ARCHIV VÝSLEDKŮ 2000/2001 - ženy a

3. 6. 2001 Sokol Kokory 14:18 Šroubárna Žatec (8:10)
Sestava: br- Hornová, Bobková obr- Němcová, Havlová, Pomejová, Lorencová
út- Plecitá 11, Doskočilová 3, Kollmanová 3, Bartoňová 1
Ani nedělní utkání nebylo snadné. Domácí celek rovněž produkuje tvrdou hru i v útoku, o kterém se dá říci, že má lepší střelkyně než v Dobrušce. I když žatecká obrana podala opět výborný výkon, domácí útok dobře kombinoval a střílel. Žatec měl však připraveno střelecké eso v podobě Miluše Plecité, která po kvalitní podpoře spoluhráček vstřelila 11 branek a tak prakticky rozhodla o vítězství.

2. 6. 2001 Sokol Dobruška 9:10 Šroubárna Žatec (4:3)
út- Plecitá 5, Doskočilová 2, Kolmanová 2, Bartoňová 1
V sobotu nečekal žatecká děvčata žádný lehký soupeř, neboť se prosazuje tvrdou hrou obrany až na samoumez pravidel. Utkání se hrálo i za špatného počasí s deštivými přeháňkami, což nevyhovovalo žateckým v kombinační hře. Přestože výborný výkon podala obrana v čele s brankářkou, domácí družstvo po většinu zápasu vedlo. Rozhodla pak větší bojovnost hostujícího týmu, který v dramatickém závěru dokázal otočit výsledek.

27. 5. 2001 Šroubárna Žatec 21:9 Sokol Tymákov
út- Plecitá 8, Kollmanová 3, Doskočilová 3, Bartoňová 7
Již od začátku utkání bylo jasně vidět kdo je na hřišti pánem. Hostující celek se nedokázal prosadit proti dobře hrající žatecké obraně, kterou ještě podporoval úspěšnou střelbou žatecký útok. Zrodilo se tak nejvyšší vítězství žateckéh družstva v tomto ročníku a Žatci se tak podařilo vrátit i s úroky prohru z podzimní části na půdě soupeře.

20. 5. 2001 Šroubárna Žatec 14:14 HK Hlinsko (8:8)
Sestava: K. Hornová, Bobková obr- Němcová, Havlová, Pomejová, Lorencová
út- Plecitá 6, Kollmanová 3, Doskočilová 2, Bartoňová 3
Obavy žateckého celku před zápasem se naplnily na sto procent. Hráčky věděly, že Hlinsko hraje agresivně, v obraně velmi tvrdě až na nejzazší mez. To žateckým hráčkám nevyhovuje, ale přesto si vedly v utkání dobře a vedly po celý zápas. Nikdy ale více, než o jednu branku. Soupeřky vyrovnaly až v závěru a pak držely míč, aby získaly cenný bod.

19. 5. 2001 Šroubárna Žatec 12:11 Jiskra Humpolec (5:6)
Sestava: br- K. Hornová obr- Němcová, Havlová, Pomejová, Lorencová
út- Plecitá 7, Doskočilová 3, Bartoňová 1, Kollmanová 1
Druhý celek současné tabulky se představil v Žatci v nejlepším světle a obě družstva předváděla dobrou hru, postavenou na kvalitní míčové technice, kombinační hře a bojovnosti. V prvním ppoločse byly lepší ženy Humpolce. U domácího celku je nutno pochválit brankářku K. Hornovou a obranné řady v čele s Havlovou a Němcovou. Útočná čtveřice hrála velmi dobře a střelecky se opět prosadila Plecitá. Žateckým hráčkám vyhovuje právě technická hra soupeřek, což se projevilo i v tomto zápase.

13. 5. 2001 SK Chomutov NH 18:15 Šroubárna Žatec (11:7)
Sestava: br- Hornová, Bobková obr-Němcová, Havlová, Pomejová, Lorencová
út- Plecitá 9, Doskočilová 4, Kollmanová 2, Bartoňová
V severočeském derby viděli diváci vyrovnaný zápas, ve kterém útoky předčily obranné řady. Hostující Žatec se dokonce ujal vedení 2:0, o které však přišel v závěru prvního poločasu, kdy domácí tým zpřesnil hru a střelecky se prosadil. Po přestávce se vylepšila i střelba Žatce, především zásluhou Miluše Plecité, a Šroubárna druhou část vyhrála. Stačilo to ale jen na zkorigování výsledku. Po boji do poslední minuty nakonec mistr ČR udržel na domácím hřišti oba body.

29. 4. 2001 Šroubárna Žatec 8:6 TJ Přeštice (4:3)
Sestava: br - Hornová, Bobková obr - Němcová, Havlová, Pomejová, Lorencová
út - Plecitá 4, Bartoňová 2, Doskočilová 1, Kolmanová 1
Domácí celek usiloval o vítězství, aby potvrdil svou formu z utkání na severní Moravě a udržel kontakt s předními celky nejvyšší soutěže. Zápas měl velmi dobrou úroveň a po dobrém začátku Žatce se ke slovu dostal i hostující tým. Na konci poločasu nejprve snížil a ve druhé části dokonce vedl 6:5. Domácí družstvo však bojovalo až do konce utkání a zasloužení zvítězilo.

22. 4. 2001 SK Studénka 9:10 Šroubárna Žatec (4:6)
Sestava: br - Hornová obr - Němcová, Havlová, Pomejová
út - Plecitá 5, Bartoňová 2, Doskočilová 2, Kolmanová 1
Domácí vicemistr ligy byl vysokým favoritem. Brzy však prohrával dvoubrankovým rozdílem, který chtěly žatecké ženy udržet do konce. Při výborné hře obrany a bojovnosti celého družstva na sebe převzala v neděli roli střelce Plecitá a senzační výsledek byl na světě. Celé družstvo si zaslouží uznání za nasazení, předvedený výkon a vůli po vítězství. Zejména když obě utkání odehrála obrana bez možnosti střídání a pro útok byla navíc jen jedna hráčka.

21. 4. 2001 SK Vítkovice 4:9 Šroubárna Žatec (1:2)
út - Plecitá 1, Bartoňová 1, Doskočilová 1, Kollmanová 6
Za stálého deště se zrodil kuriozní výsledek prvního poločasu s pouhými třemi góly. Před bezchybně chytající Hornovou v obraně dominovaly Havlová s Němcovou. Ve druhé poločase se rozehrál také žatecký útok a při střeleckém dnu Kollmanové bylo rozhodnuto o cenných bodech.

14. 4. 2001 Šroubárna Žatec 7:12 SK Praha 4 (2:6)
Sestava: br- Hornová, Bobková obr- Němcová, Havlová, Kubešová, Pomejová
út- Bartoňová 6, Plecitá 1, Kollmanová, Doskočilová
Ve 2. kole jarní části I. ligy žen se nedokázal domácí celek prosadit střelecky proti dobře hrající obraně. V zápase těchto týmů nikdy mnoho branek nepadá, ale v tomto zápase útočnou a především střeleckou aktivitu žateckého družstva zmrazilo počasí. Dokázala se prosadit Edita Bartoňová, autorka šesti branek, ostatní útočnice si v tomto zápase ani "neškrtly".

8. 4. 2001 Šroubárna Žatec 12:5 SK NH Klášterec n. O. (6:3)
Sestava: br- Hornová obr- Němcová, Havlová, Kubešová, Pomejová
út - Plecitá ml. (5), Doskočilová (2), Bartoňová (4), Kollmanová (1)
Odvetná část nejvyšší soutěže ČR začala dnes odpoledne.Družstvo Šroubárny Žatec v severočeském derby porazilo za vytrvalého drobného deště soupeřky z Klášterce 12:5 po poločase 6:3. V utkání s tímto soupeřem moc branek nepadá, když na podzim u něj Žatec vyhrál 10:5. Do odvety domácí celek vstoupil, po zdravotních potížích některých hráček v závěru přípravy, zž téměř v kompletním složení až na Samkovou, která se souběženě věnuje atletice. V utkání podala výborný výkon domácí obrana a za daných přírodních podmínek se docela dařilo útoku při zakončování. Tradičně nejvíce branek nastřílela Plecitá 5. Rozhodčí Baumruk v průbwhu druhého poločasu napomínal temperamentní lavičku hostů. Utkání sledovalo 80 zmoklých, ale spokojených diváků.

15. 10. 2000 Šroubárna Žatec 19:19 TJ Kokory (8:8)
Sestava: br - Hornová obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Pomejová, Samková
út - Plecitá ml.(10), Doskočilová(2), Kollmanová(5), Bartoňová(2), Jurkovičová
V posledním utkání podzimní sezóny viděli diváci velmi dobrou házenou od obou celků. V první části hostující ženy dotahovaly až dvoubrankový náskok. Naopak po změně stran to byly domácí hráčky, jež musely srovnat manko. Drama vyřešila v posledních minutách Miluše Plecitá, která z trestného hodu vyrovnala a potvrdila tak pěkné 6. místo svého celku v polovině soutěže.

14. 10. 2000 Šroubárna Žatec 11:10 Sokol Dobruška (8:3)
út - Plecitá ml.(4), Doskočilová, Kollmanová(2), Bartoňová(3)
Tvrdě hrající Dobruška byla sousedem domácího celku v tabulce, a tak byl pekvapením průběh prvního poločasu. Žatecké útočnice se totiž prosazovaly kombinačně i střelecky a vytvořily si slibný náskok. Na začátku druhého dějství vedly už 11:3, jenže pak hostující brankářka "zavřela" svou svatyni a domácí, jež navíc prostřídaly ofenzivní sestavu, už se neprosadily. Ženy Dobrušky naopak vytrvale snižovaly. Naštěstí pro domácí vstřelily desátý gól těsně před koncem a výhra zůstala doma.

7. 10. 2000 TJ Sokol Tymákov 13:9 Šroubárna Žatec (8:6)
Sestava: br - Hornová, Pomejová obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Samková
út - Plecitá ml.(7), Doskočilová, Kollmanová(1), Bartoňová(1), Jurkovičová
Mokrá antuka byla pro nováčka soutěže osmým hráčem, když brankářce Hornové trvalo celý první poločas trvalo než se vyrovnala s tímto handycapem. V poločase ještě držely žatecké ženy výsledek jen o dva góly, poté však přišel výpadek útoku, který se přestával prosazovat a domácí tak dovedli do konce toto překvapivé vítězství.

1. 10. 2000 HK Hlinsko 11:13 Šroubárna Žatec (8:7)
Sestava: br - Hornová obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Pomejová
út - Plecitá ml.(9), Doskočilová(2), Kollmanová(2), Bartoňová
Nedělní zápas začal hostující celek ještě pod vlivem prohry v Humpolci rozpačitě. Přesto celé družstvo bojovalo o každý míč a byla vidět snaha o zisk dvou bodů, které by odpovídaly momentální formě celku. Domácí ještě vyhrály poločas, ale ve druhé části hry se zlepšila hra hostujícího útoku, který musel hrát proti tvrdé obraně s častými nečistými zákroky. Dobrá kombinace a hlavně střelba Miluše Plecité ml, která vstřelila devět branek, rozhodla o tom, že vítězství a dva body nakonec putovaly do Žatce.

30. 9. 2000 Jiskra Humpolec 12:11 Šroubárna Žatec (5:6)
Sestava: br - Hornová, Pomejová obr - Němcová, Havlová, Kubešová
út - Plecitá ml.(5), Doskočilová(2), Kollmanová(3), Bartoňová (1)
Žatecké ženy si v utkání v Humpolci až do samého dna musely vypít pohár hořkosti, když jim rozhodčí neuznal tři branky. Domácí ženy Humpolce měly raketový nástup a vedly 5:0. Pak došlo ke zvratu, když hostující celek nasadil svou nejlepší zbraň - bojovnost, a do konce poločasu zlepšenou hrou obrany v čele s brankářkou Kateřinou Hornovou už ani jednou neinkasoval. Naopak díky dobré kombinační hře dosáhl série šesti vstřelených branek. Také ve druhém poločase patřil úvod Žatci, který zvýšil až na 9:5. Pak se ale neuvěřitelně vložil do hry rozhodčí Kugler, jenž v krátkém úseku neuznal tři góly hostům, nařídil tři trestné hody za fauly na brankovišti a z utkání se stalo drama. Aby toho na Žatec nebylo málo, zranila se čtyři minuty před koncem výborně chytající Hornová a musela ji nahradit obránkyně. Tím získaly domácí rozhodující branku, jež rozhodla o zisku dvou bodů. Za svůj výkon si však žatecké ženy minimálně bod zasloužily.

24. 9. 2000 Šroubárna Žatec 10:17 SK Chomutov (3:9)
Sestava: br - Hornová obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Samková
út - Plecitá ml.(6), Doskočilová(2), Kollmanová(2), Bartoňová, Jurčovičová
V utkání I. ligy hostily domácí ženy mistra republiky, který patří opět mezi nejvážnější kandidáty na titul i v této sezoně. Přijel do Žatce v nejsilnější sestavě s bývalou zdejší brankářkou Zavadilovou a nejlepšími házenkářkami loňského roku Radkou Botlovou a Jaroslavou Proškovou. Zavadilová byla také až do svého vystřídání největší překážkou pro domácí útočnice. Zápas měl celkově velmi dobrou úroveň a žateckým děvčatům patří dík za bojovnost a snahu podat proti favoritovi co nejlepší výkon.

17. 9. 2000 Přeštice 16:15 Šroubárna Žatec (9:7)
út - Plecitá ml.(5), Doskočilová, Kollmanová(3), Bartoňová (7)
Prvoligové národní házenkářky nastoupily na půdě favorita bez Ivy Samkové, která startovala na atletických závodech coby oštěpařka. Zápas byl velmi vyrovnaný a ještě dvě minuty před koncem poločasu byl stav 6:6. Pak však hostující celek nedodržel pokyny trenéra a chybami při ztrátě míče dovolil domácím vyhrát poločas 9:7. V průběhu druhého poločasu vedly Přeštice dvakrát rozdílem čtyř branek, Žatec vždy dotáhl na rozdíl jediné, a tak také záaps skončil. Za bojovný výkon by si žatecké hráčky zasloužily alespoň bod. Výborný výkon podaly mladé hráčky - brankářka Kateřina Hornová a útočnice Edita Bartoňová, jíž se dařilo z trestných hodů trestat fauly domácí obrany.

10. 9. 2000 Šroubárna Žatec 14:21 SK Studénka (6:9)
Sestava: br - Hornová, Bobková obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Pomejová
út - Plecitá ml.(9), Doskočilová(1), Kollmanová(2), Bartoňová (2)
Loňský vicemistr SK Studénka nechce nic ponechat náhodě a hodlá svést boj o titul mistra s Chomutovem hned od začátku. V Žatci se v neděli představil v nejlepším světle s vyrovnanými útočnýmá i obrannými řadami a přes veškerou snahu domácích nepřipustil žádnou diskusi o tom, kdo získá body. Domácí družstvo bojovalo o každý míč, ale nestačilo to, zvláště když mu utekl začátek - prohrávalo 1:6, pak se "chytla" brankářka Hornová, zlepšila se hra obrany a efektivita koncovky, výsledkem však bylo jen mírné snížení náskoku hostů. Po přestávce pak Vítkovice kontrolovaly průběh a v závěru zvyšovaly svůj náskok. Kdo se z domácího celku dokázal prosadit, byla útočnice Miluše Plecitá, autorka devíti branek. Každopádně viděli diváci dobrou házenou.

9. 9. 2000 Šroubárna Žatec 14:5 SSK Vítkovice (7:4)
Sestava: br - Hornová, Samková obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Pomejová
út - Plecitá ml.(6), Doskočilová(2), Kollmanová(4), Bartoňová (2)
V sobotním utkání byl domácí celek mírným favoritem, a to mu pravděpodobně svazovalo ruce, takže ze začátku hrál nervózně. Hráčky hostů vedly 4:2, ale pak začala hrát domácí obrana agresivněji, přidal se útok a poločas skončil domácím vítězstvím o tři branky. Ve druhé části excelovaly domácí obranné řady v čele s brankářkou Hornovou a výsledkem byl jediný inkasovaný gól. Útok velmi dobře kombinoval, prim hrály Kollmanová a Edita Bartoňová. Protože i další dvě útočnice podaly velmi dobrý výkon, přineslo to zisk dalších dvou bodů a vysoké vítězství. Domácí útočnice navíc mnohokrát nastřelily brankovou konstrukci.

3. 9. 2000 SK Praha 4 9:11 Šroubárna Žatec (5:3)
Sestava: br - Hornová obr - Němcová, Havlová, Kubešová, Samková, Pomejová
út - Plecitá ml.(4), Doskočilová(1), Kollmanová(4), Bartoňová (3)
Žatecké ženy hrály také ve druhém kole I. ligy na horké půdě soupeře, tentokrát v Praze 4, která jim v loňské sezoně sebrala všechny čtyři body a v konečné tabulce je o skore předstihla.
Utkání bylo velmi vyrovnané a do poslední minuty nebylo jasené, kdo získá body. Hostující celek vynikal bojovností a vynikající výkon podala zvláště obrana. Trenéři po prohraném poločase naordinovali boj o každý míč a hlavně kolektivní pojetí ve všech řadách. To se po změně stran projevilo, když Žatec nejen vyrovnal, ale i získal potřebný náskok. Ten pak zkušeně udržel do poslední minuty. Odveta za loňskou sezonu se tak podařila stoprocentně.

27. 8. 2000 SK NH Klášterec n. O. 8:12 Šroubárna Žatec (3:7)
út - Plecitá (8), Doskočilová (2), Kollmanová (1), Bartoňová (1)

Úvodní kolo nejvyšší soutěže národních házenkářek, I. ligy, se hostujícímu celku Šroubárny Žatec v severočeském derby povedl. Začátek zápasu sice patřil domácím, ale později se hra vyrovnala. Hostující hráčky se zlepšily v obranné i útočné fázi, získaly potřebný náskok a ten udržovaly po celou druhou část hry. Střelecky disponovaná Miluše Plecitá rozhodla utkání svými osmi brankami.