ČESKÝ POHÁR - ženy

Čtvrtfinále v hale ZČU v Plzni - 26.1.2019

výsledek soupeř
8:5 (3:2) TJ Přeštice B
9:18(6:8) TJ Sokol Tymákov
10:12(4:7) TJ Sokol Blovice
7:9(3:3) TJ Sokol Ejpovice

Zhodnocení naší účasti ve čtvrtfinálové skupině 45. ročníku Českého poháru v národní házené, která byla odehrána v hale ZČU Plzeň. Družstvo žen oddílu národní házené TJ Žatec zahájilo letošní rok účastí ve čtvrtfinálovém turnaji 45. ročníku Českého poháru, který se hrál v hale Západočeské univerzity v Plzni. Turnaje se účastnila 2 prvoligová družstva - TJ Sokol Tymákov a TJ Sokol Blovice a tři druholigové týmy – TJ Přeštice B, TJ Sokol Ejpovice a náš tým. Děvčata vstoupila do turnaje výborným výkonem v utkání Přešticemi B, když po spolehlivé hře obrany v čele s brankářkami jsme dokázali zvítězit 8 : 5. Druhé utkání jsme odehráli s lídrem prvoligové tabulky TJ Sokol Tymákov a zejména v prvním poločasu jsme drželi se soupeřkami krok, protože jsme jej prohráli 6 : 8. Ve druhém se ale již projevila kvalita soupeře a celkové skóre tak narostlo v náš neprospěch na 9 : 18. V dalších dvou utkáních jsme sice předvedli také solidní výkon, ale s oběma soupeři jsme nakonec odešli poraženi o 2 branky. Se Sokolem Blovice nám utekl začátek zápasu (4 : 7), a i když jsme druhý poločas vyhráli, tak jsme již korigovali stav na konečných 10 : 12. V utkání s Ejpovicemi tomu bylo obráceně, protože po vyrovnaném prvním poločasu 3 : 3 jsme nezvládli závěr zápasu a prohráli 7 : 9 a skončili tak na nepostupové čtvrté příčce. Sestava: Andrtová, Hubená J. v brance, na obraně pak Vernerová, Dubová, Kuželová K., Bobková a Váňová, v útoku hrály Seifertová (18), Ficková (8), Dyrynková (4) a Týřová (4)
- Ing.Popelka Josef

Trenér: Ing.Josef Popelka


Čtvrtfinále v hale ZČU v Plzni - 27.1.2018

výsledek soupeř
10:0 kontum. SK Chomutov NH
5:16(3:9) TJ Sokol Tymákov
11:18(6:11) KNH Litvínov
5:12(2:8) TJ Plzeň-Újezd
8:7(3:1) TJ Spartak Modřany

Družstvo žen TJ Šroubárna Žatec se zúčastnilo čtvrtfinále 44. ročníku Českého poháru žen, které se konalo v hale ZČU v Plzni. Tým odjel v sedmi hráčkách vzhledem k doléčování některých zranění (K. Kolářová, L. Hubená) a prac. povinnostem (B. Andrtová). Ve skupině jsme se potkali s týmy z nichž v prvoligové soutěži hostují u nás některé hráčky, bez nichž jsme se museli obejít také (Z. Bilohuščínová, H. Kadlecová a N. Dubová). V brance nastoupila J. Hubená, která až na první zápas odchytala celý turnaj ve velice solidní formě. V obraně se střídali vedle M. Vernerové a K. Kuželové ještě R. Jurkovičová (5) a V. Seifertová (5). V útoku potom vedle dvou posledně jmenovaných ještě L. Kuželová (16) a E. Bartoňová (3), která se bohužel v úvodu druhého zápasu s Tymákovem zranila (pravé koleno). Bohužel i vzhledem k tomuto výraznému oslabení a hře o šesti hráčkách ve dvou utkáních tým skončil po třech porážkách a jednom vítězství na nepostupové 4. příčce. Všem hráčkám je třeba poděkovat za velice bojovný výkon na každém postu, a to ještě v turnaji náročném zejména po fyzické stránce.
- Ing.Popelka Josef

Trenér: Ing.Josef Popelka


Čtvrtfinále v hale v Dobříši - 28.1.2017

výsledek soupeř
15:6 SK Chomutov NH
4:17 TJ Sokol Tymákov
10:15 TJ Sokol Podlázky
11:7 TJ Sokol Stará Huť
6:10 TJ Spartak Modřany

Družstvo žen TJ Šroubárna Žatec se zúčastnilo čtvrtfinále 43. ročníku Českého poháru žen, které se konalo v hale v Dobříši. Tým odjel v sestavě: Brankářky K. Hornová a J. Hubená, v obraně nastoupily Š. Zimová, která zaskočila za E. Šíbalovou, která se připravuje na státní zkoušky, K. Kuželová, M. Braunsteinová, N. Dubová a dvě dorostenky M. Vernerová a K. Kolářová. Do útoku nastupovaly Z. Bilohuščínová (18 branek - poprvé po operaci kolena), E. Bartoňová (13), L. Kuželová (9) a R. Jurkovičová (6). V prvních dvou utkáních dokázala děvčata přesvědčivě zvítězit nad SK Chomutov NH (15 : 6) a TJ Sokol Stará Huť (11 : 7), ale bohužel po vyrovnaném prvním poločasu nezvládla závěr utkání se Spartakem Modřany (6 : 10). Vedoucí tým ligy TJ Sokol Tymákov byl ve čtvrtém našem vystoupení jasně dominujícím týmem a prohra 4 : 17 byla sice krutá, ale zasloužená. V posledním utkání se nepodařilo porazit celek TJ Sokola Podlázky zejména díky výpadku v prvním poločasu a tak po prohře 10 : 15 skončila děvčata na čtvrté nepostupové příčce. V zápasech se prostřídala všechna děvčata a pravidelně byly zapojovány do hry též všechny tři dorostenky, které nezklamaly a předvedly nebojácnou hru proti zkušenějším soupeřkám. Družstvo plánuje před zahájením prvoligových bojů ještě min. jednu účast na přípravném turnaji.
- Ing.Popelka Josef

Trenér: Ing.Josef Popelka, ved.družstva: Žaneta Popelková


Semifinále v hale Plzni - 21. 2. 2016

výsledek soupeř
14:22 (9:9) TJ Přeštice
15:22 (8:10) TJ Sokol Tymákov
16:16 (10:8) TJ Sokol Příchovice

Turnaj, do kterého postoupila vždy dvě první družstva ze čtvrtfinálových skupin, které se hrály v Plzni a Praze, byl hrán v hale ZČU na Borských Polích v Plzni. Naše družstvo odjelo na zápasy v následující sestavě: Brankářky R. Černovská a K. Hornová, obránkyně Š. Zimová, L. Vlčková, K. Kuželová a K. Kačenáková a v útoku hrály L. Potěšilová (4), R. Jurkovičová (4), L. Kuželová (5), Z. Bilohuščínová ml.(20)a L. Nesnídalová (12). S družstvem neodjela L. Bobková, kterou čekají mateřské povinnosti a B. Andrtová. Děvčata odehrála první zápas s favorizovanými Příchovicemi ve velice rychlém tempu a především první poločas i velice dobře ve všech řadách. Dařilo se obraně, která eliminovala rychlé útočnice soupeře a v útoku se jednoduchou kombinační hrou dostávala děvčata do dobrých střeleckých pozic, ze kterých dokázala jedenáckrát skórovat. Po vyhraném poločasu v poměru 11 : 8 udělal soupeř změnu v obranné řadě, která pak dokázala úspěšněji reagovat na naši hru a postupně tak byl náš náskok snižován až na konečných 16 : 16. Do druhého utkání s mistrovským Tymákovem jsme stejně jako ve čtvrtfinále nevstoupili dobře a relativně rychle jsme prohrávali až o pět branek. Do konce poločasu se však naše hra zklidnila a útočné akce byly úspěšně zakončovány , takže poločas skončil 10 : 8 pro soupeře. Bohužel se opakoval začátek prvního poločasu i v poločasu druhém a rázem jsme prvních 7 minut prohráli 1 : 6. Tento sedmibrankový rozdíl se pak již nezměnil po celý zbytek utkání a tak jsme prohráli celkově 15 : 22. Vzhledem k vývoji turnaje jsme ale i ve třetím zápasu hráli o postup do finále Českého poháru. Nutností ale bylo vítězství a pokud možno co nejvyšší. Náš soupeř z Přeštic má podobně jako předchozí dva soupeři velice dobrou útočnou řadu, která s námi držela střelecký krok po celý první poločas. Remízový stav 9 : 9 nadále umožňoval pomýšlet na postup. Evidentně nás ale zklamala fyzická připravenost, protože ve druhém poločasu chyběla větší výbušnost a síla především v útoku, který kupil mnoho technických chyb a nepřesností ve střelbě. To umožnilo soupeři odskočit brankově hned na počátku druhého poločasu a výsledek 14 : 22 byl nakonec odpovídající naší hře. Přesto je nutno říci, že naše účast v tomto turnaji nám přinesla mnoho pozitivního. Nejen zjištění, že musíme přidat opět ve fyzické přípravě, ale že i přes nepřítomnost L. Bobkové v obraně jsme schopni hrát velmi dobře v této fázi hry. Uvedla se dobře již pravidelně nastupující K. Kuželová, ale též Kateřina Kačenáková, která je určitě talentovanou mladou obránkyní. V útoku bylo příjemné zjištění, že se podařilo výpadek jedné střelkyně nahradit úspěšností druhých a tak i tato skutečnost je důležitá pro další přípravu družstva na jarní část prvoligové soutěže. Tým skončil tedy na 4. místě této semifinálové skupiny s jedním bodem a do finále 42. ročníku Českého poháru nepostoupil.
- Ing.Popelka Josef

Trenér: Ing.Josef Popelka, ved.družstva: Žaneta Popelková

Čtvrfinále v hale Plzni - 23. 1. 2016

výsledek soupeř
14:11 (10:6) TJ Přeštice B
10:14 (5:8) TJ Sokol Tymákov
9:6 (4:4) TJ Plzeň-Újezd
12:7 (7:3) TJ Sokol Blovice
16:10 (5:6) SK Chomutov NH

V sobotu 23.1. 2016 bylo v hale ZČU v Plzni na Borech odehráno čtvrtfinále 42. ročníku Českého poháru žen. Turnaje se mimo našeho družstva zúčastnily ještě prvoligové týmy TJ Sokol Tymákov (úřadující mistr ČR) a SK Chomutov NH, dále druholigové TJ Plzeň-Újezd a TJ Sokol Blovice a také TJ Přeštice B. Naše družstvo odjelo bez Kateřiny Hornové (studijní povinnosti) a Lucie Bobkové (zdrav. problémy), ale jinak kompletní v následující sestavě: V brance Romana Černovská a Barbora Andrtová, na obraně Štěpánka Zimová, Lucie Vlčková a Kateřina Kuželová a v útoku Lucie Nesnídalová (13), Lenka Potěšilová (20), Renata Jurkovičová (7), Lenka Kuželová (5) a Zdeňka Bilohuščínová (16). Děvčata předvedla na všech postech kvalitní výkony a po vítězstvích na SK Chomutov NH 16 : 10 (5 : 6), TJ Plzeň – Újezd 9 : 6 (4 : 4),TJ Přeštice B 14 : 11 (10 : 6), TJ Sokol Blovice 12 : 7 (7 : 3) zaslouženě postoupila z druhého postupového místa do semifinále. Jedinou prohru družstvo utrpělo s TJ Sokol Tymákov v poměru 10 : 14 (5 : 8). V tomto utkání děvčata z Tymákova od začátku utkání dominovala a získala rychle tříbrankový náskok, který pak již naše děvčata nedokázala stáhnout i při soustředěnější hře jak v útoku, tak v obraně. Turnaj byl prvním po podzimní části ligové sezóny a byl dobrou prověrkou pro nadcházející jarní část ligy.
- Ing.Popelka Josef

Sestava:Sestava: Černovská, Andrtová - Zimová, Vlčková, K.Kuželová – Potěšilová (20), Nesnídalová (13), Bilohuščinová (16), Jurkovičová (7), L.Kuželová (5)
Trenér: Ing.Josef Popelka, ved.družstva: Žaneta Popelková


Semifinále v Plzni - 15. 2. 2015

výsledek soupeř
13:11 (5:8) TJ Přeštice
10:13 (5:8) TJ Sokol Tymákov
11:14 (5:9) TJ Příchovice

V neděli 15.2. se v Plzni uskutečnilo semifinálové kolo Českého poháru žen v národní házené. Žatec, oslabený o tři hráčky základní sestavy – Lenku Kuželovou, Katku Kuželovou a Moniku Beldíkovou, odjížděl v roli outsidera, vždyť soupeři mu byly celky z předních míst prvoligové tabulky – průběžné první Přeštice, třetí Tymákov a páté Příchovice. Že ne vždy se papírové předpoklady potvrdí, však Žatec dokázal hned v prvním zápase proti podzimnímu mistru první ligy – týmu Přeštic. Od začátku velmi vyrovnaný výkon ve všech řadách, perfektní práce obou brankařek, tvrdá práce obrany a rychlý a nekompromisní útok. Po poločase sice Přeštice vedly 8:5, ve druhé půli jsme však ještě přidaly a dokázaly zvrátit utkání ve svůj prospěch a k velkému překvapení všech zúčastněných porazit Přeštice 13:11. V dalších utkáních proti Tymákovu a následně proti Příchovicím už se nám bodovat nepodařilo, přesto jsme v obou zápasech byly velmi důstojným soupeřem. Zápas s Tymákovem střelecky rozhodla vynikající Petra Bendová, která nastřílela většinu tymákovských gólů a po poločase 8:5 dovedla svůj tým k vítězství 13:10. V posledním zápase proti Příchovicím už, především v útoku, scházely fyzické síly, v poločase jsme prohrávaly 9:5. Ve druhé půli naše útočnice změnily střelbu a ačkoliv jsme prohrávaly už 12:5, dokázaly jsme ještě zabrat a snížit rozdíl ve skóre na tři branky, na konečných 14:11. Do finále Českého poháru jsme sice nepostoupily, z prvního místa nakonec postoupily Příchovice, ze druhého Přeštice, přesto dnes můžeme být s naším výkonem spokojeny. Ukázaly jsme, že i v nekompletní sestavě dokážeme držet krok s předními celky první ligy, což je velmi dobrá zpráva. Pochvalu dnes zaslouží opravdu všichni, velmi dobře zachytaly obě brankařky, obrana hrála na maximum a nekompletní útok na hranici svých možností – vyzdvihnout by zasloužila Lucka Nesnídalová, která svou levačkou nastřílela spoustu krásných branek.
- Štěpánka Zimová

Sestava:Sestava: Černovská, Andrtová - Zimová, Vlčková, Schneiderová – Potěšilová (5), Nesnídalová (15), Bilohuščinová (11), Jurkovičová (3).Trenér: Ing.Josef Popelka, ved.družstva: Žaneta Popelková


Čtvrtfinále v Žatci - 10. 1. 2015

výsledek soupeř
9:8 (4:4) KNH Chomutov
11:9 (5:5) SK Chomutov NH A
11:5 (2:2) TJ Jiskra Raspenava
9:15 (6:11) TJ Přeštice
10:3 SK Chomutov NH B

V sobotu 10.ledna se v Žatci odehrálo čtvrtfinálové kolo Českého poháru žen v národní házené. Žatecké ženy tentokrát, vzhledem k účasti dvou prvoligových celků, nebyly favoritem na postup. V prvním utkání změřily síly s KNH Chomutov – velmi sympatickým celkem, složeným převážně ze zkušených hráček, které se k národní házené vrátily většinou po několikaletých přestávkách. Na hřišti podaly slušný výkon, zkušenosti byly znát a žatečanky musely hodně zabrat, aby po poločase 4:4 dotáhly zápas k vítězství 9:8. Druhým soupeřem byl prvoligový SK Chomutov, který však nepřijel v plné síle a na hřišti tak byl nakonec slabším soupeřem než výše zmíněný KNH Chomutov. Žatec vyhrál 11:9. Třetím protivníkem byla druholigová Raspenava, která vyniká především rychlými protiútoky. Dnes jsme však rychlý přechod dokázaly pohlídat a po vyrovnaném prvním poločase 2:2 jsme, především zásluhou zlepšeného výkonu v útoku zvítězily hladce 11:5. Dalším, dnes nejtěžším soupeřem, byl vedoucí celek první ligy žen Přeštice, které turnajem propluly velmi hladce a ani Žatec je nedokázal přibrzdit. Dnes jediná porážka v poměru 9:15. Na závěr turnaje jsme se střetly s SK Chomutov B, který uzavírá druholigovou tabulku. Příležitost dostaly všechny hráčky a ani tak jsme se soupeřem neměly sebemenší problém. Hladké vítězství 10:3 a postup do semifinálového kola Českého poháru ze druhého místa. Jednoznačným vítězem tohoto kola byly Přeštice, třetí místo obsadila Raspenava, čtvrté KNH Chomutov, až páté prvoligový SK Chomutov A a poslední šesté SK Chomutov B.
- Štěpánka Zimová

Sestava:Černovská, Andrtová – Zimová, Vlčková, ‚Schneiderová, K.Kuželová, Karasová – Potěšilová (10), Beldíková (13), Bilohuščinová (5), Nesnídalová (11), Jurkovičová (3), L.Kuželová (8). Trenér: Ing. Popelka, Asistent a vedoucí družstva: Žaneta Kuželová.


Semifinále v Plzni - 8. 2. 2014

výsledek soupeř
18:12 (9:7) SK Chomutov NH
4:18 (2:7) TJ Sokol Tymákov
9:16 (6:10) TJ Přeštice

Žatec obsadil 3. místo v soutěži končí.
Sestava: Andrtová, Černovská - Šíbalová, K. Kuželová, L. Schneiderová, Vlčková - Beldíková 17, Jurkovičová, Bartoňová 5, L. Kuželová 9. Trenér: Ing. Josef Popelka, ved. dr.: Žaneta Kuželová.

Čtvrtfinále v Žatci - 11. 1. 2014

výsledek soupeř
18:15 (8:7) Bakov nad Jizerouv
12:7 (7:5) TJ Spartak Modřany
13:13 (4:9) SK Chomutov NH

Žatec postoupil do semifinále ČP žen (hraje se v Plzni) ze druhého místa. 1 .místo Chomutov 5b. (lepší celkové skóre), 2. Žatec 5b., 3.Modřany 2b., 4. Bakov n.J. 0b.
Sestava: Černovská Romana, Andrtová Barbora - Zimová Štěpánka, Vlčková Lucie, Schneiderová Lucie, Šíbalová Eva, Karasová Markéta - Beldíková Monika 12, Bartoňová Edita 6, Kuželová Lenka 8, Nesnídalová Lucie 13, Jurkovičová Renata 4. Trenér: Josef Popelka, vedoucí: Žaneta Kuželová.

Semifinále v Žatci - 2. 3. 2013

výs soupeř
8:22 SK Chomutov NH
8:20 TJ Přeštice
10:20 Sokol Tymákov

Žatec skončil na 4. místě a v soutěži končí.
Sestava: K. Hornová, Andrtová - Šíbalová, L. Schneiderová, Vlčková, K. Kuželová - Zimová 4, Týřová 6, L. Kuželová 5, Plecitá 11. Trenér: Ing. Josef Popelka.


Čtvrtfinále v Čakovicích - 12. 1. 2013

výs soupeř
14:18 (4:8) SK Chomutov NH
14:13 (8:8) TJ Spartak Modřany
13:11 (4:8) Spoje Praha

Do Čakovic jsme vyrazili bez střelkyně Potěšilové a bez obou brankářek, Hornové i Andrtové. V bráně „zaskočila“ aktivně již nehrající Bobková a do útoku jsme přizvali mladičkou Žižkovou.
K prvnímu utkání jsme nastoupili proti favorizovanému Chomutovu, a i když jsme kousek prvního poločasu vedli, brzy nás Chomutov přestřílel, a byli jsme to my, kdo po celý zbytek zápasu tahal za kratší konec. V poločase Chomutov odskočil na 8:4 a ve druhé půli už si svůj náskok pohlídal a zápas dotáhl do vítězného konce 18:14.
Ve druhém zápase už jsme museli bodovat, pokud jsme chtěli pomýšlet na postup. Lépe začaly Modřany, neustále jsme dotahovali jedno až dvougólové manko. Téměř s poločasovým hvizdem se nám podařilo skóre srovnat na 8:8. Ve druhé půli se dařilo jak obraně, tak útoku, byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry a odskočili jsme na dvě branky. Střelecky se velmi dařilo Monice Beldíkové, která sama nastřílela reprezentační brankařce Duškové 9 branek z konečných 14. I proto jsme zápas dotáhli do vítězného konce v poměru 14:13.
Do třetího a posledního zápasu proti Spojům Praha jsme šli s tím, že k postupu potřebujeme alespoň jeden bod. Do zápasu však nastoupily lépe Spoje, v brance s naší bývalou kolegyní Romanou Černovskou, která naše útočnice dobře zná a v prvním poločase to bylo vidět. Prohrávali jsme 8:4. Ve druhé půli se nám však podařil parádní obrat, Jarka Bobková v bráně si vzpomněla na svá úspěšná léta a vytáhla pár parádních zákroků. Obrana šlapala téměř bezchybně a i útoku se začalo střelecky dařit. Nutno vyzdvihnout 2 branky mladičké Veroniky Žižkové, které v závěru hodně pomohly. Spoje Praha jsme tak dokázali porazit 13:11 a společně s Chomutovem tak postupujeme do semifinále Českého poháru, které se koná 2. 3. v Žatci.
- Štěpánka Zimová

Sestava: Bobková – Zimová, Vlčková, Schneiderová, Šíbalová, K. Kuželová – Plecitá 12, Beldíková 18, L. Kuželová 7, Bartoňová 2, Žižková 2. Trenér: Ing. Popelka, Asistent a vedoucí družstva: Žaneta Kuželová.


Finále v Bílovci - 31. 3. až 1. 4. 2012

výs soupeř
12:26 (6:12) TJ Sokol Tymákov
9:17 (6:8) Sokol Dobruška
14:16 (4:5) Sokol Krčín

Žatec zajížděl na finále oslabený o nemocné Wüstovou a Zimovou. Tato skutečnost poznamenala hru především útočné řady, kde se střídaly čtyři útočnice. V předposledním utkání se bohužel ještě zranila Janečková a tým tak dohrával ve třech hráčkách v útoku. Obrana s brankářkami podaly velice bojovný výkon a obránkyně Lucie Vlčková se díky předváděným výkonům stala zaslouženě nejlepší obránkyní turnaje. Žatec obsadil celkové 4. místo, kdy ani v posledním vyrovnaném utkání nedokázal překonat střeleckou a herní nemohoucnost v útoku.
Sestava: Černovská, K. Hornová – Šíbalová, Vlčková, L. Schneiderová, K. Kuželová – Janečková 3, Čítková 17, E. Bartoňová 10, Plecitá 5. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, ved. družstva: Žaneta Kuželová.


Semifinále v Plzni - 12. 2. 2012

výs soupeř
15:17 (10:9) TJ Sokol Tymákov
20:15 (12:8) TJ Přeštice
13:11 (7:5) SK Chomutov NH

Žatec obsadil v semifinále 2. místo za družstvem Tymákova a zajistil si tak po dlouhé době postup do finále již 38. ročníku Českého poháru žen. To se uskuteční 31. 3. a 1. 4. 2012 v Bílovci (u Studénky).
Sestava: Černovská, K. Hornová - Zimová, Vlčková, L. Schneiderová, K. Kuželová - Wüstová 22, Čítková 11, E. Bartoňová 5, Plecitá 10. Trenér Žatce: Ing. Josef Popelka, as. trenéra: Žaneta Kuželová, ved. družstva: Růžena Kubešová.


Čtvrtfinále v Žatci - 7. 1. 2012

výs soupeř
23:8 SK Baník Most NH
18:9 KNHCH Litvínov
10:9 Spartak Modřany
15:18 SK Chomutov NH

Družstva na prvních dvou místech postupují do semifinále, které proběhne 12. 2. 2012 v Plzni v hale na Borských polích.
Pořadí: 1. Chomutov, 2. Žatec, 3. Modřany, 4. Most, 5. Litvínov
Sestava: Černovská, Andrtová – Zimová, Vlčková, L.Schneiderová, K. Kuželová – Čítková 14, Wüstová 25, J. Janečková 23, Plecitá 4. Trenér Ing. Josef Popelka, ved. družstva: Žaneta Kuželová.


Semifinále v Žatci - 5. 2. 2011

výs soupeř
13:16 TJ Přeštice
8:27 Sokol Tymákov
15:14 SK Chomutov NH

Družstva na prvních dvou místech postoupila do finále ČP žen.
Pořadí: 1. TJ Přeštice, 2. Sokol Tymákov, 3. TJ Šroubárna Žatec, 4. SK Chomutov NH
Sestava: Černovská – L. Schneiderová, Vlčková, Kolářová ml., Havlová, K. Kuželová – Pospíchalová, Wüstová 19 , J. Janečková 11, Ž. Kuželová 1, Bartoňová 5. Trenér: Ing. Josef Popelka.


Čtvrtfinále v Plzni - 16. 1. 2011

výs soupeř
16:11 (4:5) Baník Most NH
8:6 (5:4) TJ Spartak Modřany
9:15 (3:5) SK Chomutov NH

Družstva na prvních dvou místech postoupila do semifinále ČP žen, které se uskuteční 5. 2. 2011 v hale SZŠ v Žatci.
Pořadí: 1. Chomutov, 2. Žatec, 3. Modřany, 4. Most
Sestava: Černovská, Andrtová – L. Schneiderová, Vlčková, Kolářová ml., Havlová, Dlouhá, K. Kuželová – Pospíchalová 4, Wüstová 9 , J. Janečková 4, Bilohuščinová 12, L. Solčaniová 4. Trenér: Ing. Josef Popelka, ved. družstva: Růžena Kubešová, as. trenéra: Žaneta Kuželová.


Semifinále v Plzni - 6. 2. 2010

Žatec A
výs soupeř
12:15 SK Chomutov NH
17:20 Sokol Tymákov
17:17 TJ Přeštice

Družstvo obsadilo první příčku a zajistilo si tak postup do semifinálového kola, které se bude konat začátkem února v Plzni.
Pořadí: 1. Chomutov, 2. Tymákov, 3. Přeštice, 4. Žatec
Sestava: Vojarová, Hornová – Šíbalová, L. Schneiderová, Vlčková, T .Kopecká – Bilohuščinová 16, Wüstová 17, Plecitá 5, V. Solčaniová, Čítková 4, E. Bartoňová, Ž. Kuželová 4. Trenér Ing. Josef Popelka.


Čtvrtfinále v Žatci - 9. 1. 2010

Žatec A
výs soupeř
20:8 (11:6) Baník Most NH
18:16 (11:10) SK Chomutov NH
14:9 (11:6) Spoje Praha

Družstvo obsadilo první příčku a zajistilo si tak postup do semifinálového kola, které se bude konat začátkem února v Plzni.
Pořadí: 1. Žatec, 2. Chomutov, 3. Spoje Praha, 4. Most. Hejnice se nedostavily.
Sestava: Vojarová, Hornová – Šíbalová, L. Schneiderová, Vlčková, T. Kopecká – Z. Bilohuščinová 14, Wüstová 25, Plecitá 4, V. Solčaniová 2, Čítková, E.Bartoňová 7, Ž. Kuželová. Vedoucí družstva: Růžena Kubešová, trenér Ing. Josef Popelka.


Semifinále v Plzni - 7. 2. 2009

Žatec A
výs soupeř
14:19 (6:7) SK Chomutov NH
18:18 (7:8) Sokol Tymákov
19:22 (7:15) TJ Přeštice

Družstvo žen obsadilo s jedním bodem až čtvrtou příčku a do finále nepostoupilo.
Sestava: Bobková, Vojarová - Havlová, Šíbalová, Vlčková, L. Schneiderová, Pourová - Wüstová 23, Bilohuščinová 11, Týřová 5, Čítková 2, Plecitá 10. Trenér: Ing. Josef Popelka.


Čtvrtfinále v Žatci - 24. 1. 2009

Žatec A
výs soupeř
17:12 TJ Avia Čakovice
29:8 SK Chomutov NH B
13:4 Spartak Modřany
18:23 SK Chomutov NH A

Družstvo žen obsadilo druhou příčku a zajistilo si tak postup do semifinále ČP spolu s Chomutovem, kde se utkají o postup do finálového turnaje s Přešticemi a Tymákovem.
Sestava: Čítková, Vojarová - Havlová, L. Schneiderová, Vlčková, Pourová - Bilohuščinová 32, Wüstová 24, Plecitá 11, Týřová 6, Čítková 4 (první dva zápasy chytala v bráně). Trenér: Ing. J. Popelka


Semifinále v Mostě - 16. 2. 2008

Žatec A
výs soupeř
20:21 TJ Přeštice
12:12 SK Chomutov NH
19:21 TJ Sokol Tymákov

Žatecké házenkářky dostaly do semifinálové skupina Čs.poháru, které se hrálo v sobotu 16. 2 v Mostě velice těžké soupeře. Vedoucí trio ligové tabulky Tymákov, Chomutov a Přeštice. Družstvo však dokázalo potvrdit, že jejich podzimní ligové výsledky nebyly vůbec náhodné. K postupu do finále bylo hodně blízko a jen pověstný kousíček štěstí chyběl. Tým nakonec obsadil až čtvrtou pozici i když v posledním utkání stále bojoval o postup.
Sestava: Bobková, Čítková - Samková, Pourová, Vlčková, L. Schneiderová - Bilohuščinová 17, Plecitá 8, Doskočilová 6, Wüstová 20, E. Bartoňová


Čtvrtfinále v Žatci - 19. 1. 2008

Žatec A
výs soupeř
14:10 SK Chomutov NH B
14:11 SKNH Klášterec n. O.
21:15 Spoje Praha
10:18 SK Chomutov NH A

Sobotu 19.1.2008 proběhlo v hale Severu Žatec čtvrtfinále Českého Poháru v národní házené žen. Úkolem domácích, jako pořadatele bylo vybojovat druhé postupové místo. Svůj úkol splnilo, skončilo druhé za několikanásobným mistrem ČR SK Chomutov NH a může se těšit na plzeňské semifinále.
Sestava: Bobková, Pomejová - Samková, Vlčková, Paurová, L. Schneiderová - Bilohuščinová 14, Plecitá 6, Doskočilová 17, Wüstová 14, Bartoňová 7, Čítková


Základní kolo v Klášterci - 6. 10. 2007

Žatec B
výs soupeř
13:7 SK Baník Most NH
15:21 SK Chomutov NH B
8:23 SKNH Klášterec n. O.

Sestava: Vojarová - Šíbalová, Jurčová, T. Kopecká, L. Kopecká - Marková 3, P. Schneiderová 5, Čítková 10, Hokrová 4, E. Bartoňová 14


Semifinálové kolo v Plzni - 18. 2. 2007

Žatec A
výs soupeř
16:24 (11:15) SK Chomutov NH
19:21 (8:10) TJ Přeštice
18:16 (10:10) Spoje Praha

V neděli 18.2.2007 startovaly žatecké házenkářky v Plzni v semifinále Českého poháru. O výsledku prvního utkání rozhodla obranná hra a ta byla na chomutovské straně lepší a účinnější. Ve druhém utkání, které bylo velice vyrovnané se v závěru od Žatce odklonilo štěstí a dva důležité body pro postup si připsaly Přeštice. I po dvou porážkách měl však Žatec stále šanci na postup do finále, stačilo mu k tomu o 3 branky porazit Spoje Praha a doufat, že v posledním utkání turnaje nebou Přeštice bodovat proti Chomutovu. Ani jedno se však, bohužel pro Žatec, nezdařilo a tým obsadil s jedním vítězstvím až třetí příčku. Do finále tak postupují Chomutov a Přeštice.
Sestava: Pomejová, Vojarová - Samková, L. Schneiderová, Pourová, Vlčková - Plecitá 23, Doskočilová 10, Wüstová 18, Hokrová 2 a pod vedením dvojice Š.Havlová a J.Samek.


Čtvrtfinálové kolo v Málkově - 13. 1. 2007

Žatec A
výs soupeř
28:9 (13:5) SK Baník Most NH
15:11 (6:4) SKNH Klášterec n. O.
20:7 (12:5) SK Chomutov NH B
12:18 (4:8) SK Chomutov NH A

Jen s jednou možností na střídání vyrazily žatecké ženy bojovat o postup do semifinále Českého poháru v Málkově. V úvodním utkání si hravě poradily z mladými hráčkami Mostu a rozehrály se tak na velice důležité utkání v boji o postup - s Kláštercem. Proti sousedovi v prvoligové tabulce se žateckým dařilo. V první polovině utkání se více dařilo obranám a rozdíl ve skore činil dvě branky ve prospěch Šroubárny. Utkání tak Žatec rozhodl ve druhé části hry, kdy soupeři odskočil na rozdíl až 6ti branek, což bylo pro vývoj utkání rozhodující. Ve třetím utkání si v tréninkovém tempu družstvo poradilo s rezervou Chomutova. V závěrečném utkání pak už nestačilo v boji o prvenství s věčným rivalem z Chomutova a podlehlu mu o 4 branky.
Sestava: Pomejová - Samková, Vlčková, L. Schneiderová - Wüstová 30, Plecitá 23, Doskočilová 14, Hokrová 11. Trenér Votava P., asistent Samek.


Semifinálové kolo v Plzni - 12. 2. 2006

Žatec A
výs soupeř
23:26 SK Chomutov NH
22:14 TJ Přeštice
15:21 Sokol Tymákov

V neděli 12. 2 .2006 se v Plzni uskutečnilo semifinále Českého Poháru národní házené žen. Šroubárenským děvčatům, oslabeným o několik opor s možností pouze jedné náhradní hráčky do obrany se nedařilo. Dokázaly porazit pouze Přeštice (reprezentované dorostenkami) a to na postup bohužel nestačilo. I přesto s mistrovským Chomutovem odehrály vyrovnanou partii a s družstvem Tymákova tahaly po celé utkání za kratší konec. Díky slabému závěru pak utrpěly proti tomuto soupeři největší porážku. Do finále, které se uskuteční 8. a 9.dubna 2006 v Chomutově, tak postupují Chomutov a Tymákov.
Sestava: Bobková - Němcová, L. Schneiderová, Kollmannová, Samková - Doskočilová 14, Plecitá 20, Bilohuščinová 26. Trenér Tajbl, asistent Samek.


Čtvrtfinálové kolo v Málkově - 15. 1. 2006

Žatec A
výs soupeř
14:12 SKNH Klášterec
21:18 Spoje Praha
23:10 SK Chomutov NH B
16:25 SK Chomutov NH A

Ve čtvrtfinále Českého poháru v národní házené si žatecká děvčata Šroubárny v neděli 15.1.2006 ve sportovní hale v Málkově vybojovala druhé postupové místo do únorového semifinále, které se uskuteční v Plzni.
Sestava: Bobková, Samková - Němcová, Havlová, Kollmannová , Vlčková - Doskočilová 8, Čítková 1, Plecitá 28, Wustová 10, M.n.h.Bilohuščinová 27. Trenér Tajbl, asistent Samek.


Osmifinálové kolo v Mostě - 22. 10. 2005

Žatec B
výs soupeř
11:23 SKNH Klášterec
9:13 SK Baník Most NH
14:27 SK Chomutov NH B

Družstvo obsadilo bez jediné výhry poslední místo a v soutěži končí.
Sestava: Stachová – Pourová, Vlčková, L.Schneiderová, Kapicová, T.Kopecká – Čítková 13, Marková 5, Nguyenová 8, Hladká 4, Vaníčková 5. Trenérka Ž.Kuželová.


Finále ČP v Žatci - 26. - 27. 3. 2005


Vítězem Českého poháru v národní házené žen se v neděli v hale Severu Žatec stalo posedmé družstvo žen SK Chomutov NH před celkem Šroubárny Žatec, který tak popáté získal stříbrné medaile. O pořadí na prvních dvou místech rozhodlo jednobrankové vítězství šestinásobného mistra ČR nad domácím družstvem.

SK Chomutov NH 13:12 (4:4) Šroubárna Žatec
O konečném výsledku prvního utkání, které v podstatě určilo držitele poháru, rozhodlo prvních pět minut druhého poločasu, v němž chomutovské družstvo získalo čtyřgólový náskok. Žatecká děvčata stahovala, ale na vyrovnání nezbyl čas ani síly. Branky Bilohuščinová 9, Doskočilová 2 a Pojmonová 1.

Sokol Dobruška 25:26 (9:6) Šroubárna Žatec
Když v 10. minutě vedla žatecká děvčata 8:5, o jejich výhře nikdo nepochyboval. Patrně ani samy hráčky, neboť po ztrátě koncentrace se mladé družstvo Dobrušky chytlo a 10 minut před závěrečným hvizdem vedlo o 5 branek! To už zase nikdo nepochyboval o překvapení, ale hektický závěre Žatce mu přinesl v posledních vteřinách těsné, ale důležité vítězství. Branky Bilohuščinová 12, Pojmonová 10, Doskočilová 4.

Šroubárna Žatec 20:14 (10:5) Sokol Krčín
V nedělní dohrávce nebylo o vítězství domácích nad nejslabším účastníkem turnaje pochyb, a proto dostala příležitost celá lavička. Branky Pojmonová 9, Bilohuščinová 9, Doskočilová 2.
Žatec se prosadil i mezi jednotlivci, kdy Helena Němcová byla vyhlášena nejlepší obránkyní turnaji a Zdena Bilohuščinová druhou nejlepší střelkyní.
Sestava: K. Hornová - Němcová, Havlová, Kollmanová, Pomejová - Bilohuščinová, Pojmonová, Doskočilová, Nguyenová - tr Tajbl.


Semifinálové kolo v Málkově - 22. 1. 2005

Žatec A
výs soupeř
21:25 (8:12) SK Chomutov NH
22:18 (13:9) TJ Přeštice
25:13 (12:6) Sokol Tymákov

Tým obsadil druhé postupové místo a má tak právo startovat na finálovém turnaji pořádaného naším oddílem ve dnech 26. - 27. 3. v hale TJ Sever Žatec.
Sestava: K. Hornová - Němcová, Havlová, Kollmanová, Pomejová - Bilohuščinová 29, Pojmonová 25, Doskočilová 11, Nguyenová 3 - tr Tajbl.


Čtvrtfinálové kolo v Málkově - 30. 10. 2004

Žatec A
výs soupeř
20:17 SK Chomutov B
20:16 Spoje Praha
14:19 SK Chomutov A
13:11 SKNH Klášterec n. O.

V turnaji pěti družstev nastupoval Žatec bez čtyř klíčových hráček prvoligového kádru - obránkyně Němcové, halva Kollmannové a nejlepších střelkyň Bilohuščinové a Pojmonové. Trenér Václav Tajbl si těsně před odjezdem zlepšil náladu výhrou v prvním duleu žateckých kuželkářů v mistrovském utkání krajského přeboru a pospíchal za týmem, kde zkušenost doplnily žatecké naděje - Vlčková, Hokrová, Nguyenová a Wüstová, které posílila do zadních řad zkušená Kubešová. Oslabený Žatec, který v posledních letech končí ve finále Českého poháru zpravidla na 3. místě, příjemně překvapil proti plným sestavám svých soupeřek, když tři byly z nejvyšší soutěže.
Základem postupu byla výborně chytající Hornová a také obrana se ukázala ve velmi dobrém světle. V ofenzivě se uplatnila nejzkušenější Andrea Doskočilová, která vyborně usměrňovala mladé spoluhráčky a dařilo se ji střelecky vedle už v lize osvědčené Lenky Wüstové. "Letošní sezona nám vyšla na výbornou. Po bronzové medaili z M ČR naše hráčky na podzim dokázaly vyhrát i v Chomutově a o vedení v tabulce přišly až nevydařeným závěrem," hodnotí sezónu trenér Václav Tajbl. "V letošním ročníku není podstatné, kolik získáme bodů na podzim, neboť po jarních odvetách bude poprvé hrát osm prvních o postup v play-off, zatímco zbývající čtyři týmy o záchranu."
Žatec se v Českém poháru 2004/05 probojoval do čtvrtfinále, které se uskuteční koncem ledna opět v málkovské hale.
Sestava: K. Hornová, Bobková - Kubešová, Havlová, Vlčková - Doskočilová 28, L. Wüstová 30, Hokrová 5, Nguyenová 4 - tr Tajbl.


Osmifinálové kolo v Mostě - 23. 10. 2004

Žatec B
výs soupeř
9:15 (4:6) SKNH Klášterec
9:11 (6:4) SK Baník Most NH
11:21 (5:10) SK Chomutov NH B
7:20 (3:11) Sokol Bolevec

Jen s dvěmi obránkyněmi obsadila rezerva ženského týmu v osmifinálové skupině až poslední 5. místo. Tým sužovalo již známé - vytvoření si střelecké šance, či kompaktní obrana. Tým tak zakončil neúspěšné vystoupení v podzimní části.
Sestava: Stachová - P. Hornová, L. Schneidrová, Nguyenová 9, Išlerová 6, Marková 10, E. Nováková 3, Pospíchalová 5, Kuželová 3.


Semifinále ČP v Málkově - 18. 1. 2004

Žatec A
výs soupeř
18:19 TJ Přeštice
19:20 SK Chomutov NH
20:16 Spoje Praha

Semifinále Českého poháru žen v národní házené se uskutečnilo o víkendu v Málkově za účasti prvoligových družstev SK Chomutov NH, TJ Přeštice, TJ Spoje Praha a Šroubárna Žatec. Mezi družstvy Přeštic, Chomutova a Žatce po velmi vyrovnaných bojích o pořadí rozhodovala vždy jedna branka. Do finále tak postupují Přeštice a Chomutov. Žatecké ženy sehrály velmi dobré zápasy, ale na postup do finále to letos po dlouhých letech nestačilo a svá třetí místa z posledních ročníků nezopakují. Družstvo podalo jinak bojovný výkon, kde se v útoku prosadily Bilohuščinová a Pojmonová.
Sestava: Bobková, Vernerová - Havlová, Němcová, Hornová, Pomejová - Bilohuščinová 27, Pojmonová 22, Kollmannová 5, Doskočilová 3. Trenér Václav Tajbl, vedoucí Jindřich Samek.


Čtvrtfinále ČP v Málkově - 23. 11. 2003

Žatec A
výs soupeř
23:6 Žatec B
30:13 SK Chomutov B
20:4 Baník Most
9:10 SK Chomutov A
15:3 SKNH Klášterec n. O.

Sestava: Bobková, K. Hornová - Němcová, Havlová 10, Pomejová, P. Hornová - Doskočilová 24, Pojmonová 28, Bilohuščinová 35. Tr - Tajbl.
Žatec B
výs soupeř střelci
6:23 Žatec A E. Bartoňová 2, Hokrová 4
17:10 Baník Most Hokrová 4, Marková 3, Nguyenová 2,
    Išlerová 3, E. Bartoňová 5
9:18 SK Chomutov A E. Bartoňová 5, Hokrová 2, Išlerová 2
11:12 Klášterec Išlerová 3, E. Bartoňová 5, Hokrová 1,
    Nguyenová 1, Marková 1
15:17 Chomutov B Nguyenová 3, Hokrová 4, E. Bartoňová 3, Išlerová5

V úvodním utkání se jen potvrdily papírové předpoklady, navíc podložené ne zcela adekvátním výkonem B-družstva. Proti Mostu se již mladému celku dařilo o mnoho lépe a naprosto s přehledem zvítězil. Ve třetím utkání proti několikanásobnému mistru ČR se žateckým ženám podařilo uhrát celkem přijatelný výsledek 9:18. Proti dalšímu ligovému učastníku, Klášterci, se tým vybičoval ke skvělému výkonu a k zisku bodu chybělo opravdu jen málo. V závěrečném utkání proti "Béčku" Chomutova již chyběly síly, tak žatecká rezerva obsadila až 5. místo ze 6 účastníků. Ve velmi dobrém světle se ve své premiéře za celek dospělých ukázala útočnice Hokrová. Tradičně držela střelbu E. Bartoňová.
Sestava a branky: Stachová - Kubešová, Sjombakova, Kapicová, Jurčová - E. Bartoňová, Išlerová, Marková, Nguyenová, Hokrová. Tr - P. Votava.


Finále ČP v Chomutově - 29. až 30. 3. 2003


SK Chomutov NH - TJ Šroubárna Žatec 20:21 (8:10)
Družstvo Šroubárny konečně dokázalo naplnit své největší přání, aby porazilo mistra ČR, a to ještě v jeho domácím prostředí. Za objektivního rozhodování se v bojovném utkání prosadila brankářka Jaroslava Bobková, která se ukázala být důstojnou nástupkyní Vernerové, která ukončila činnost. Obrana s velkým úsilím likvidovala domácí kombinace a dobře zahrál útok, kde měla svůj střelecký den Bilohuščínová, autorka 13 branek, Kollmannová a Pojmonová přidaly každá po čtyřech.

TJ Šroubárna Žatec - Sokol Dobruška 19:19 (10:9)
Ve vyrovnaném utkání se oba celky přetahovaly o vedení do poslední minuty a skončilo zaslouženou remízou. Žatecké útočnice se těžko prosazovaly proti tradičně tvrdé obraně. Nejvíce branek dala Kollmannová 10, Bilohuščínová 6 a Pojmonová 3.

TJ DP Praha - TJ Šroubárna Žatec 22:14 (11:5)
V závěrečném utkání finálového turnaje dolehla po dvou vyčerpávajících utkáních na žatecké družstvo únava a nedokázalo zopakovat výkon z předchozích bojů, což je připravilo o lepší umístění. Branky daly Bilohuščínová a Pojmonová po 5, Kollmannová a Doskočilová po 2.

Konečné pořadí: 1. Sokol Dobruška, 2. Dopravní podniky Praha, 3. TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC, 4. SK Chomutov NH

Sestava Žatce: Bobková, Stachová - Havlová, Němcová, Pomejová, P. Hornová - Kollmannová, Doskočilová, Bilohuščínová, Pojmonová, Marková. Trenéři Václav Tajbl a Jindřich Samek, vedoucí Jaroslav Kollmann


Semifinále ČP v Málkově - 19. 1. 2003

výs soupeř
14:13 Sokol Tymákov
10:10 SKNH Klášterec n. O.
11:13 SK Chomutov NH
10:9 TJ Spartak Modřany B

Čtyři prvoligová družstva, včetně mistra SK Chomutov NH, dále SK NH Klášterec n. O., Sokola Tymákov a Šroubárny Žatec překvapil účastník Středočeského přeboru Spartak Modřany B nejen bojovností, ale dobrými výkony v obraně i v útoku, o čemž se přesvědčil prohrou Klášterec.
Ostatní týmy nepodaly své obvyklé výkony, a tak byla utkání vyrovnaná zásluhou řady nepřesností. Je vidět, že všechny kolektivy ješte plně netrénují a jednotlivé řady se na turnaji po skončení sezóny teprve rozehrávaly.
V žateckém celku byl opět problém na míste brankářky, a tak si po půlroce bez tréninku opět zachytala Kateřina Hornová (na dovolené z Anglie) a svůj tým podržela, když Bobková nebyla zcela zdravotně fit. Obrana i útok se sehrávaly a obě řady se dopouštely řady chyb, pro ne neobvyklých. To přinášelo radu potíží - viz poločasy zápasu s Kláštercem 4:4 a Modřany 5:5, prohru s Tymákovem 6:7, s Chomutovem 4:6.
Utkání s Chomutovem přineslo spoustu ran pro útočnice, protože obrana Chomutova doháněla chyby v obraně zbytečnou tvrdostí. Rozhodně tyto výkony by českým celkům ve finále nepřinesly úspěchy.
Do finále postoupila družstva Chomutova a Žatce. Rozhodlo o tom poslední utkání mezi Chomutovem a Tymákovem, který vedl o čtyři branky, ale nakonec po velkém úsilí chomutovských hráček o dvě prohrál.
Sestava a branky: Kateřina Hornová, Bobková - Havlová, Němcová, Pomejová, Pavla Hornová - Bilohuščínová 17, Doskočilová 4, Kollmannová 6, Pojmonová 18. Trenéři Václav Tajbl a Jindřich Samek.


Základní kolo ČP v Málkově - 24. 11. 2002

výs soupeř
26:13 Šroubárna Žatec A
21:6 SKNH Baník Souš
11:7 KNH Klášterec
13:14 SK Chomutov NH

Tři přední družstva 1. ligy národní házené žen a dva účastníky oblastního přeboru svedl los do jedné ze základních skupin v Českém poháru, která se hrála o víkendu ve sportovní hale v Málkově na Chomutovsku o tři postupová místa.
Kvalitní obsazení zaručoval několikanásobný mistr ČR SK Chomutov NH, který i po podzimu vede ligovou tabulku, čtvrtý celek v aktuálním pořadí Šroubárna Žatec a pátý současný tým nejvyšší souteže SK NH Klášterec nad Ohří. Na petici účastníků skupinu doplnila družstva oblastního přeboru Žatce B a Baníku Souš.
Žatecké první družstvo nastoupilo do turnaje bez dvou útočnic, nejlepší střelkyně Zdenky Bilohuščinové a bez Edity Bartoňové. Přesto mohl být trenér Václav Tajbl spokojen s výkonem svého kolektivu, který porazil Klášterec 12:7, Souš 21:6 a Žatec B 24:13. Výborné utkání s úřadujícím mistrem z Chomutova bylo až do konce velmi vyrovnané a oba soupeři se přetahovali o vedení. K úrovni přispěl i nekompromisní rozhodčí Tausche, který spravedlivě posuzoval nedovolené zákroky na obou stranách. Tak jako již několikrát v posledních letech se v závěru přiklonilo štěstí na stranu Chomutova, který vyhrál nad Žatcem těsně 14:13.
Sestava: Bobková - Němcová, P. Hornová, Havlová 6, Pomejová - Pojmonová 30, Doskočilová 14, Kollmanová 20 tr- Tajbl, Kollman
výs soupeř střelci Žatec B
13:24 Šroubárna Žatec A Kuželová 3, L. Wüstová 7, Nguyenová 1
    Pospíchalová 2
15:10 SKNH Baník Souš E. Nováková 3, Kuželová 3, L. Wüstová 5
    Nguyenová 3, Pospíchalová 1
8:13 KNH Klášterec Pospíchalová 2, Kuželová 2, L. Wüstová 4
8:25 SK Chomutov NH Kuželová 1, L. Wüstová 5, Nguyenová 1
    E. Nováková 1

Ve velmi silné konkurenci, vydržel rezervní tým držet krok pouze s týmem z oblastního přeboru SKNH Baníku Souš, který porazil po dramatickém průběhu. A překvapivě vzdoroval i prvoligovému Klášterci, který o svém vítězství rozhodl až v závěrečných minutách. Proti "svému áčku" se nepodařil úvod utkání a hned bylo jasné o vítězi. To samé platilo i v zápase proti úřadujícímu mistru ČR Chomutovu, který nenechal nikoho napochybách.
Kladně lze hodnotit hru útoku a v některých fázích i hru obrany. Své si odchytala dorostenka Stachová.
Sestava: Stachová - Kubešová, Svobodová, Horáková - L. Wüstová, Kuželová, E. Nováková, Pospíchalová, Nguyenová tr- Petr Votava


Finále ČP - Chomutov 9. - 10. 3. 2002

V Městské hale v Chomutově se opět uskutečnilo finále Českého poháru žen, do kterého se probojovaly mistr ligy 2001 a loňský vítěz Českého Poháru SK Chomutov NH, Jiskra Humpolec a družstva nejvyšší soutěže TJ Šroubárna Žatec a TJ DP/Praha 4.
9. 3. 2002 TJ Šroubárna Žatec 14:15 SK Chomutov NH (3:9)
Sestava: K. Hornová, Vernerová - Němcová, Havlová, Pomejová, P. Hornová
Plecitá 6, Doskočilová 6, Kollmanová 2, Bartoňová
Rozhodčí: Šajtar

Hned v úvodním zápase celého finále, čekal naše děvčata přetěžký soupeř, a to úřadující mistr a obhájce vítězství v Českém Poháru SK Chomutov NH. Lépe vstoupilo do utkání družstvo Chomutova, ale Žatec se brzy gólově dotáhl. V utkání převyšovala hra obran nad hrou útoků, což se projevilo v prostřední části hry prvního poločasu, kdy diváci ve Sportovní hale neviděli 12 minut ani jednu branku. Pak se, ale začaly prosazovat domácí hráčky, žatecké pokračovaly ve střelecké nemohoucnosti a zrodilo se šestigólové vedení domácích v poločase. Do druhého poločasu nastoupily žatecké ženy v brance s Vernerovou, což se projevilo jako vynikající tah. Vernerová pak plných 15 minut nepustila branku a žatecké ženy tak začaly pomalu ukrajovat z chomutovského náskoku. V závěru si však nejistý mistrovský celek již vedení podržel.
9. 3. 2002 TJ Šroubárna Žatec 16:15 TJ Jiskra Humpolec (9:9)
Sestava: K. Hornová, Vernerová - Němcová, Havlová, Pomejová, P. Hornová
Plecitá 5, Doskočilová 3, Kollmanová 2, Bartoňová 6
Rozhodčí: Liška

Ve druhém svém vystoupení opět žatecké ženy nepřesvědčily, hlavně v útočné části hry, kdy nepřesnými nahrávkami a střelami, dávaly oslabenému soupeři šanci na úspěch. Žatecké měly skvělý nástup do útoku, ale poté přišel útlum a dokonce poločasu již naše ženy jen dotahovaly náskok Humpolce. Ve druhém poločase, který příliš oku diváka nelahodil, se obě družstva přetahovala o vedení. Větší vůli po vítězství měly humpolecké ženy, avšak štěstí bylo na straně žateckých děvčat, které tak "vydřely" první, nepřesvědčivé, vítězství.
10. 3. 2002 TJ Šroubárna Žatec 16:20 TJ DP/Praha 4 (10:13)
Sestava: K. Hornová, Vernerová - Němcová, Havlová, Pomejová, P. Hornová
Plecitá 6, Doskočilová 2, Kollmanová 2, Bartoňová 6
Rozhodčí: Holý

V závěrečném vystoupení našich žen, kde se hrálo o stříbrné medaile, to již byla bohužel jen křeč. Opět se jim vydařil začátek utkání, ale to bylo z jejich strany vše. K nevýraznému výkonu útoku se navíc přidala i obrana s brankařkou a prohra byla na světě. K světlým okamžikům žatecké hry patřila bojovnost mladé Bartoňová, která jako snad jediná překvapila v dobrém slova smyslu...
Naše ženy tak obhájily loňské 3. místo.
... a zde vám pro zajímavost přinášíme "hodnocení" Českého poháru z pohledu žateckých, které se objevilo v novinách a dovolil sem si ho doplnit svými názory...


semifinále ČP - Žatec 27. 1. 2002

Žatec A výsl soupeř
z. sk. 14:10 KNH Chomutov
z. sk. 16:10 Spartak Modřany
finále 16:6 Šroubárna Žatec B
finále 9:10 SK Chomutov NH

Žatecké A družstvo podalo po celé semifinále velmi dobrý výkon a závěrečné utkání s Mistrem ČR a vítězem Českého Poháru 2001 byl vyvrcholením celého turnaje. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu vítězek, protože žatecké ženy v průběhu zápasu nastřelily šest tyček a to bylo rozhodující pro celé utkání.
Sestava a branky: Kateřína Hornová, Vernerová - Němcová, Havlová, Pomejová, Pavla Hornová - Plecitá 22, Doskočilová 11, Kollmanová 9, Edita Bartoňová 13. Trenéři Václav Tajbl a Jindřich Samek.
Žatec B výsl soupeř
z. sk. 13:11 KNCH Litvínov
z. sk. 11:21 SK Chomutov NH
finále 6:16 Šroubárna Žatec A
finále 8:18 Spartak Modřany

Sestava a branky: Bobková, Stachová - Kubešová, Jurčová, Kapicová, Svobodová - Kuželová 5, Pavla Nováková 5, Eva Nováková 2, Kinštová 4, Pospíchalová 3, Lenka Wustová 19. Trenéři Miluše Plecitá st. a Pavel Plecitý.
Pořadí: 1. SK Chomutov NH, 2. TJ Šroubárna Žatec A, 3. Spartak Modřany, 4. TJ Šroubárna Žatec B, 5. KNH Chomutov, 6. KNCH Litvínov
SK Chomutov NH a TJ Šroubárna Žatec A se probojovaly do finále, které se bude hrát 9. a 10. 3. v Chomutově.


Finále Českého Poháru 2000


V Městské hale v Chomutově se uskutečnilo finále Českého poháru žen, do kterého se probojovaly mistr ligy 2000 a loňský vítěz Českého Poháru SK Chomutov NH, druhý celek I. ligy Jiskra Humpolec a družstva nejvyšší soutěže po podzimu na 6. a 7. místě, TJ Šroubárna Žatec a Sokol Dobruška.
Družstvo Žatce se již v přípravě nemohlo sejít v plné sestavě, protože několik hráček nebylo zdravotně v pořádku a také v Chomutově hrály útok celý turnaj jen ve třech, protože Edita Bartoňová nemohla pro nemoc hrát.

SK Chomutov NH 18:12 (10:7) Šroubárna Žatec
Vedoucí celek I. ligy nenechal od samého počátku nikoho na pochybách, že v domácím prostředí chce opět získat Čeksý pohár. Má výhodu v širokém kádru hráček, především v útoku. SPoléhal na brankářku Zavadilovou a nejlepší střelkyni ligy, mistryni národní házené, Radku Češkovou-Botlovou a Jaroslavu Čihařovou-Proškovou. To bylo rozhodující v tomto severočeském duelu, který byl jinak vyrovnaný a žatecký celek se snažil a bojoval. na rozjetého soupeře to však nestačilo.

Jiskra Humpolec 18:13 (9:6) Šroubárna Žatec
Také v druhém zápase se projevila lepší příprava a lepší fyzické předpoklady, protože v druhém poločase se projevila na žateckých útočnících únava z náročného zápasu proti Chomutovu. Také tento celek spoléhal na výkon svých tří nejlepších há¨rýček, brankářky m.n.h. Pallánové, obránkyně m.n.h. Jůzlové a útočnice m.n.h. Kučerové.

Šroubárna Žatec 17:13 (9:8) Sokol Dobruška
V nedělním zápase byla žatecká děvčata rozhodnuta získat vítězství v tomto zápase, který by znamenal zisk bronzových medailí a zlepšení o jedno místo proti loňskému roku. Bojovnost slavila úspěch, když se proti tvrdě hrající obraně prostadila dobrá kombinační hra útočnic a dobrá střelecká muška. To vše podpořila dobrá hra obranných řad. Bronzové medaile si rozhodně děvčata za svou snahu zasloužila.
Sestava a branky: br- Hornová, Bobková obr- Havlová, Němcová, Kubešová, Pomejová, Samková út- Doskočilová 8, Kollmanová 12, Plecitá ml. 22 tr- Václav Tajbl ved- J. Kollman
  Tým Záp Výh Rem Pro Skore Body
1. SK Chomutov NH 3 3 0 0 58:39 6
2. TJ J. Humpolec 3 2 0 1 53:49 4
3. TJ ŠR. ŽATEC 3 1 0 2 42:48 2
4. Sokol Dobruška 3 0 0 3 47:64 0Semifinále Českého poháru 2000 žen v Žatci

V hale TJ Severu Žatec se uskutečnilo A semifinále Českého poháru žen v národní házené za účasti pěti družstev severočeské oblasti. Startoval mistr republiky SK NH Chomutov, další dva prvoligové týmy SK NH Klášterec n. Ohří a Šroubárna Žatec a vedoucí družstva oblastního přeboru - KNH Chomutov a Šroubárna Žatec B.
Žatec A Žatec B
22:6 Žatec B 6:22 Žatec A
14:6 Klášterec 2:27 SK Chomutov NH
10:8 KNH Chomutov 8:12 Klášterec
12:14 SK Chomutov NH 15:17 KNH Chomutov

Sestavy a branky:
Žatec A: Kateřina Hornová, Samková - Havlová, Němcová, Kubešová, Pomejová - Doskočilová 11, Kollmannová 18, Edita Bartoňová 7, Plecitá 23. Trenéři Václav Tajbl a Jindřich Samek.
Žatec B: Bobková, Pavlína Hornová, Horáková, Věra Vernerová, Lorencová - Kuželová 6, Eva Nováková 1, Išlerová 15, Pavla Nováková 5, Veronika Wüstová 4. Trenér Pavel Plecitý ml.
1. SK Chomutov NH
2. ŠROUBÁRNA ŽATEC A
3. SK NH Klášterec
4. KNH Chomutov
5. ŠROUBÁRNA ŽATEC B

Do finále v Humpolci postoupily první dva celky, tedy SK NH Chomutov a Šroubárna Žatec A.