužel na bodový zisk to již nestačilo.

3. 5. 2009 Šroubárna Žatec 20:25 Sokol Krčín (12:10)
obr- Havlová, Pourová, Vlčková
obr- Šíbalová, L. Schneiderová
út- Plecitá 3, Bilohuščinová 4, Wüstová 13
út- Týřová, Čítková
Rozhodčí Liška
S o něco rozšířenou sestavou nastupoval domácí celek proti rozjetému Krčínu. Do sestavy se vrátila obránkyně Šíbalová a brankařka Bobková, které se však úvod zápasu příliš nepovedl. Začátek utkání tak spíše patřil oběma útokům, které pravidelně zatěžovali konta svých soupeřů. Oba týmy se však neustále drželi na dostřel a utkání bylo velice vyrovnané. V druhé polovině prvního poločasu se pak přeci jen dařilo domácím, kteří po výměně brankařky začali o něco lépe čelit útokům krčínských útočnic. Z toho pak vyplynulo několikabrankové vedení Žatce. Domácí hráčky se neustále snažily svůj náskok navýšit, ale hostující tým jim více jak dvě branky v poločasu nepovolil. Jestliže za delší konec provazu tahal v první části hry Žatec, tak ve druhé části se tyto role vyměnily a Krčín začal diktovat tempo hry. Žatecké hráčky doplácely hlavně na nepřesnou střelbu, kterou kryla buď brankařka nebo tyč. Následoval tak již bohužel tradiční výpadek útoku, který hostující hráčky dokonale využily k získání rozhodujícího náskoku. Krčín si tak vytvořil až čtyřbrankový náskok a domácí začali tušit, že je zle. Přeci jen se pokusily žatecké hráčky ještě rozdíl ve skore vymazat, to jim však v pohodě hrající východočešky nedovolily a připsaly si tak další jarní výhru.

2. 5. 2009 Šroubárna Žatec 23:14 SK Rubena Náchod (10:5)
Sestava: br- Vojarová
obr- Havlová, Pourová, Vlčková, L. Schneiderová
út- Plecitá 5, Bilohuščinová 8, Wüstová 9
út- Týřová, Čítková 1
Hned u prvního domácího jarního utkání museli domácí řešit problémy se sestavou. Trenérovi Popelkovi se omluvily obě brankařky a s nimi i obránkyně Šíbalová. Žatečtí tak museli sáhnout po brankařce dorostenek Vojarové. Této situace chtěly využít hostující hráčky, které stále čekají na své první ligové body. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří si udržovali mírný náskok, ale hostující Náchod byl neustále na dostřel. Žatci chvíli trvalo, než se nově sestavená obrana sehrála a tak mnoho fanoušků překvapoval remízový stav 5:5 po 13ti odehraných minutách. Pomalu rodící se překvapení však žatecké hráčky rázně utly, když do konce utkání již neobdržely jedinou branku a v podstatě rozhodly o osudu utkání. V úvodu druhého poločasu se náchodské hráčky opět několikrát v řadě prosadily, ale na jejich přesné střely dokázaly domácí vždy zareagovat. Ve zbytku utkání na hřišti vládlo pouze jedno družstvo a v odpočinkovém tempu si Žatec připsal další dva body.

26. 4. 2009 TJ Sokol Tymákov 23:12 Šroubárna Žatec (12:5)
Sestava: br- Bobková, Broučková
obr- Havlová, Šíbalová, Vlčková
obr- L. Schneiderová, Pourová
út- Plecitá 1, Bilohuščinová 3, Wüstová 4
út- Týřová 1, Čítková 3
Rozhodčí Zdráhal
Družstvo Žatce zajíždělo na západ Čech s optimismem z vítězství v Modřanech a stoupající formy. Úvod utkání tomu i nasvědčoval, kdy se žatecké hráčky dostaly ihned do vedení, které navýšily na rozdíl dvou branek. Domácí však dokázali zkorigovat. Poté se oba týmy drželi na dostřel a navíc útočné řady také nepředváděli své nejlepší kousky. Bohužel tohoto impotentního chování útočníků se až do konce poločasu držel jen Žatec, který nebyl schopen vstřelit branku. Buď mu stála v cestě nepřesná střelba či nepřesná míčová technika. Tymákov, opět předvádějící svou bojovnou házenou, tak těchto patnácti minut využil k získání sedmibrankového, a rozhodujícího, náskoku v poločase. Nástup do druhého poločasu měly opět lepší žatecké hráčky, ale pouze první brankou, pak si opět útok vybral další oddych a do desáté minuty druhého poločasu opět neskóroval. Domácí tak měli skvělou možnost navyšovat svůj, již tak pohodlný, náskok, a čehož využil. Když Žatec vstřelil svoji druhou branku v této části hry, byl rozdíl ve skore již desetibrankový. Žatecké hráčky se pak v závěru snažily korigovat, ale to již domácí dali šanci nadějím z lavičky. Žatci tak druhý zápas jara hrubě nevyšel a mají tak před domácím dvoukolem (Krčín a Náchod) o čem přemýšlet.

19. 4. 2009 TJ Spartak Modřany 12:14 Šroubárna Žatec(7:12)
obr- Havlová, L. Schneiderová, Šíbalová, Vlčková
út- Plecitá 3, Týřová, Wüstová 10
út- Bilohuščinová 1, Čítková
Úvodní zápas jarní části první ligy národní házené sehrály Žatečanky s nepříjemným soupeřem z Modřan a ještě k tomu na jejich nevlídném asfaltovém hřišti. Domácí doma neradi odevzdávají body a s reprezentační brankařkou Duškovou si věřili, že i tentokrát body zůstanou v Modřanech. Žatecké házenkářky pod vedením nového trenéra Ing. Popelky byly však opačného názoru. V průběhu prvního poločasu si vytvořily pětibrankový náskok a to rozhodlo o konečném výsledku. Dokonce domácí hvězdu donutili střídat. V druhé polovině se jim přestalo střelecky dařit, ale domácí toho využili jen ke zkorigování konečného výsledku. Odveta se tak pro žatecké barvy povedla a oba mistrovské body tak po zásluze putují na sever Čech.

7. Monika Čítková 9 5 0,56

19. 10. 2008 Sokol Dobruška 29:16 Šroubárna Žatec (16:8)
obr- Pourová, L. Schneiderová, Havlová, Vlčková
út- Plecitá 6, Bilohuščinová 6, Wüstová 3
út- Čítková 1, Týřová
Ze strany hostujícího celku propadák. Oslabený celek sužovaný nevyřešenou otázkou trenéra se nedokázal zmobilizovat k lepšímu výkonu. Bylo jen otázkou, jak vysokým brankovým rozdílem odejde ze hřiště poražen.

18. 10. 2008 HK Hlinsko 23:21 Šroubárna Žatec (12:10)
út- Plecitá 8, Bilohuščinová 4, Wüstová 8
út- Čítková, Týřová 1
Rozhodčí Leugner
Posledním víkendovým dvojkolem ukončily žatecké národní házenkářky první polovinu ligové soutěže. V neúplné sestavě, kdy k dlouhodobě zraněné Samkové se přidaly Suková a Černá a v nedělním utkání pak i Havlová. Za bojovný výkon si Žatečanky určitě bod zasloužily. Domácí sice po většinu utkání vedli, ale dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno na 21 : 21. Žateckým však totálně nevyšly dva poslední útoky, domácí toho dokázali využít a strhnout vítězství na svoji stranu.

12. 10. 2008 SK Chomutov NH 22:20 Šroubárna Žatec (10:9)
út- Plecitá 1, Bilohuščinová 8, Wüstová 10
út- Čítková, Suková 1, Týřová
Rozhodčí Václavek
V devátém kole I. ligy národních házenkářek čekal Žatečanky velice těžký soupeř. Start na hřišti několikanásobného mistra ČR a suveréna letošní soutěže, který neztratil ani bod je skutečně do lehké role nestavěl. Hostující celek však podal výborný výkon a výsledek byl do posledních minut utkání otevřený. O vítězství domácích rozhodl úvod druhého poločasu, kdy Chomutov odskočil na rozdíl tří branek. Žatečanky se však nevzdaly, bojovaly, snažily se o vyrovnání a tak se domácí strachovaly o své vítězství do posledních vteřin zápasu.

5. 10. 2008 Šroubárna Žatec 25:22 TJ Sokol Rokytnice (16:14)
Sestava: br- Broučková, Čítková
út- Suková 2, Černá 1, Týřová
O mnoho lepší podívanou připravily celky Žatce a Rokytnice prokřehlým divákům oproti předchozímu utkání se Studénkou. Na hřišti to od samého začátku připomínalo střelecké manévry a obě obrany s brankařkami si v některých částech utkání připadaly zbytečné. Více z tohoto vývoje utkání měli domácí, které si v celém průběhu prvního poločasu udržovali několikabrankový náskok, který se snažili houževnatí hosté neustále zlikvidovat. Obě lavičky reagovaly i několikrát reagovaly na nedobrou hru obran, ale útočnice z obou stran jakoby na to nebraly ohled. Ve druhém poločase se již střelecké dostihy nekonaly, ale Žatec si neustále udržoval bezpečný gólový odstup od svého soupeře. I dobrou hrou v závěru si tak bezpečně došel pro již třetí vítězství v řadě a zařídil odpoutání se od spodku ligové tabulky.

4. 10. 2008 Šroubárna Žatec 19:14 SK Studénka (11:6)
obr- Pourová, L. Schneiderová, Havlová, Šíbalová
út- Plecitá 1, Bilohuščinová 6, Wüstová 7
út- Suková 2, Černá 3, Týřová
Rozhodčí Schmidt
Vstup do utkání dvou týmů z chvostu tabulky měl jednoznačně lepší Žatec, který s železnou pravidelností proměňoval své šance a nedovoloval svému soupeři se prosadit. Po deseti minutách hry tak na ukazateli viselo skore 6:0 ve prospěch domácích a utkání bylo prakticky rozhodnuto. To se také poprvé prosadily i útočnice ze serveru Moravu, které dvěma brankami snížily. To však bylo z jejich strany vše a Žatec zbytek utkání s přehledem kontroloval. Diváci si tak moc úrovně ani dramatičnosti hry neužili a sledovali velice ospalý zápas s jasným koncem pro domácí.

28. 9. 2008 Spoje Praha 17:19 Šroubárna Žatec (9:6)
obr- Samková, Pourová, Vlčková, Havlová
út- Plecitá 3, Bilohuščinová 8, Wüstová 5
út- Suková 1, Černá, Týřová 2
Lepší vstup do zápasu měly hostující hráčky, které si během několika útoků vytvořily tříbrankový náskok. Napomohla tomu i smůla domácích útočnic, které několikrát nastřelily pouze tyč. Bohužel Žatec nedokázal v průběhu prvního poločasu navázat na střeleckou mušku z úvodu a nechaly tak své soupeřky brankově dotáhnout. V polovině první části hry se pak role dokonce obrátily. Domácí hrály v pohodě a relativně s lehkostí proměňovaly své šance. Oproti tomu začali zvonit tyče žateckým útočnicím a tříbrankového vedení se ujaly domácí. Žatec se snažil kontrovat přeskupením útočných a obranných řad a i změnou brankařky. Kýženého výsledku však dosáhl až na začátku druhého poločasu, kdy na své soupeřky žatecké hráčky vlétly doslova jako uragán a během čtyř minut zlikvidovaly rozdíl ve skore. Pak si na delší čas oba útoky vybraly své slabší chvilky, kde bylo vidět až příliš technických chyb. Oba týmy se během tohoto hluchého období vystřídaly ve vedení, navrch však měly nakonec žatecké hráčky, které si pár minut před koncem vybojovaly rozhodující náskok. Domácí se snažily ještě rozdíl vymazat, ale Žatec si již vítězství vzít nenechal.

21. 9. 2008 Šroubárna Žatec 18:19 TJ Přeštice (8:9)
obr- Samková, Pourová, Vlčková, L. Schneiderová
út- Plecitá 4, Bilohuščinová 6, Wüstová 4
út- Suková 3, Černá 1, Čítková
Ženy se snažily před domácím publikem o reparát po hodně zkaženém utkání v Krčíně a k tomu jim měla i dopomoci nová trenérka Suková. Úvod utkání tomu i nasvědčoval a Žatec byl ve všech směrech lepší, než jeho soupeř a postupně si vybojoval několikabrankové vedení. Přeštice, které tentokráte vsadily na mládí, chtěly tomuto vývoji údělat přítrž a úspěšně. Od 20. minuty prvního poločasu jakoby si obě družstva vyměnila role a Přeštice začaly dotahovat. Zejména útočnice Živná byla při chuti a sázela jednu branku za druhou a domácí obraně dlouho trvalo, než na ni nalezla obranu. Žatec tak přišel o své vedení a do druhého poločasu nastupoval s jednobrankovým mankem. Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném scénáři jako z konce prvního. Za delší provaz neustále tahaly Přeštice a domácí tým se snažil rozdíl smazat. Největším kamenem úrazu pro domácí útočnice byla vystřídavší brankařka Kripnerová, která drtivou většinu střel Žatce kryla. Než tak žatecké střelkyně nalezly střelecký recept, byl rozdíl ve skore již o tři branky. Toto vedení si přeštický tým i přes závěrečný mohutný finiš domácích v pohodě uhájil a mohl se tak radovat z prvního vítězství v letošní sezoně.

14. 9. 2008 Sokol Krčín 35:22 Šroubárna Žatec (19:11)
út- Plecitá 3, Bilohuščinová 6, Wüstová 5
út- Suková 4, Černá 2, Čítková 2
V posledních utkáních dokázaly žatecké házenkářky z Krčína vozit body. Tentokrát se, ale domácí připravily k dokonalé odvetě. Žatecká brankářka i obrana zcela vypadly ze své role a co letělo na branku byl prakticky gól. A tak nebylo divu, že se zrodil rekordní, ostudný, výsledek.

13. 9. 2008 Sokol Náchod 18:28 Šroubárna Žatec (9:13)
út- Plecitá 5, Bilohuščinová 8, Wüstová 7
Rozhodčí Holý
Přesvědčivé vítězství Žatečanék se rodilo od prvních minut utkání, když přehrávaly celek domácích ve všech směrech. Tak lze říct, že největším protivníkem jim byl nepříjemný studený vítr a prach písčitého hřiště.

7. 9. 2008 Šroubárna Žatec 14:16 Sokol Tymákov (5:10)
obr- Samková, Pourová, Vlčková
obr- L. Schneiderová, Havlová
út- Plecitá 4, Týřová 2, Wüstová 4
út- Suková 4, Černá
Rozhodčí Lenfeld
Velice těžkou roli měli žatecké národní házenkářky v nedělním utkání. Chtěly napravit nepovedený zápas proti Modřanům, ale v cestě jim stál mistr ČR Sokol Tymákov. Úvod vyšel domácím excelentně, v páté minutě vedly 3:0. Zkušený celek hostí to však nerozhodilo. Přitvrdil v obraně, Žatečanky nemohly dát dlouhé minuty branku a poločas skončil jasným vedením hostí 5 : 10. V průběhu druhého poločasu nelze domácím upřít snahu a bojovnost, ale hostující celek i přes závěrečný zoufalý nápor domácích si vítězství uhlídal.

31. 8. 2008 Šroubárna Žatec 7:13 TJ Spartak Modřany (3:9)
út- Plecitá 2, Týřová, Wüstová 3
út- Suková 2, Černá
V úvodním kole nového ligového ročníku národní házené žen hostily Žatečanky nepříjemného soupeře z Modřan. Domácí útočnice při absenci Bilohuščinové nenašly recept na reprezentační brankářku Duškovou v brance hostujícího celku a to rozhodlo o konečném výsledku utkání.