28. ročník ČP - finále ženy

V Městské hale v Chomutově se o víkendu uskutečnil Český pohár 2002 mužů a žen, ve kterém hrají vždy čtyři celky. Ve finále 28. ročníku žen se představila tři družstva z loňského finále - SK Chomutov NH, Jiskra Humpolec a Šroubárna Žatec. Čtvrtým účastníkem byl nově utvořený celek žen z klubů SK Praha 4 a Dopravních podniků Praha, který hraje nyní pod názvem DP Praha 4. Žatecké ženy obhajovaly bronzové medaile.
Vítězem ve finále mužů se stalo překvapivě družstvo TJ Draken Brno. V rámci turnaje došlo rovněž k vyhlášení Nejúspěšnějších házenkářů za rok 2001. Páté prvenství v této soutěži získala popáté domácí útočnice mistryně národní házené Radka Češková, u mužů to byl plzeňský Ladislav Beneda.

SK Chomutov - Žatec 15:14 (9:3)

Domácí ženy, loňské vítězky ČP a vedoucí celek 1. ligy, nastupovaly jako vysoký favorit. Do utkání vstoupily razantním způsobem, což se projevilo i na skóre prvního poločasu, který vyhrály 9:3. Žatecká obrana nevěděla, kam dříve skočit při dobrých kombinacích chomutovských útočnic. V druhé části se však karta obrátila, hra obrany Žatce se zpřesnila (obrana nestíhala dál, akorát útoku Chomutova odešla střelba)i zásluhou útoku, který se začal prosazovat také střelecky (vyhrál druhý poločas 11:6!). Pro Chomutov se začal zápas dramatizovat a do poslední minuty nebylo jasné, kdo zvítězí. Je vidět, že žatecká děvčata dovedou na mistra ČR zahrát, byť prohrála rozdílem jediné branky. Žatecké góly daly Doskočilová a Plecitá po 6 a Kollmannová 2.

Žatec - Humpolec 16:15 (9:9)

Druhé utkání bylo vyrovnané od první až do poslední minuty, protože se celky střídaly ve vedení. Proti prvnímu zápasu se střelecky prosadila Bartoňová a obrana Humpolce nevěděla, kterou útočnici má bránit osobně. Bojovnost (jaká bojovnost? já tam teda žádnou neviděl, větší vůle po vítězství byla rozhodně vidět na soupeři!!!!) všech hráček přinesla pak ovoce v podobě vítězství a odveta za loňský rok se podařila. Branky vstřelily Bartoňová 6, Plecitá 5, Doskočilová 3 a Kollmannová 2.

DP Praha 4 - Žatec 20:16 (13:10)

Nově utvořené družstvo z Prahy a bylo překvapením, když porazilo Humpolec i Žatec. Od samého začátku zápasu vedlo a Žatec jen dotahoval. Tak jako v zápasech I. ligy jednou Žatec vyhraje v Praze a naopak. Ani jeden celek není v těchto utkáních favoritem. Branky daly Plecitá 6, Bartoňová 5, Doskočilová 3 a Kollmannová 2.

Výkon celého kolektivu je možno hodnotit velmi dobře a je příslibem pro jarní boje v nejvyšší soutěži. (Tak tuhle větu nechápu už vůbec, asi sem byl na jinym turnaji)

Sestava Žatce byla téměř stejná jako při loňském finále: Kateřina Hornová, Václava Vernerová - Helena Němcová, Štěpánka Havlová, Mirka Pomejová, Pavlína Hornová - Andrea Doskočilová, Edita Bartoňová, Pavlína Kollmannová a Miluše Plecitá. Trenéři Václav Tajbl a Jindřich Samek, vedoucí Jaroslav Kollmann.

(ne vždy co se napíše může být úplná pravda...)