ARCHIV VÝSLEDKŮ 2002/2003 - ženy a

8. 6. 2003 TJ Kokory 16:13 Šroubárna Žatec (11:5)
Sestava: br- Bobková obr- Němcová, Havlová, Pomejová
út- Pojmonová, Doskočilová, Bílohuščinová
Rozhodčí Holý7. 6. 2003 Sokol Rokytnice 14:20 Šroubárna Žatec (7:11)
Sestava: br- Bobková obr- Němcová, Havlová, Pomejová
út- Pojmonová, Doskočilová, Kollmanová, Bílohuščinová
Rozhodčí Holý1. 6. 2003 Šroubárna Žatec 19:8 SKNH Klášterec n. O. (9:5)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 2, Doskočilová 4, Kollmanová 3, Bílohuščinová 10
Rozhodčí Holý
Začátek domácím příliš nevyšel, zejména když nejméně tři branky v jejich síti byly příliš laciné. Naštěstí se brankářka Jarka Bobková rozchytala do vynikající formy za s přehledem hrající obranou, a když útočnice zlepšily pohyb, v závěru poločasu třemi góly získaly potřebný náskok. Ve druhé části ho ješte zvýšily a předvedly zdařilé a zakončované kombinace, zejména v podání kanonýrky Bilohuščínové, která dala deset branek, aby v tabulce předskočily své soupeřky. Před posledními dvěma zápasy venku jim chybí na bronz dva body.


25. 5. 2003 Šroubárna Žatec 26:16 TJ Jiskra Humpolec (13:7)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 9, Doskočilová 6, Kollmanová 4, Bílohuščinová 7
Rozhodčí Kugler
Že žatecké ženy umí kombinovat a střílet branky, dokázaly v neděli v utkání s Humpolcem. Z pěkných akcí s pohybem, změnou míst a častou střelbou padaly hezké branky. Domácí si tak připsaly teprve druhé vítězství v jarní části soutěže a mají tak cestu k vysněné bronzové příčce hodně zkomplikovanou.


24. 5. 2003 Šroubárna Žatec 11:12 Sokol Dobruška (4:5)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 7, Doskočilová, Kollmanová, Bilohuščinová 4
Rozhodčí Kugler
Smolný byl sobotní duel s Dobruškou, druhým celkem I. ligy. Prestože domácí obrana v něm obstála, v útoku se uplatnily střelecky jen Pojmonová se 7 a Bilohuščínová se 4 brankami, když v závěrečných minutách domácí tým nastřelil pětkrát tyč! A to na zkušené družstvo nestačilo.


18. 5. 2003 TJ Sokol Tymákov 16:13 Šroubárna Žatec (12:6)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 4, Doskočilová 1, Kollmanová 4, Bilohuščinová 4
Rozhodčí Sladký
Žateckým ženám se v 1. lize národní házené na jaře příliš nedaří. Přestože většinu času každého utkání hrají v pohodě, vždy mají krátkodobý výpadek, který se těžko dotahuje a připraví je o lepší výsledky. Tymákov, se kterým se o přední místa nepočítalo, hraje nečekane dobře. Už ve 12. minutě vedl 5:0, poločas vyhrál 12:6, což bylo nakonec rozhodující. Po přestávce došlo k obratu, žatecké ženy si vzpomněly, že dovedou hrát kombinačně i tvrdě vystřelit. Přestože druhý poločas skončil 3:7, nestačilo to už ani na bod.


11. 5. 2003 Šroubárna Žatec 7:9 SK Chomutov NH (3:3)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 1, Doskočilová 1, Kollmanová 3, Bilohuščinová 2
Rozhodčí Šimice
Očekávané severočeské derby v nejvyšší soutěži národní házené žen mezi domácím družstvem Šroubárny Žatec a mistrem ČR z SK Chomutov NH skončilo prohrou Žatce 7:9 po poločase 3:3. Jak už výsledek napovídá, v utkání soupeřek, které se dobře znají, dominovaly brankářky a obranné řady, které útočnicím nedarovaly příliš prostoru. Žatecký útok dobře kombinoval, ale branka hostů byla pro něj zakletá. Nejvíce v posledních deseti minutách, kdy branku Chomutova zachránila třikrát nastřelená tyč, což bylo pro výsledek rozhodující. Ligovému mistru přálo štěstí k zisku cenných bodů.


4. 5. 2003 SSK Vítkovice 12:18 Šroubárna Žatec (7:11)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 9, Doskočilová 3, Kollmanová 5, Bilohuščinová 1
Rozhodčí Kalaš
Hostující celek si uvědomoval, že nemůže dopustit ztrátu dalších mistrovských bodů a od samého počátku dal jasně najevo, kdo bude v utkání vládnout. Velmi dobře opět zachytala Bobková, pozorně zahrála obrana a útoku se dařilo, když střelecky úřadovala Pojmonová, protože zájem obrany byl opět zaměřen na Bilohuščínovou.


3. 5. 2003 SK Studénka 11:11 Šroubárna Žatec (6:6)
Sestava: br- Bobková, Stachová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 3, Doskočilová, Kollmanová 6, Bilohuščinová 2
Rozhodčí Bláha
Utkání se hrálo na mokrém terénu a také za velké zimy, což se projevovalo na zpracování míče a lepší kombinační hře. Domácí se plně věnovali své bývalé spoluhráčce, které chtěli všemožně znepříjemnit utkání. Zápas byl od samého počátku až do konce vyrovnaný. Začátky poločasů vždy patřily Žatci, závěry pak Studénce. Remíza bylo pro obě družstva zasloužená. Výborně zachytala Bobková, střelecky se prosadila Kollmanová.


27. 4. 2003 Šroubárna Žatec 12:14 HHK 1. ČLTK Praha (9:6)
Sestava: br- Bobková obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 4, Doskočilová 2, Kollmanová 2, Bilohuščinová 4
Rozhodčí Hajžman
Po nedávném vítězství Pražanek ve finále Českého poháru NH žen 2003 jim chtěly Žatečanky odvést prohru. Zdálo se, že se jim to podaří, neboť koncem první části vedly už 9:5. Dlouhé čekání na 10. gól je vyvedlo z rovnováhy zejména při tvrdé hře celku hostů. Zatímco domácí útočnice se s tím po přestávce trápily, "dopravačky" dokázaly nejen vyrovnat stav, ale získat vyrovnat dvoubrankové vedení které udržely do konce. Domácí ženy nepřesně kombinovaly, za posledních 35 minut vstřelily jen pouhé tři branky a odevzdaly soupeřkám lacino body, které jim budou patrně chybět v útoku na bronzové medaile.


20. 4. 2003 TJ Přeštice 23:22 Šroubárna Žatec (13:10)
Sestava: br- Bobková obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 4, Doskočilová 3, Kollmanová 4, Bilohuščinová 11
Rozhodčí Václavek
Začátek zápasu byl pro hostující celek šokující, protože již v prvních deseti minutách prohrával 1:5. Žatecké hráčky se jen těžko rozehrávaly a domácí tým byl lepší ve všech činnostech jak v obraně, tak v útoku. Druhý poločas a byl již velmi vyrovnaný a Žatec se zlepšil v obranné i útočné činnosti a několik minut před koncem byl stav jen o jeden gól ve prospěch domácích. V závěrečném náporu se však nepodařilo družstvu Žatce vstřelit vyrovnávající branku, i když by si jeden bod za svou bojovnost a snahu o zvrácení zasloužilo. Střelecky se opět prosadila Bilohuščínová.


Střelci - podzim 2002
mís jméno góly průměr
1. Zdeňka Bílohuščínová 82 7,45
2. Miluše Pojmonová 49 4,54
3. Pavlína Kollmanová 33 3,00
4. Andrea Doskočilová 13 1,18
5. Edita Bartoňová 5 0,4520. 10. 2002 Šroubárna Žatec 16:12 Sokol Kokory (8:5)
Sestava: br- Bobková, Šteincová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 4, Doskočilová, Kollmanová 3
út- Bilohuščinová 9, E. Bartoňová
Rozhodčí Kugler
V neděli za slunečného počasí si domácí hráčky vytvořily náskok tří branek, ale po nástupu do druhé půle nemohly chytit tempo a devět minut trvalo, než daly první gól. Během dvou minut se to povedlo třikrát a náskok pak vzrůstal až na rozdíl osmi branek. V závěru se zbytečným spěchem v žateckém útoku dostávaly soupeřky častěji k domácí brance, kde výborně zachytala Bobková, a upravily výsledek na přijatelnější rozdíl. Žatec má ztrátu bodu na Kokory a dostal se před 4. Klášterec.


19. 10. 2002 Šroubárna Žatec 20:8 Sokol Rokytnice (9:5)
Sestava: br- Bobková, Šteincová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 4, Doskočilová 3, Kollmanová 6
út- Bilohuščinová 5, E. Bartoňová 2
Rozhodčí Kugler
Sobotní utkání dosud 5. Žatce s předposlední Rokytnicí bylo více soubojem se značným chladem a deštem. Domácí celek vyhrál rozdílem třídy, kdy soupeř neměl nejmenší šanci. Domácí celek tak rázně vykročil směrem k vyšším příčkám v tabulce.


13. 10. 2002 SKNH Klášterec n. O. 20:16 Šroubárna Žatec (7:5)
Sestava: br- Bobková, Šteincová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 9, Doskočilová 1, Kollmanová 4
út- Bilohuščinová 2, E. Bartoňová
Rozhodčí Baumruk
Domácí celek si po návratu do nejvyšší soutěže vede na podzim výborně. Před utkáním byl na 5. místě o pouhý bod za Žatcem a svoji formu potvrdil na hřišti. Přestože domácí ženy prohrávaly brzy 0:2, vzápětí se jim podařilo vyrovnat a získat tříbrankové vedení. Přes veškerou snahu se družstvu hostů nepodařilo stáhnout rozdíl na případnou remízu a domácí celek zaslouženě vyhrál.


6. 10. 2002 Jiskra Humpolec 7:11 Šroubárna Žatec (3:5)
Sestava: br- Bobková, Šteincová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 2, Doskočilová, Kollmanová 3
út- Bilohuščinová 5, E. Bartoňová 1
Rozhodčí Bláha
Hostující celek byl proti poslednímu týmu favoritem, ale vítězství se rodilo velmi težce, neboť se trochu projevila nervozita po porážce v Dobrušce. Chladné a deštivé počasí vadilo žateckému celku, který hraje technickou a kombinační házenou a zde se míč velmi težko zpracovával. V rozhodujících momentech podržela kolektiv svým výkonem brankářka Bobková a tak závěr utkání byl pak již v režii Žatce. V obou utkáních se opět střelecky prosadila Bilohuščinová.


5. 10. 2002 Sokol Dobruška 14:12 Šroubárna Žatec (9:6)
Sestava: br- Bobková, Šteincová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 2, Doskočilová, Kollmanová 1
út- Bilohuščinová 9, E. Bartoňová
Rozhodčí Šplíchal
Před utkáním měl druhý Žatec i 3. Dobruška stejný počet bodů. Ve vzájemných utkáních často rozhoduje domácí prostředí. Začátek byl velmi vyrovnaný, teprve až v závěru poločasu si domácí tým vytvořil tříbrankový náskok. Rozhodující bylo, že družstvo hostu čtyřikrát nastřelilo tyče a břevna. V druhé části hry Žatec dotahoval a v posledních 10 minutách se podařilo snížit až na rozdíl jediné branky. Žatecké útočnice si vytvořily, ale neproměnily dvě vyložené brankové príležitosti a v poslední minutě pak domácí zvýšily na 14:12. Za bojovný a obětavý výkon si družstvo Žatce zasloužilo získat alespoň jeden bod. Ale i tentokrát bylo více štěstí na straně domácích.


29. 9. 2002 Šroubárna Žatec 15:10 Sokol Tymákov (9:7)
Sestava: br- Bobková, Šteincová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
foto út- Pojmonová 3, Doskočilová 1, Kollmanová 3
út- Bilohuščinová 8, E. Bartoňová
Rozhodčí Šimice
Vítězství žen Šroubárny Žatec v nejvyšší soutěži národní házené nad Tymákovem rozhodne nebylo tak snadné, jak domácí příznivci očekávali. V brance Žatce se poprvé objevila posila Šteincová, hostující z Litvínova. Nahradila zraněnou jedničku Vernerovou, která se zraněným kolenem po zákroku domácí útočnice mistra ČR před týdnem zůstala v chomutovské nemocnici. V pohodě nehrála ani domácí obrana, která umožnila hostům více trestných hodů, než bývá obvyklé. V tradiční kombinaci nebyl ani útok, zejména když se sebezapřením nastoupila nastydlá rozehrávačka Pavla Kollmannová. Přesto vstřelila tři branky stejně jako Pojmonová, jednu dala Doskočilová a tradicních osm Zdenka Bilohuščinová. V závěru měla několik skvělých zákroku v domácí brance střídající Bobková, která nedostala ani gól. Žatec si tak drží skvělé druhé místo před dalšími dvěma zápasy venku - v Humpolci a Dobrušce.


22. 9. 2002 SK Chomutov NH 20:19 Šroubárna Žatec (13:10)
Sestava: br- Vernerová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 2, Doskočilová 2, Kollmanová 2
út- Bilohuščinová 13, E. Bartoňová
Rozhodčí Holý
Hosté přijeli do Chomutova s vůlí bojovat o prvenství v podzimní cásti, protože měli stejný počet bodů ze čtyř kol. Očekával se vyrovnaný zápas a diváci se mohli těšit na výborný sport.
Domácí kolektiv měl velmi dobrý nástup a v průběhu prvního poločasu vedl až o pět branek. Žatec však bojoval a v druhé části hry byl dokonce lepším týmem v obraně i v útoku. Podařilo se dokonce vyrovnat a vést o dvě branky. Družstvo bojovalo o každý míč a v této fázi domácí přehrávalo díky střelecké mušce Bilohuščinové. Deset minut před koncem ale došlo ke zvratu, když se zranila brankářka Vernerová po srážce mimo brankovište s útočnicí Benešovou. Předběžná diagnóza je, že se již do konce sezóny neobjeví na hřišti. Protože Žatec neměl náhradní brankářku, musela do branky obránkyně Pomejová. Domácí vycítily šanci a podařilo se jim vyrovnat. Pak však se se plných pět minut jen snažily držet míc, aniž by si vystřelily na branku, nebo se o to pokusily. Rozhodčí Holý však tento přestupek proti pravidlům netrestal, a tak se stalo, že domácí vstřelily vítěznou branku v posledních vteřinách zápasu, který byl vzápětí ukončen. Pro žatecké ženy to znamenalo smutek a pocit křivdy, že o výsledku nerozhodly hráčky, ale někdo jiný. Přesto za předvedenou hru a bojovnost si zaslouží plné absolutorium.
"Zápas to byl vyrovnaný, to se čekalo. V Chomutově se těžko vyhrává, škoda, že se nám zranila brankářka, v závěru to bylo znát. Konec ovlivnil rozhodčí, nechal domácí zdržovat, hrát bez střelby, navíc já jsem měl na stopkách, že rozhodující gól padl patnáct vteřin po uplynutí hrací doby," kritizoval trenér Žatce Václav Tajbl.
Spokojený s výsledkem i výkonem byl domácí trenér Václav Vavřík: "V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Vypracovali jsme si i slibný náskok, ale ve druhé puli naše chvilková nekoncentrovanost dovolila soupeři stav otocit. Zlomovým okamžikem bylo, že jsme opět šli do vedení a vzápětí hosté museli střídat brankářku. To je rozhodilo a my už jsme si konec nenechali utéct."
Nejlepší střelkyne domácích Radka Češková řekla, že Žatec byl v dosavadním průběhu sezony nejtěžším souperem Chomutova: "Předchozí týmy byly slabší, navíc utkání s Žatcem jsou derby se vším všudy. Byl to pohledný zápas, k nám se v závěru přiklonilo štěstí."


15. 9. 2002 Šroubárna Žatec 19:8 SSK Vítkovice (8:5)
Sestava: br- Vernerová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 9, Doskočilová 1, Kollmanová 1
út- Bilohuščinová 6, E. Bartoňová 2
Rozhodčí Hajžman
Ve vynikajících výkonech pokračovaly domácí hráčky i v nedělním utkání proti SSK Vítkovicím. Hned po začátku utkání se ujaly vedení, které již do konce utkání jen zvyšovaly. Zvláště ve druhém poločase vypadaly hostující hráčky odevzdaným dojmem, kdy proti žateckému neměly nejmenší šanci a zápas se tak dohrával v exhibičním duchu. Již tradičně se střelecky nejvíce prosadily Bilohuščínová s Pojmonovou. Žatec je tak stále bez ztráty bodu a může se těšit na souboj o první místo, také s ještě neporaženým mistrovským Chomutovem na jeho horké půdě.


14. 9. 2002 Šroubárna Žatec 19:13 SK Studénka (9:6)
Sestava: br- Vernerová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
foto út- Pojmonová 7, Doskočilová 1, Kollmanová 2
út- Bilohuščinová 9, E. Bartoňová
Rozhodčí Hajžman
Proti svým bývalým spoluhráčkám nastoupila ve svém třetím utkání za Žatec v první lize Zdeňka Bilohuščínová a zatížila jejich konto hned devíti brankami. Jejím příchodem se zrychlily útočné kombinace a těžiště střelby už nespočívá na jediné hráčce, která byla vždy středem pozornosti. Spolu s Pojmonovou se tak zasloužili nejvíce o již třetí vítězství v řadě. Vzhledem k obtížnosti soupeřů jde o obdivuhodný kousek. Žateckým hráčkám se podařilo hned v úvodu sezony porazit z loňské sezony druhé Přeštice, pátou DP/Praha 4 a dnes třetí SK Studénku. Což je určitě příslibem do dalších utkání.


8. 9. 2002 DP Praha 18:23 Šroubárna Žatec (8:11)
Sestava: br- Vernerová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 6, Doskočilová 4, Kollmanová 5
út- Bilohuščinová 8, E. Bartoňová
Rozhodčí Bláha
První liga národní házené žen pokračovala o víkendu 2. kolem, v němž družstvo Dopravních podniků Praha podlehlo Šroubárně Žatec 18:23.
V zápasech těchto soupeřů vždy rozhodovala momentální forma. Nikdy rovněž nepadalo tolik branek, protože obrany dokázaly narušovat kombinační hru a nedovolily útočnicím přípravu na dobrou střelbu. Domácí celek měl velmi rychlé útočnice a hrál pravidelně na dva útoky. Žatecká obrana zahrála velmi dobře i přes velký počet obdržených branek. Domácí obrana hrála velmi tvrdě, ale přesto si nedokázala poradit s dobrou kombinací žateckých útočnic.
Ve druhém poločase podala velmi dobrý výkon brankářka Vernerová, která svůj tým podržela v rozhodujících okamžicích největšího náporu domácích. Předností útoku Žatce byla vedle dobré kombinace i střelba, která se rozdělila na čtyři útočnice, takže obrana nemohla hrát na některou osobní obranu, protože byla nahrazena střelecky hned další. Trenér Tajbl mohl být s výkonem celého kolektivu spokojen, neboť jeho družstvo má po dvou kolech plný počet bodů.


1. 9. 2002 Šroubárna Žatec 12:10 TJ Přeštice (9:5)
Sestava: br- Vernerová, Kuldová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, P.Hornová
út- Pojmonová 1, Doskočilová, Kollmanová 3
út- Bilohuščinová 8, E. Bartoňová
Rozhodčí Kugler
Žatec měl na začátku sezony problémy na místě brankářky. Nedávno oznámila brankářka kateřina Hornová, že odjíždí na jeden rok působit do Anglie. Protože je Jaroslava Bobková dlouhodobě zraněna, byla otázka, kdo bude dělat dvojku Václavě Vernerové. Nakonec trenérům vztrhla trn z paty Iveta Kuldová, která se vrátila do nejvzýšší soutěže po třech letech. Naopak posilou je útočnice Zdeňka Bilohuščinová, hostující z Litvínova, když dříve hrála v týmu exmistra ČR ze Studénky. Svým výkonem překvapila nejen domácí příznivce, ale především hostující celek a má největší zásluhu na zisku cenných bodů Žatce.
Za vytrvalého deště, ovlivňujícího zpracování míče i kombinace, podaly obranné řady s brankařkou velmi dobrý výkon a nedovolily soupeřkám vstřelit více branek, než je loňský průměr na zápas. V útoku si dobře rozuměla Bilohuščinová s Andreu Doskočilovou, a když se obrana Přeštic věnovala proslulé střelkyni Pojmonové, roli převzala žatecká posila a nastřílela 8 branek.
Zápas byl rozhodnut rychlým nástupem domácích hráček, které vedly již 4:0 a náskok udržely do přestávky. Ve druhé části Přeštice jen snížily na rozdíl dvou branek. Trenér Přeštic, který je zároveň i trenérem reprezentačního družstva žen Čech, bude asi muset poopravit svůj názor o nominaci některých hráček Žatce do výběru Čech pro mezizemská utkání.[zpět]